karta

Artykuły - Karta (826)

 • Handel: Karty stałego klienta a bezpieczeństwo danych osobowych

  Handel: Karty stałego klienta a bezpieczeństwo danych osobowych

  Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest prawdziwy cel wydawanych w sklepach "kart stałego klienta"? Oczywiście jednym z głównych powodów tworzenia programów lojalnościowych jest przywiązanie klienta do danej marki. Jednak kryje się za tym coś więcej. Często dla przedsiębiorcy równie ważne są nasze dane osobowe, które pozostawimy wypełniając specjalny formularz rejestracyjny.
 • Karty płatnicze coraz droższe. Banki szykują zmiany

  Karty płatnicze coraz droższe. Banki szykują zmiany

  Banki ruszyły z nową falą zwiększania opłat - tym razem podwyżki dotyczą głównie korzystania z kart kredytowych i debetowych.
 • Karty SIM bez rejestracji tanio sprzedam

  Karty SIM bez rejestracji tanio sprzedam

  Osoby, które nadal chcą anonimowo korzystać z telefonów, mogą bez problemu kupić startery zagranicznych operatorów albo karty SIM już na kogoś zarejestrowane. Wszystko zgodnie z prawem - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Tylko do 1 lutego można zarejestrować kartę pre-paid

  Tylko do 1 lutego można zarejestrować kartę pre-paid

  1 lutego 2017 roku to ostatni dzień, kiedy można zarejestrować kartę pre-paid - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Cyfryzacji. Następnego dnia niezarejestrowane karty zostaną wyłączone.
 • Banki i rząd ostro grają w karty

  Banki i rząd ostro grają w karty

  Resort rozwoju twardo licytuje w sprawie likwidacji prowizji kartowych i opłat za rachunki. Banki wolą nie sprawdzać czy blefuje, mają jednak asa w rękawie - pisze "Puls Biznesu".
 • Walmart Canada przestaje akceptować karty Visa

  Walmart Canada przestaje akceptować karty Visa

  Kanadyjska odnoga amerykańskiej sieci handlowej Walmart przestaje akceptować karty płatnicze wydawane w systemie Visa. Walmart nie mógł porozumieć się z Visą odnośnie do opłat. Handlowcy uważają je za nieakceptowalnie wysokie.
 • PKO liderem rynku kart kredytowych

  Klienci polskich banków na koniec I półrocza br. mieli w swoich portfelach ponad 820 tys. kart kredytowych wydanych przez PKO Bank Polski. Tym samym bank jest liderem na tym rynku. Ogółem klienci PKO mają 7,5 mln kart płatniczych i należą do najbardziej aktywnych ich użytkowników. W okresie lipiec 2014 - czerwiec 2015 r. liczba transakcji przez nich dokonana wzrosła o 40 proc.
 • Pierwsza w Małopolsce Karta Seniora

  Nowy Sącz od 1 września wprowadza karte seniora
 • Bez tej karty lepiej nie wyjeżdżaj za granicę

  Bez tej karty lepiej nie wyjeżdżaj za granicę

  Podczas wakacyjnych wyjazdów warto mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - radzą eksperci. Jest nieobowiązkowa, ale dzięki niej osobom ubezpieczonym przysługują świadczenia zdrowotne w niezbędnym zakresie zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Podróżujący ma takie same prawa jak mieszkaniec danego kraju, dlatego należy przed wyjazdem zapoznać się z obowiązującym w danym kraju systemem opieki zdrowotnej. Wyrobienie karty nic nie kosztuje, a na jej wydanie czeka się do pięciu dni.

Filmy - Karta (2)

 • Jak zrobić kostkę do gitary w domu?

  Każdy, kto gra na gitarze, wie, jak ważna jest kostka do gry. Trójkątny, o zaokrąglonych szczytach kawałek plastiku jest niezbędny! Niestety, klasyczne kostki do gitary, które można kupić w sklepach muzycznych, ze względu na swoje rozmiary, łatwo się gubią i zawieruszają. Kostkę do gitary można zrobić również samodzielnie w domu - jeśli macie starą plastikową kartę, możecie zrobić ją w parę chwil!
 • Jak zrobić organizer na słuchawki?

  Douszne słuchawki z cienkim kabelkiem są coraz bardziej popularne - dołączane choćby do telefonów, są wygodnym, bo niewielkim sposobem na słuchanie muzyki czy radia bez irytowania głośnością otoczenia. Mają jednak tę wadę, że łatwo się plączą, a przez to niszczą. Właśnie dlatego warto przygotować prosty, ale genialny organizer na słuchawki - dzięki temu słuchawki nadal będą pod ręką, ale już nie w formie kłębka kabelków. Zobaczcie, jak prosto go zrobić!