kara finansowa

Artykuły - Kara finansowa (36)

Filmy - Kara finansowa (5)

 • Słona kara za zabicie osy

  Zdarza ci się trzepnąć gazetą w osę? Nieładnie i niemądrze. A do tego w Niemczech grozi za to gigantyczna kara liczona w dziesiątkach tysięcy euro... Jak się okazuje, w niektórych regionach kraju naszych zachodnich sąsiadów, kara za zabicie osy sięga aż do 65 tysięcy euro. Władze zdecydowały się naliczać tak wysokie grzywne z uwagi na fakt, że osy są pożyteczne dla środowiska. Na szczęście, póki co nikt tak gigantycznej kary nie zapłacił.
 • Dotkliwe kary dla przedsiębiorców, wynoszące nawet do 1 mln złotych za niewypełninienie obowiązku rejestracyjnego

  W związku z utworzeniem nowego rejestru środowiskowego, tj. rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, na wielu przedsiębiorcach ciążą dodatkowe obowiązki wynikające z ustawy o odpadach. Jest to m.in. obowiązek wpisania się do ww. rejestru, który należy zrealizować do dnia 24 lipca 2018 r., oraz obowiązek umieszczania numeru rejestrowego na dokumentach sporządzanych w związku z prowadzoną działalnością.
 • Kary nakładane na polskich przewoźników wzrosną do 12 tys. złotych

  Sejm uchwalił zmiany w Ustawie o transporcie drogowym oraz nową Ustawę o tachografach. W związku z tym już niedługo kary nakładane na polskich przewoźników podczas kontroli drogowej wzrosną do 12 tys. złotych. Pojawią się także nowe sankcje m.in. za przekraczanie czasu pracy w porze nocnej i błędy w obsłudze tachografu.
 • Kraj oblegany przez Polaków. Znaleźli kosztowny sposób na turystów!

  Wiadomo, że do Włoch przyjeżdżają miliony turystów – kulturalnych i tych mniej grzecznych, głośnych i takich, co cenią sobie spokój. Włosi szybko znaleźli sposób na wczasowiczów, którzy ciszę zakłócają. Wybierając się do Wenecji, pamiętajcie, by nie pakować ubrań do walizki, bo jeśli ktoś usłyszy jej głośne kółka, które niezmiernie przeszkadzają mieszkańcom – ratuj się, kto może! Za ciągnięcie hałasującego bagażu zapłacicie jedynie… 500 euro. Jeszcze zabawniej jest na Capri. To bez wątpienia piękna wyspa, prawdziwy raj dla chcących wypocząć turystów. Obowiązuje tam jednak niecodzienny zakaz… chodzenia w głośnym obuwiu. Drogie Panie, wyrzućcie szpilki!