kąpiele

Artykuły - Kąpiele (22)

 • Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

  Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

  Islandia regularnie znajduje się w czołówce najlepszych miejsc do życia na świecie. Jednym ze źródeł dobrego samopoczucia mieszkańców tej wyspy są gorące kąpiele, które zbawiennie wpływają nie tylko na stan ducha, ale też sprzyjają zacieśnianiu więzi społecznych, co jest jednym z kluczowych elementów wpływających na ogólny dobrostan.
 • Jak nawilżyć i ujędrnić skórę: Pomogą kąpiele

  Jak nawilżyć i ujędrnić skórę: Pomogą kąpiele

  Zimą skóra spragniona jest wilgoci i odżywienia. By zachowała gładkość i jędrność – pielęgnację i zabiegi połącz z kąpielami. Cudownie cię odprężą.
 • 4 odżywcze kąpiele

  4 odżywcze kąpiele

  Jesienią skóra łaknie witamin i minerałów. Dostarczysz jej ich, odpoczywając w wannie wypełnionej wodą i... domowymi eliksirami!
 • Naturalne sposoby leczenia bólu: termy, lecznicze wody i kąpiele

  Naturalne sposoby leczenia bólu: termy, lecznicze wody i kąpiele

  Urlop to dobra okazja, by wypocząć, ale też pozbyć się dolegliwości i podreperować zdrowie całej rodziny. Szczególnie, jeśli możesz go spędzić w okolicy uzdrowiska.
 • Czy rzymskie łaźnie były wylęgarnią rozpusty?

  Czy rzymskie łaźnie były wylęgarnią rozpusty?

  Niewolnik stoi już gotowy ze skrobaczką w ręce. Z jej pomocą usunie z ciała swego pana warstwę łoju, kurzu i potu, którym pokryła się jego skóra, kiedy ten był na placu ćwiczeń. Następnie Rzymianin może oddać się błogiej kąpieli i innym uciechom, które oferują łaźnie.
 • Kąpiele w przeręblach: Białoruś świętuje prawosławny Chrzest Pański

  Prawosławni Białorusini świętują w sobotę uroczystość Chrztu Pańskiego. Tego dnia tradycyjnie odbywają się chrzty dzieci, a także zbiorowe kąpiele w przeręblach. Cerkiew przestrzega, że taka kąpiel po pijanemu jest bluźnierstwem.
 • Kąpiel rytualna z okazji swieta Kumbh Mela

  Kąpiel rytualna z okazji swieta Kumbh Mela

  Około 10 milionów ludzi weźmie udział w rytualnej kąpieli z okazji hinduskiego święta Kumbh Mela. Pielgrzymi zgromadzili się w mieście Allahabad w Indiach, u zbiegu dwóch rzek - Gangesu i Jamuny.
 • Wylewanie prokuratury z kąpielą

  Nie należę do tych, którzy uważają, że w sprawie Amber Gold zawinili raczej ludzie niż system. Bo skoro ludzie zawinili tak wiele razy i na taką skalę, to znaczy, że zawinił także system. A więc: i ludzie, i system. A to oznacza, że niezależnie od rozliczenia ludzi, trzeba rozliczyć system.
 • Piwna kąpiel po amerykańsku

  Amerykanie mogą urządzać sobie piwne kąpiele. Jedna z firm, której właścicielem jest 22-letni student z Indiany, wyprodukowała bowiem... piwne mydło. Kosmetyk kosztuje 6 dolarów.
 • Szwedki walczą o kąpiele topless

  Grupa szwedzkich kobiet walczy o to, aby przyznano jej prawo do pływania w basenach... topless.