Fakty - kapusta

Artykuły - Kapusta (11)

 • Wigilijna kapusta i miód miały znaczenie "magiczne"

  Wigilijna kapusta i miód miały znaczenie "magiczne"

  Miód i kapusta, które od stuleci jadane są obowiązkowo podczas wigilijnej wieczerzy, w tradycji ludowej Podkarpacia miały zapewnić dobrobyt, urodzaj i zdrowie; mak miał pomóc w łączności ze światem umarłych.
 • Rosyjska policja narkotykowa: Zamiast kapusty z Polski wwieziono słomę makową

  Rosyjska policja narkotykowa: Zamiast kapusty z Polski wwieziono słomę makową

  Federalna Służba Kontroli Obrotu Narkotykami Rosji (FSKN) przechwyciła pod Moskwą około 10 ton "brudnego maku", wwiezionego z Polski pod przykrywką kapusty pekińskiej. W wyniku tej akcji policja narkotykowa zatrzymała jednego obywatela Polski.
 • Prokurator Kapusta nie pamięta sprawy Olewnika

  Prokurator Kapusta nie pamięta sprawy Olewnika

  Moja pamięć tak daleko nie sięga - w ten sposób Zygmunt Kapusta, b. Prokurator Apelacyjny w Warszawie, odpowiedział na pytanie sejmowej komisji śledczej ds. Krzysztofa Olewnika o to, co zrobił, gdy 30 listopada 2001 r., trzy dni po porwaniu, o sprawie powiadomiła go prokuratura z Płocka.
 • Dzieci sprzedawane jak kapusta

  Tysiące dzieci w południowo-zachodnich Chinach zostało sprzedanych "niczym kapusta" do niewolniczej pracy w innych rejonach kraju, m.in. do prowincji Guandong - pisze wtorkowa chińska prasa.
 • Skradziony notatnik

  Skradziony notatnik

  Osoby, którym zależy na utrudnieniu dochodzenia do prawdy w sprawie Orlengate, nie przebierają w środkach. Wczoraj prokuratorowi Zygmuntowi Kapuście skradziono teczkę z notatkami na temat afery.
 • Prokurator napadnięty

  Prokurator napadnięty

  Osoby, którym zależy na utrudnieniu dochodzenia w sprawie Orlengate, nie przebierają w środkach. Prokuratorowi Zygmuntowi Kapuście skradziono teczkę z notatkami na temat afery.
 • Prokuratorskie spięcie

  Prokuratorskie spięcie

  Przed sejmową komisją śledczą badającą aferę wokół Orlenu doszło do ostrego spięcia między byłym szefem prokuratury apelacyjnej Zygmuntem Kapustą, a byłym wiceprokuratorem generalnym Ryszardem Stefańskim.
 • Kapusta czuje się zagrożony

  Kapusta czuje się zagrożony

  Były szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zygmunt Kapusta powiedział dzisiaj przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen, że od pewnego czasu, zwłaszcza w trakcie wyjazdów do prokuratury katowickiej, towarzyszą mu te same osoby. Nie wyklucza, że jest to dla niego zagrożenie.
 • Dymisja prokuratora Kapusty

  Prokurator apelacyjny w Warszawie Zygmunt Kapusta podał się do dymisji. Minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk zapowiedział, że rezygnacja zostanie przyjęta.
 • Roszady w prokuraturze

  Roszady w prokuraturze

  Zygmunt Kapusta przestanie być szefem Prokuratury Apelacyjnej. Jak przyznał w rozmowie z RMF minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk, "prokurator Kapusta już dawno sam prosi o odejście".