kard. Stanisław Dziwisz

Synonimy:
Stanisław Dziwisz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kard. Stanisław Dziwisz (186)

 • Wielkanocne orędzie kardynała Stanisława Dziwisza

  Wielkanocne orędzie kardynała Stanisława Dziwisza

  ​Nieszczęściem naszego kraju są ostre podziały partyjne - mówił w orędziu wielkanocnym kard. Stanisław Dziwisz. Jak podkreślił, prowadzą one m.in. do niechęci wobec innych, mających inny odcień skóry, mówiących innymi językami, szukających naszej pomocy.
 • Kardynał Dziwisz z orderem od Viktora Orbana

  Kardynał Dziwisz z orderem od Viktora Orbana

  Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz odebrał w niedzielę Wielki Krzyż Orderu Zasługi Węgier. "Przyjmuję ten order jako wyraz wspólnej troski o zachowanie wartości moralnych, jakie znajdują się u fundamentów naszych narodów i całej cywilizacji europejskiej" - powiedział.
 • ​ŚDM: Kardynał Stanisław Dziwisz porozumiał się z pracodawcami

  ​ŚDM: Kardynał Stanisław Dziwisz porozumiał się z pracodawcami

  Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podpisał w poniedziałek porozumienie z Pracodawcami Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie współpracy w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
 • Kard. Dziwisz do polityków: Czy jesteście gotowi pozbyć się uprzedzeń?

  Kard. Dziwisz do polityków: Czy jesteście gotowi pozbyć się uprzedzeń?

  - Czy jesteście gotowi pozbyć się uprzedzeń i nie pogłębiać podziałów partyjnych? - pytał polityków kard. Stanisław Dziwisz podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Krakowa na tradycyjnym opłatku prezydenckim. Wezwał polityków do spokojnego rzeczowego dialogu, nie na ulicy.
 • ​Kard. Stanisław Dziwisz: Martwimy się o bezpieczeństwo Światowych Dni Młodzieży

  ​Kard. Stanisław Dziwisz: Martwimy się o bezpieczeństwo Światowych Dni Młodzieży

  Po zamachach w Paryżu kardynał Stanisław Dziwisz wyraził zaniepokojenie bezpieczeństwem Światowych Dni Młodzierzy, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.
 • "Gazeta Krakowska": Dziwisz jedzie do Rydzyka

  "Gazeta Krakowska": Dziwisz jedzie do Rydzyka

  Metropolita krakowski jutro odprawi mszę świętą na 23-lecie Radia Maryja w Toruniu. "Gazeta Krakowska" zastanawia się, czy oznacza to zjednoczenie Kościoła "łagiewnickiego" (kojarzonego z PO) z "toruńskim" (kojarzonego z PiS).
 • Dziwisz: Czyńmy wszystko, by przy polskim stole było miejsce dla wszystkich

  Dziwisz: Czyńmy wszystko, by przy polskim stole było miejsce dla wszystkich

  Do walki z osobistymi i zbiorowymi wadami wezwał w niedzielę metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. - Możemy i powinniśmy czynić wszystko, aby przy polskim stole było miejsce dla wszystkich - mówił.
 • Kard. Dziwisz protestuje przeciwko "Golgota Picnic"

  Kard. Dziwisz protestuje przeciwko "Golgota Picnic"

  Krakowska Kuria protestuje przeciwko prezentacji kontrowersyjnego spektaklu "Golgota Picnic". Środowisko teatralne po odwołaniu przedstawienia w czasie festiwalu "Malta" w Poznaniu, w wielu miastach organizuje publiczne czytanie scenariusza i pokazy zapisu wideo spektaklu.
 • Kardynał Stanisław Dziwisz złożył rezygnację

  Kardynał Stanisław Dziwisz złożył rezygnację

  Kardynał Stanisław Dziwisz złożył rezygnację z urzędu. Metropolita krakowski czeka teraz na decyzję papieża Franciszka.
 • Krakowska kuria pokazała pistolet Ali Agcy. Kard. Dziwisz: To dowód świętości

  Krakowska kuria pokazała pistolet Ali Agcy. Kard. Dziwisz: To dowód świętości

  Pistolet, z którego 13 maja 1981 r. w Watykanie zamachowiec Ali Agca strzelał do Jana Pawła II, jest w Polsce. W sobotę krakowska kuria zaprezentowała go dziennikarzom. "Patrzymy na dowód świętości papieża, a nie na dowód zbrodni" - powiedział kard. St. Dziwisz.

Filmy - Kard. Stanisław Dziwisz (6)

 • Fogiel o sprawie kardynała Dziwisza

  Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o tym czy komisja do spraw pedofilii powinna zbadać sprawę kardynała Dziwisza - fragment Porannej rozmowy w RMF FM
 • Kard. Stanisław Dziwisz w Porannej rozmowie RMF FM (06.04.18)

  "Słyszałem w środkach przekazu, że jest jakieś rozwiązanie tego problemu, który zaciąży na opinii publicznej bardzo mocno. Wielkie zdziwienie u ludzi, dobrze, że jest jakieś program rozwiązania tego problemu" – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM kard. Stanisław Dziwisz, odnosząc się do nagród, jakie otrzymali ministrowie rządu PiS. Kard. Dziwisz zaznaczył, że z tego rodzaju sprawami mamy do czynienia "we wszystkich krajach". "Ja myślę, że z tego kryzysu wyjdziemy pozytywnie - społeczeństwo polskie, całe - łącznie z politykami, łącznie z ludźmi, którzy stoją na czele naszego kraju" – ocenił. Zapytany, co radziłby politykom i osobom pełniącym służbę publiczną, kard. Dziwisz odpowiedział: „Głęboko się zastanowić, czy to jest moralne”. Kard. Dziwisz, dopytywany, czy politycy usłuchają jego apelu, stwierdził: "Pan Bóg dał tyle nakazów, 10 Przykazań Bożych, i różnie bywa z tym zachowaniem ich".
 • Kardynał Dziwisz: Żyłem ze świętym

  Dawni sekretarze dwóch kanonizowanych papieży – obecny kardynał krakowski Stanisław Dziwisz i kardynał Loris Francesco Capovilla – nie mają wątpliwości, że mieli zaszczyt służyć wyjątkowym osobistościom. - Przez 39 lat żyłem z Janem Pawłem II: najpierw kiedy był arcybiskupem, później kardynałem, wreszcie papieżem tu, w Rzymie. Żyłem ze świętym. I nie było to tylko moje wrażenie – inni ludzie, którzy z nim obcowali, byli tego samego zdania - podkreślił na konferencji prasowej kardynał Dziwisz.
 • Para Prezydencka w Bazylice Mariackiej

  Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich są już w krakowskiej Bazylice Mariackiej. Przed kościołem oczekiwał na nie kardynał Stanisław Dziwisz.