karski

Artykuły - Karski (52)

 • Umowa z Prairie w sprawie kopalni J. Karski naraziłaby na zarzut braku racjonalnej gospodarki złożem - MŚ

  Zawarcie z PD Co z grupy Prairie Mining umowy użytkowania górniczego obejmującego złoże Lublin, w sytuacji braku spełnienia przesłanek warunkujących prawo pierwszeństwa narażałoby Ministra Środowiska na zarzut braku racjonalnej gospodarki złożem - poinformowało biuro prasowe resortu środowiska. We wtorek Prairie Mining poinformowało o podjęciu działań prawnych przeciwko ministerstwu środowiska w ramach projektu budowy kopalni Jan Karski. W ostatnich pięciu dniach Praire Mining straciło na GPW ponad 31 proc.
 • Karski: Tu nie ma przedawnienia. Żaden normalny Niemiec nie odwołuje się do nazizmu

  Karski: Tu nie ma przedawnienia. Żaden normalny Niemiec nie odwołuje się do nazizmu

  Niewyjaśnienie sprawy reparacji nie pomaga Niemcom. Oni to wiedzą, dlatego podchodzą do sprawy poważnie. Z Karolem Karskim rozmawia Grzegorz Osiecki.
 • Media o gafie Obamy: zdziwienie, szok, apele o wyważoną ocenę

  Media o gafie Obamy: zdziwienie, szok, apele o wyważoną ocenę

  Media w USA zaczęły szerzej informować o sprawie gafy prezydenta Baracka Obamy - początkowo ledwo zauważonej - dopiero w czwartek, po doniesieniach o reakcji rządu Polski na słowa o "polskim obozie śmierci". Wyrażają zdziwienie, ale i apelują o wyważoną ocenę.
 • Jan Karski uhonorowany prezydenckim Medalem Wolności

  Jan Karski uhonorowany prezydenckim Medalem Wolności

  Jan Karski, bohaterski kurier polskiego podziemia, który alarmował Zachód o zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej, został uhonorowany prezydenckim Medalem Wolności - oznajmił w poniedziałek prezydent Barack Obama.
 • Schetyna: PiS pokazuje prawdziwą twarz

  Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że ostatnie wypowiedzi polityków PiS wskazują na to, że partia ta wraca do swojej prawdziwej twarzy sprzed kampanii wyborczej. Jak dodał, "twarzami PiS" są znowu prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł Joachim Brudziński.
 • Stolica: Odsłonięto tablicę upamiętniającą Jana Karskiego

  Tablicę upamiętniającą Jana Karskiego odsłonięto w Warszawie. 13 lipca mija 10. rocznica jego śmierci. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jacek Najder.
 • Powołanie osób zarządzających

  Raport bieżący nr 28/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Zakładów "Lentex" S.A. z siedzibą w Lublińcu (Emitent) informuje, że w dniu 25 czerwca 2010r. Rada Nadzorcza powołała, na następną kadencję, ponownie dotychczasowych członków Zarządu tj. Pana Eryka Karskiego - na funkcję Prezesa Zarządu Spółki i Panią Joannę Siempińską na funkcję Członka Zarządu Spółki. Powołanie następuje z chwilą wygaśnięcia mandatów członków Z
 • Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Sfinks Polska S.A.

  Raport bieżący nr 30/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Sfinks Polska S.A. ("Sfinks", "Spółka") informuje, że w dniu 25 maja 2010 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło szereg uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Sfinks Polska S.A. Walne Zgromadzenie odwołało Radę Nadzorczą dotychczasowej kadencji, a następnie podjęło uchwałę o rozszerzeniu liczby członków Rady z 5 do 7 osób. Ponadto w d
 • Kandydatury na członków Rady Nadzorczej zgłoszone przez akcjonariuszy

  Raport bieżący nr 28/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 24/2010, Zarząd Sfinks Polska S.A. ("Sfinks", "Spółka") przekazuje informacje dotyczące kandydatów na członków Rady Nadzorczej zgłoszonych przez akcjonariuszy - Aviva OFE Aviva BZ WBK i OrsNet Sp. z o.o. - w związku ze Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Spółki zwołanym na dzień 25 maja 2010 r. a) kandydat zgłoszony przez Avi
 • "Chora noga" Sikorskiego a założenia dyplomacji RP

  "Chora noga" Sikorskiego a założenia dyplomacji RP

  Szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka w liście do marszałka Sejmu domaga się, by w najbliższym czasie szef MSZ Radosław Sikorski przedstawił posłom założenia polityki zagranicznej. Będzie to możliwe po informacji premiera - odpowiada szef biura prasowego Sejmu.

Filmy - Karski (2)