Biznes - kapusta

Artykuły - Kapusta (6)

 • Susza daje się we znaki producentom ziemniaków, kapusty i brokułów

  Susza daje się we znaki producentom ziemniaków, kapusty i brokułów

  Susza daje się we znaki producentom ziemniaków, kapusty czy brokułów, które w tym sezonie są dużo droższe, niż w poprzednim roku.
 • Tanie ogórki, droga kapusta

  Tanie ogórki, droga kapusta

  Wbrew wcześniejszym obawom wiele gatunków warzyw nie jest droższych niż w ubiegłym roku. Tańsze są ogórki, natomiast znacznie droższa jest kapusta - poinformowała PAP we wtorek rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.
 • Kapusta trzy razy droższa niż rok temu

  Kapusta trzy razy droższa niż rok temu

  W tym roku jest mniej owoców i warzyw niż przed rokiem i są one droższe. Wiśnie kosztują dwa razy więcej niż rok wcześniej, trzykrotnie podrożała kapusta. Tańsze są za to ogórki - informuje rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.
 • Jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach?

  Jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach?

  Mimo niskich płac, słabych podwyżek i kryzysu gospodarczego Polacy nie oszczędzają na świętach. Wręcz przeciwnie. Polscy konsumenci są optymistami - aż 63 proc. z nich sądzi, że ich sytuacja finansowa poprawi się lub pozostanie bez zmiany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Według badań Deloitte , przeciętna polska rodzina planuje wydać na święta około 1500 zł. Dodatkowo, aż 61 proc. Polaków deklaruje, że wyda na nie tyle samo, a nawet więcej niż w roku ubiegłym. Na większe wydatki będzie miała również wpływ spora podwyżka cen żywności w okresie świątecznym. Wydajemy dużo, więc co można zrobić, by ograniczyć dodatkowe wydatki w święta? Sprawdźcie sami.
 • Dzieci jak kapusta?

  Dzieci jak kapusta?

  Około 100 mln dzieci pracuje na świecie, w tym wiele w warunkach poważnie zagrażających ich bezpieczeństwu i zdrowiu - informuje Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) ostrzegając, że liczba ta może wzrosnąć na skutek kryzysu.
 • Ogórki, piwo i kapusta, czyli eksport polonijny

  Ogórki, piwo i kapusta, czyli eksport polonijny

  Oscypek, kiszone ogórki i kapusta, barszczyk czerwony i mrożone "ruskie", kiełbasa sucha, a przed świętami także karpie. Polacy jadą za granicę, a polskie produkty za nimi. Na polonusach i emigracji zarobkowej opiera się eksport wielu krajowych producentów.