kantory online

Artykuły - Kantory online (0)

 • Duży e-kantor budzi niepokój

  Duży e-kantor budzi niepokój

  Klienci jednego z największych w Polsce kantorów internetowych, Fritz Exchange, mają problemy z odzyskaniem wpłaconych pieniędzy - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Przez bankową aplikację kupisz bilet i walutę

  Przez bankową aplikację kupisz bilet i walutę

  Coraz więcej klientów korzysta z banków poprzez aplikacje mobilne, które oprócz typowych usług finansowych udostępniają dodatkowe funkcje jak zakup biletów miejskich czy płatności za parking. W tym tygodniu zmiany w swoich aplikacjach wprowadziły Raiffesien Polbank i PKO Bank Polski.
 • KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  Po 13 lipca br. podmioty prowadzące giełdy i kantory kryptowalut - w myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - staną się tzw. instytucjami obowiązanymi, co nałoży na nie dodatkowe obowiązki - przypomina w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Gdzie najtaniej kupić walutę na wakacje?

  Gdzie najtaniej kupić walutę na wakacje?

  Najdroższym miejscem do zakupu waluty na wakacje zwykle są banki. Kupując w ich oddziałach np. euro, koszt ukryty w kursie wyniesie ok. 3 proc. wymienianej kwoty. W przypadku kantoru, będzie to prawie 0,6 proc. Najtańsze są natomiast kantory internetowe. Tam koszt wymiany jest 10-krotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w zwykłych kantorach - wynosi ok. 0,3 proc. Expander podpowiada, jak znaleźć dobry kantor internetowy i jak dokonać w nim transakcji.
 • Internetowe kantory zwiększają obroty

  Internetowe kantory zwiększają obroty

  Polacy coraz chętniej wymieniają waluty online. Obroty e-kantorom napędzają polityczne turbulencje oraz wyprzedaże w zagranicznych e-sklepach.
 • Internetowe kantory notują rekordowe obroty

  Internetowe kantory notują rekordowe obroty

  Internetowe kantory, które umożliwiają wymianę walut bez wychodzenia z domu notują najwyższe obroty w historii. Tylko w listopadzie, użytkownicy obu platform wymienili waluty o łącznej wartości ponad 1,6 miliarda złotych.
 • Na wymianie pieniędzy w sieci więcej zaoszczędzisz

  Na wymianie pieniędzy w sieci więcej zaoszczędzisz

  Różnica w kursach wymiany walut między kantorami stacjonarnymi a internetowymi wynosi nawet 10 gr na korzyść tych drugich. Niedużo? A jednak - na 1 tys. euro możemy zaoszczędzić 100 zł. Warto o tym pamiętać szczególnie, gdy spłacamy kredyt walutowy lub zamierzamy wyjechać za granicę na urlop czy w delegację.

Filmy - Kantory online (1)

 • Na wymianie pieniędzy w sieci więcej zaoszczędzisz

  Różnica w kursach wymiany walut między kantorami stacjonarnymi a internetowymi wynosi nawet 10 gr na korzyść tych drugich. Niedużo? A jednak – na 1 tys. euro możemy zaoszczędzić 100 zł. Warto o tym pamiętać szczególnie, gdy spłacamy kredyt walutowy lub zamierzamy wyjechać za granicę na urlop czy w delegację. Najmniej opłaca się wymieniać waluty na lotniskach i dworcach. Tamtejsze kantory oferują kursy zdecydowanie wyższe od rynkowych. 1 tys. euro może kosztować ponad 600 zł więcej niż w kantorze online, a 1 tys. dol. – przeszło 500 zł więcej. Trochę atrakcyjniejsze kursy mają banki. Najlepsze znajdziemy jednak na serwisach wymiany walut. Z kantoru internetowego warto korzystać między innymi wtedy, kiedy spłacamy kredyt walutowy. - W bankach musimy zapłacić spread, czyli różnicę pomiędzy kursem kupna i sprzedaży, wynoszący nawet kilkadziesiąt groszy. W kantorach internetowych jest to zwykle 1–2 gr. Wniosek: prowizja jest 10 razy mniejsza, gdy przy spłacaniu kredytu walutowego korzystamy z kantoru online – mówi serwisowi Marcin Lipka, analityk finansowy z firmy Cinkciarz.pl. - Obsługa konta w kantorze internetowym jest prosta i szybka. Wystarczy przelać pieniądze, które chcemy wymienić, a kantor w kilka sekund prześle nam środki w wybranej przez nas walucie. Możemy korzystać również z portfela walutowego. Także w tym przypadku pieniądze otrzymujemy natychmiast, a kursy są nieco lepsze niż przy standardowych przelewach bankowych – stwierdza ekspert.