Film - kapitan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kapitan (2019, reż. Robert Schwentke) ,

Artykuły - Kapitan (12)

 • Kapitan Kirk w "Star Trek 2"

  Kapitan Kirk w "Star Trek 2"

  Hollywoodzcy producenci chcą namówić Williama Shatnera, czyli kapitana Jamesa T. Kirka, by pojawił się w drugiej części "Star Treka".
 • Kapitan Lubaszenko leci do Moskwy

  15 października na Moskiewskim stadionie im. Strielcowa (Torpedo Moskwa) zostanie rozegrany mecz piłkarski między Reprezentacją Artystów Polskich (RAP) a drużyną rosyjskich gwiazd estrady STARCO. Spotkanie odbędzie się z okazji 15-lecia drużyny STARCO i będzie jednocześnie finałem akcji charytatywnej "Pod flagą dobra". Kapitanem polskiej drużyny jest aktor i reżyser Olaf Lubaszenko ("Sztos", "Chłopaki nie płaczą").
 • Najwięksi piraci Hollywood

  Najwięksi piraci Hollywood

  Johnny Depp jako Jack Sparrow - bohater trylogii "Piraci z Karaibów" - nie zajął pierwszego miejsca w plebiscycie na największego pirata Hollywood. Ranking, który zorganizowała sieć WENN, wygrał mistrz szpady, legendarny Errol Flynn ("Kapitan Blood"). Dustin Hoffman jako kapitan Hook ("Hook") uplasował się na 7. pozycji.
 • Weekend w kinie

  Weekend w kinie

  W ten weekend (26-28 listopada) na ekranach polskich kin zadebiutuje aż siedem tytułów: animacja Tomka Bagińskiego "Sztuka spadania", amerykański film science-fiction "Sky Kapitan i świat jutra", thriller "Apartament" oraz komedie "Zły Mikołaj", "Święta Last Minute", "Hotel Splendide" i "Męskie sekrety".
 • Mortensen w adaptacji Perez-Reverte'a

  Mortensen w adaptacji Perez-Reverte'a

  Viggo Mortensen, pamiętny Aragorn z filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla", wcieli się w postać kapitana Alatriste, bohatera kilku powieści hiszpańskiego pisarza Arturo Perez-Reverte'a. Nad filmem pracuje już Agustin Diaz Yanes ("Boskie jak diabli").
 • Russell Crowe: Prawdziwy kapitan

  Russell Crowe: Prawdziwy kapitan

  Zdobywca Oscara Russell Crowe ("Gladiator", "Piękny umysł") zagrał kapitana brytyjskiej marynarki wojennej w morskim widowisku "Pan i władca: Na krańcu świata", które właśnie wchodzi na polskie ekrany. Urodzony w Nowej Zelandii aktor bardzo starannie, jak zwykle zresztą, przygotował się do roli. Jak sam przyznał, wzorowal się przy tym na historycznych angielskich dowódcach.
 • Kapitan Sternn wraca na ekran!

  Kapitan Sternn wraca na ekran!

  Należąca do Franka Darabonta ("Skazani na Shawshank", "Zielona mila") firma Darkwooods Productions nabyła prawa do sfilmowania komiksu "Captain Sternn". Planowane są m. in. animowany film fabularny zrealizowany w technologii CGI oraz rysunkowy serial. W pracy nad przedsięwzięciem weźmie udział Bernie Wrightson, twórca postaci międzygwiezdnego oszusta.
 • The Rock: Z króla kapitan

  The Rock: Z króla kapitan

  Dwayne "The Rock" Johnson ("Mumia powraca", "Król Skorpion") jest najpoważniejszym kandydatem do występu w roli Kapitana Marvela w filmie "Shazam!". Projekt, oparty na rysunkowej opowieści z firmy DC Comics, powstać ma w wytwórni New Line Cinema. Studio chce, by gotowy film trafił do kin na Gwiazdkę 2004 roku bądź latem 2005 roku.
 • Nicolas Cage sprzedaje kolekcję komiksów

  Nicolas Cage sprzedaje kolekcję komiksów

  Nicolas Cage ("Szyfry wojny", "Kapitan Corelli") ma zamiar sprzedać swą kolekcję około 400 komiksów. Chce to zrobić podczas zjazdu kolekcjonerów rysunkowych opowieści, Dallas ComiCon, który w dniach 11-13 października odbędzie się w Dallas, w USA. Pośrednikiem w sprzedaży zbioru gwiazdora ma być firma Heritage Comics Auctions.
 • Kapitan Nemo i protoplasta Jamesa Bonda

  Kapitan Nemo i protoplasta Jamesa Bonda

  Kolejni aktorzy dołączają do obsady filmu "The League of Extraordinary Gentlemen". Ostatnio realizatorzy poinformowali, iż w roli kapitana Nemo wystąpi indyjski aktor Irfan Khan ("Wojownik"), natomiast jako "Campion Bond" na planie pojawi się pochodzący z Australii Richard Roxburgh ("Moulin Rouge").