kara

Synonimy:
kary, odroczenie kary złagodzenie kary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara (3171)

Filmy - Kara (37)

 • Kary dla małych firm będą wysokie, a zacznie się od Gdańska?

  Przedsiębiorca może zostać ukarany kwotą 3 240 zł za każdy metr kwadratowy reklamy. Dla mikrofirm będzie to dramat, który zacznie się od Gdańska po wprowadzeniu uchwały krajobrazowej. - Przedsiębiorcy będą karani za szyldy i reklamy nie spełniające wymogów uchwały, ale nie wiadomo jaka reklama może zostać za taką uznana – mówi w rozmowie z MarketNews24 Krzysztof Ogorzałek, członek zarządu Inicjatywa Firm Rodzinnych. Do 2 kwietnia 2020 r., wszyscy przedsiębiorcy posiadający szyldy, tablice i inne urządzenia reklamowe na obszarze Gminy Miasta Gdańska będą musieli dostosować się do restrykcyjnych wymagań uchwały nr XLVIII/1465/18 Rady Miasta Gdańska z dnia 22 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, na terenie Miasta Gdańska. Trudno byłoby kwestionować dobre intencje radnych z Gdańska, bo chaos w przestrzeni miejskiej wywołany reklamami dotyczy wszystkich polskich miast. Jednak problemem stał się brak szczegółowych rozstrzygnięć. Obawy małych firm nie dotyczą tylko Gdańska, bo podobne regulacje prawne chcą wprowadzić też inne miasta, czyli różne niejasności prawne mogą zostać powielone, a największe firmy będą mogły podyktować swoje warunki małym przedsiębiorcom. – Każdy przedsiębiorca w danym budynku będzie musiał się dogadać z pozostałymi co do wysokości czy grubości banerów i można sobie wyobrazić w jakiej sytuacji znajdą się wówczas małe firmy, gdy przyjdzie im negocjować z koncernem – obawia się K.Ogorzałek.
 • Wyrzucił starą lodówkę i pralkę do wąwozu, swój wyczyn sfilmował. Hiszpanowi grozi 45 tys. euro grzywny

  Pewien pracownik firmy sprzedającej AGD stwierdził, że starych i zepsutych urządzeń pozbędzie się wrzucając je do wąwozu. Dodatkowo całe zdarzenie postanowił nagrywać. Film trafił jednak w ręce hiszpańskich policjantów, a ci szybko zidentyfikowali sprawcę i go zatrzymali. Mężczyzna odpowie za zaśmiecanie, a grozi mu grzywna nawet do 45 tys. euro. (STORYFUL/x-news)
 • 5000 zł za wyprowadzanie psa bez smyczy?

  Jak zmieniły się przepisy dotyczące wyprowadzania psów? – Doszło do zaostrzenia kar w przypadku niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – wyjaśniła adwokat Eliza Kuna. Jakiej wysokości kary są przewidziane? Jak wyprowadzać psa, aby nie dostać mandatu? Powiedziała o tym psi behawiorysta Katarzyna Iwańczuk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kary za odpoczynek w kabinie tira

  Już nie na gorącym uczynku, tylko nawet 28 dni wstecz kontrolerzy mogą karać za spędzanie 45-godzinnego odpoczynku w kabinie tira. Uwaga na nowe podejście inspekcji krajów Unii Europejskiej. Do restrykcyjnej Francji dołączyły też Holandia, Belgia, Anglia, Niemcy, a nawet Włochy, do których kierowcy często podróżowali, by odpocząć w samochodzie. Najwyższe kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy euro.