karetka pogotowia

Synonimy:
ambulans,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Karetka pogotowia (24)

 • Od garbuska do Mercedesa: 130 lat pogotowia ratunkowego w Polsce

  Od garbuska do Mercedesa: 130 lat pogotowia ratunkowego w Polsce

  ​Pogotowie ratunkowe w Polsce obchodzi w tym roku jubileusz 130-lecia. W tym czasie zmieniało się wyposażenie tej służby, nierozerwalnie związane z ewolucją i rewolucją techniczną. PRL to czas niedoboru, ale i wielkich potrzeb oraz oczekiwań wobec pogotowia.
 • Włączam bomby i gaz do dechy

  Włączam bomby i gaz do dechy

  Wielu zmotoryzowanym wydaje się, że kierowca karetki, wozu bojowego straży pożarnej czy innego pojazdu uprzywilejowanego to ma dobrze. Włącza sygnały świetlne, syreny no i gaz do dechy. Wszyscy grzecznie usuwają mu się z drogi, może przejeżdżać na czerwonym świetle, zawsze ma pierwszeństwo, niestraszne mu radary i ograniczenia prędkości...
 • Obrzucili kamieniami karetkę pogotowia

  Groźny chuligański wybryk w Katowicach. W nocy na ulicy Wiosny Ludów pijani 18- i 19-latek obrzucili kamieniami karetkę pogotowia.
 • Jedyna taka karetka w Polsce. Co w niej wyjątkowego?

  Ratownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego transportowali specjalistyczną karetką pacjenta, który ważył niemal 200 kg. Jak poinformowała rzeczniczka pogotowia, to jedyny w Polsce ambulans przystosowany do przewożenia pacjentów ze znaczną nadwagą.
 • Dron-ambulans uratuje życie wielu osobom

  Dron-ambulans uratuje życie wielu osobom

  Holenderscy studenci wpadli na świetny sposób wykorzystania bezzałogowych aparatów latających. Sugerują oni, by drony wykorzystać jako latające defibrylatory, które błyskawicznie dotrą na miejsce wypadku.
 • Uwaga, auto na sygnale. Hamujesz? To źle!

  Uwaga, auto na sygnale. Hamujesz? To źle!

  Kierowcy, piesi i rowerzyści nie wiedzą, jak zachować się na drodze, gdy widzą samochód uprzywilejowany - mówił w czwartek wojewoda wielkopolski Piotr Florek inaugurując akcję "Reaguj na sygnał". W regionie w ubiegłym roku doszło do prawie 40 wypadków z udziałem samochodów uprzywilejowanych.
 • Innowacyjny system szansą dla chorych

  Innowacyjny system szansą dla chorych

  Oto bardzo dobra wiadomość: Polska plasuje się w czołówce krajów rozwiniętych pod względem wykorzystania telemedycyny w ochronie zdrowia. - Dzięki systemowi telemedycyny ratunkowej, możemy "ukraść" śmierci godzinę, a nawet dwie - tłumaczy w rozmowie z INTERIA.PL lek. med. Marcin Kuta, koordynator projektu Lifenet z upoważnienia Zarządu Województwa Małopolskiego.
 • RMF24: Oszczędności na zawałowcach. „NFZ przetrwa, ale umrze pacjent”

  RMF24: Oszczędności na zawałowcach. „NFZ przetrwa, ale umrze pacjent”

  Wszyscy wiemy, że mamy bardzo dobrze rozwiniętą kardiologię, ale też wszyscy wiemy, że świetnie za nią płacimy - tak szefowa Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz odpiera zarzuty kardiologów. Lekarze alarmują, że przez obniżenie wyceny zabiegów ratujących życie zawałowcom, jeden z najlepszych systemów pomocy, jaki mamy - załamie się.
 • "Rzeczpospolita": Śledczy w pogotowiu

  "Rzeczpospolita": Śledczy w pogotowiu

  Prokuratura bada kilkaset opóźnień karetek po reformie ratownictwa - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • RMF24: Jeżeli nie musisz, nie wychodź w upały z domu

  RMF24: Jeżeli nie musisz, nie wychodź w upały z domu

  Ponad 200 razy wyjeżdżało w ciągu doby pogotowie w samym Lublinie. Połowa zgłoszeń dotyczyła ludzi, którzy mieli problem ze zdrowiem przez upały. Od rana nie jest lepiej. Ratownicy i lekarze z lubelskiego pogotowia mają mnóstwo pracy, dlatego przypominamy: kto nie musi, niech w upały nie wychodzi z domu.

Filmy - Karetka pogotowia (3)