Film - Karol Bielecki

Synonimy:
Kola,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Karol Bielecki (5)

 • Niepowtarzalny czeski duet

  Niepowtarzalny czeski duet

  21 listopada zawitają do Polski Jan Svěrák i Zdeněk Svěrák - niepowtarzalny czeski duet filmowy nagrodzony w 1997 roku statuetką Oscara za film "Kola".
 • ENEMEF: Wygraj zaproszenia!

  ENEMEF: Wygraj zaproszenia!

  Przed nami kolejny ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy. Najbliższy pokaz już w piątek, 18 listopada, w warszawskim kinie Silver Screen. Na użytkowników INTERIA.PL z Warszawy czekają dwuosobowe zaproszenia na pokaz. Tym razem wszystkich filmowych nocnych marków czeka "Noc Kina Czeskiego". Zaprezentowane zostaną "Rok diabła", "Guzikowcy" i "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" Petera Zelenki oraz Oscarowa "Kola" Jana Sveraka.
 • Zdenek Svěrák w Krakowie

  Zdenek Svěrák w Krakowie

  W niedzielę, 12 listopada, przyjedzie do Krakowa Zdeněk Svěrák, znany czeski aktor i scenarzysta, ojciec Jana Sveraka, twórcy filmu "Kola", nagrodzonego w 1997 roku Oscarem. W krakowskim kinie "Wanda" zaprezentowane zostaną dwa filmy z udziałem Zdenka Svěráka, a po projekcji organizatorzy imprezy zaplanowali spotkanie artysty z krakowską publicznością.
 • Sverak czeskim kandydatatem do Oscara

  Sverak czeskim kandydatatem do Oscara

  Czeski reżyser Jan Sverak, który w 1997 roku otrzymał Oscara za film "Kola", znowu ma szansę na złotą statuetkę. Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna zgłosiła najnowszy obraz Sveraka, "Tmavomodrý svět" ("Ciemnoniebieski świat"), do przyszłorocznego Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.
 • Nowy film twórcy "Koli"

  Nowy film twórcy "Koli"

  Czeski reżyser Jan Sverak od momentu sukcesu w 1997 roku, kiedy to jego film "Kola" otrzymał Oskara dla najlepszego filmu zagranicznego, otrzymywał wiele propozycji z Hollywood. Autor prowadził rozmowy z wytwórnią filmową Miramax, znaną z promowania twórców niezależnych, jednak nie do końca był pewien swojej znajomości języka angielskiego. Dlatego też jego nowa produkcja "Dark Blue World" powstanie częściowo po angielsku i w części po czesku.