kara więzienia

Synonimy:
więzienia, więzienie więzień
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara więzienia (4640)

Filmy - Kara więzienia (27)

 • Kobieta w więzieniu. Historia byłej żony gangstera

  "Słowikowa o więzieniach dla kobiet" - taką nazwę nosi najnowsza książka Moniki Banasiak, w której zdradza ona szczegóły życia za murem aresztu śledczego.
 • T. Komenda wyjdzie na wolność. Sąd zwolnił go po 18 latach z odbywania reszty 25-letniej kary

  Sąd penitencjarny przy sądzie okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolnił z odbywania kary Tomasza Komendy, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Według prokuratury, mężczyzna nie popełnił tej zbrodni. Prokurator złożył wniosek do sądu o przerwę w odbywaniu kary. Sędzia jednak ten wniosek odrzucił. – Prokuratura powołała się na przesłanki humanitarne, gdy tymczasem przesłanki do zawieszenia kary to choroba lub trudna sytuacja rodzinna – mówił sędzia Jerzy Nowiński, uzasadniając odrzucenie wniosku, który nie miał podstaw w przepisach prawa kodeksu karnego. Mimo to sędzia zwolnił osadzonego z odbywania kary, ponieważ Tomasz K. spełniał przesłanki do zastosowania warunkowego, przedterminowego zwolnienia. Jeśli w powtórnym procesie Komenda zostanie prawomocnie uniewinniony, warunki zwolnienia - między innymi konieczność zawiadamiania o zmianie miejsca zamieszkania czy dozór kuratora - przestaną obowiązywać automatycznie.
 • Francuskie więzienia wylęgarnią dżihadyzmu

  We francuskich zakładach karnych zwykli więźniowie siedzą we wspólnych celach z islamskimi terrorystami. To łatwy sposób werbowania nowych sympatyków.
 • Rosja za kratkami, czyli wyznania byłego więźnia

  Co czwarty Rosjanin wszedł w kolizję z prawem lub odsiadywał już karę więzienia. W Rosji grożą one nawet za drobne wykroczenia. Aleksej Gaskarow jest jedną z tysiąca ofiar obecnego systemu prawnego.