karpie

Artykuły - Karpie (21)

 • Karpie tylko na wigilijnych stołach

  Karpie tylko na wigilijnych stołach

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Przygotowania w branży przetwórstwa ryb trwają już od września. Ponownie na polskich stołach zagoszczą karpie.
 • Cena karpia nieco wyższa w tym roku

  Cena karpia nieco wyższa w tym roku

  Hurtowe ceny karpia w tym roku będą nieco wyższe - twierdzą eksperci i hodowcy ryb. Za wyższe ceny odpowiedzialna jest tegoroczna susza. Zdaniem analityków podwyżek nie powinni odczuć indywidualni konsumenci.
 • "Rzeczpospolita": PO szykuje lepszy los karpiom

  "Rzeczpospolita": PO szykuje lepszy los karpiom

  Minione święta mogą okazać się ostatnimi, gdy legalny był zakup żywych ryb. Zmiany w prawie planują posłowie PO - informuje "Rzeczpospolita".
 • Tańsze karpie na Boże Narodzenie

  Tańsze karpie na Boże Narodzenie

  W tym roku karpie będą tańsze niż w ubiegłym, ich cena w hurcie wynosi ok. 9 zł za kg. W takiej cenie rybę sprzedają też w promocji niektóre sieci handlowe. Tegoroczne odłowy karpia wyniosą 17 tys. ton , to o ok. 1,5 tys. ton więcej niż w 2012 roku.
 • Polskie karpie trafią na stół w koszarach Gwardii Szwajcarskiej

  Polskie karpie trafią na stół w koszarach Gwardii Szwajcarskiej

  Hodowcy karpi królewskich z Polski zawiozą do Watykanu 120 tych ryb, które zostaną podane na kolacji w koszarach Gwardii Szwajcarskiej. Karpie przygotuje szef kuchni papieskiej gwardii z pomocą pracujących tam sióstr albertynek.
 • Handel: Kupujmy lepiej w płatkach

  Ekolodzy ze stowarzyszenia Klub Gaja chcą zachęcić Polaków, aby na Boże Narodzenie nie kupowali w sklepach żywych karpi, lecz w płatach. Chodzi o humanitarne traktowanie ryb. W niedzielę rozpoczęli 15. edycję kampanii społecznej "Jeszcze żywy karp".
 • Los karpi w rękach prokuratorów

  Los karpi w rękach prokuratorów

  Prokurator generalny Andrzej Seremet włączył się w dyskusję o tym, jak przed Wigilią powinny być traktowane karpie. Przestrzega, że sprawcy cierpień ryb mają być ścigani i karani - informuje "Rzeczpospolita".
 • Karpie:11 złotych za kilogram karpia w hurtowni!

  Karpie:11 złotych za kilogram karpia w hurtowni!

  Około 11 złotych trzeba będzie zapłacić w hurtowniach za kilogram świątecznego karpia, odłowionego w stawach przygodzickich (Wielkopolska). W 55 stawach trwają już odłowy - poinformował PAP dzierżawca Gospodarstwa Rybackiego w Przygodzicach Marek Trzcieliński.
 • Świąteczny karp będzie droższy

  Świąteczny karp będzie droższy

  Około 11 złotych trzeba będzie zapłacić w hurtowniach za kilogram świątecznego karpia, odłowionego w stawach przygodzickich (woj. wielkopolskie). W 55 stawach trwają już odłowy - poinformował dzierżawca Gospodarstwa Rybackiego w Przygodzicach Marek Trzcieliński.

Filmy - Karpie (1)

 • Karpie i tilapie niszczą środowisko

  Ryby zagrażają pływającym ogrodom w Xochimilco w Meksyku. Azteckie ogrody, wpisane 30 lat temu na listę światowego dziedzictwa UNESCO, są uważane za zielone płuca stolicy Meksyku. W latach 70-tych zarybiono wody w Xochimilco gatunkami ryb, które nie występują naturalnie w tym rejonie. Chodzi o karpie i tilapie, które miały być ważnym źródłem pożywienia dla ludzi. Ale okazały się zbyt inwazyjne...