kara

Synonimy:
kary, odroczenie kary złagodzenie kary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara (3940)

Filmy - Kara (35)

 • 5000 zł za wyprowadzanie psa bez smyczy?

  Jak zmieniły się przepisy dotyczące wyprowadzania psów? – Doszło do zaostrzenia kar w przypadku niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – wyjaśniła adwokat Eliza Kuna. Jakiej wysokości kary są przewidziane? Jak wyprowadzać psa, aby nie dostać mandatu? Powiedziała o tym psi behawiorysta Katarzyna Iwańczuk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kary za odpoczynek w kabinie tira

  Już nie na gorącym uczynku, tylko nawet 28 dni wstecz kontrolerzy mogą karać za spędzanie 45-godzinnego odpoczynku w kabinie tira. Uwaga na nowe podejście inspekcji krajów Unii Europejskiej. Do restrykcyjnej Francji dołączyły też Holandia, Belgia, Anglia, Niemcy, a nawet Włochy, do których kierowcy często podróżowali, by odpocząć w samochodzie. Najwyższe kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy euro.
 • Słona kara za zabicie osy

  Zdarza ci się trzepnąć gazetą w osę? Nieładnie i niemądrze. A do tego w Niemczech grozi za to gigantyczna kara liczona w dziesiątkach tysięcy euro...
 • Kary dla firm mogą wynieść 3,2 mln zł, a dotyczą obowiązku raportowania do NBP

  Na wielu podmiotach, w tym na osobach fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, ciąży obowiązek przekazywania do NBP danych o aktywach zagranicznych, o ile ich wartość przekracza 7 mln zł. Niewiele firm wie o tym, a kary finansowe są bardzo duże, mogą wynieść do 3,2 mln zł.