kantory

Artykuły - Kantory (57)

 • W Rosji zakaz wywieszania w witrynach kantorów kursów walut

  W Rosji zakaz wywieszania w witrynach kantorów kursów walut

  Rosjanie nie zobaczą już w witrynach kantorów kursu wymiany walut. Od dziś obowiązuje zakaz rozmieszczania na ulicach rosyjskich miast tego typu informacji. Jaka jest cena kupna i sprzedaży zagranicznej waluty będzie się można dowiedzieć tylko w pomieszczeniach banków lub kantorów.
 • Duży e-kantor budzi niepokój

  Duży e-kantor budzi niepokój

  Klienci jednego z największych w Polsce kantorów internetowych, Fritz Exchange, mają problemy z odzyskaniem wpłaconych pieniędzy - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  Po 13 lipca br. podmioty prowadzące giełdy i kantory kryptowalut - w myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - staną się tzw. instytucjami obowiązanymi, co nałoży na nie dodatkowe obowiązki - przypomina w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Kantory wrobione w kasę fiskalną. Eksperci dziwią się nowemu obowiązkowi

  Od kwietnia br. punkty wymiany walut będą wydawać paragony. Nie rozumieją jednak, po co ta zmiana, skoro są zwolnione z VAT, a przychód można im sprawdzić na podstawie ewidencji dewizowych.
 • Poczta Polska uruchomiła internetowy kantor

  Poczta Polska uruchomiła internetowy kantor

  Poczta Polska uruchomiła internetowy kantor, z którego mogą korzystać klienci indywidualni i firmy - poinformowała w poniedziałek spółka. Dodano, że klienci mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotych do wszystkich banków, a także walutowych do niektórych polskich banków.
 • Gdzie najtaniej kupić walutę na wakacje?

  Gdzie najtaniej kupić walutę na wakacje?

  Najdroższym miejscem do zakupu waluty na wakacje zwykle są banki. Kupując w ich oddziałach np. euro, koszt ukryty w kursie wyniesie ok. 3 proc. wymienianej kwoty. W przypadku kantoru, będzie to prawie 0,6 proc. Najtańsze są natomiast kantory internetowe. Tam koszt wymiany jest 10-krotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w zwykłych kantorach - wynosi ok. 0,3 proc. Expander podpowiada, jak znaleźć dobry kantor internetowy i jak dokonać w nim transakcji.
 • Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe. Expander podpowiada cztery proste kroki, dzięki którym nie damy się oszukać przy wyminie walut i uzyskamy atrakcyjny kurs przewalutowania.
 • Internetowe kantory zwiększają obroty

  Internetowe kantory zwiększają obroty

  Polacy coraz chętniej wymieniają waluty online. Obroty e-kantorom napędzają polityczne turbulencje oraz wyprzedaże w zagranicznych e-sklepach.
 • Kantor internetowy: Komu to się opłaca?

  Kantor internetowy: Komu to się opłaca?

  Transakcje związane z wymianą niewielkiej ilości gotówki nie wymagają od konsumenta większej uwagi. Ale gdy w grę wchodzą większe kwoty, o zawartość portfela powinni zatroszczyć się jednak właściciele firm dysponujący obcą walutą, kredytobiorcy oraz ci, którzy nie zarabiają w złotówkach.
 • UOKiK sprawdzi, czy kantory naruszyły prawo

  UOKiK sprawdzi, czy kantory naruszyły prawo

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy kantory Interchange i Money Exchange naruszyły prawo i wprowadzały klientów w błąd. UOKiK wszczął przeciwko tym firmom postępowanie na podstawie zawiadomienia Narodowego Banku Polskiego i skarg konsumentów.

Filmy - Kantory (1)

 • Najmniejsze kantory wymiany walut będą powstawać najszybciej

  W Polsce ma bardzo szybko zwiększać się liczba terminali płatniczych. Kojarzymy je przede wszystkim z płatnością kartą bankową. Jednak terminal ma wiele dodatkowych opcji, które były słabo wykorzystywane. Taka opcja, to kantor walutowy. - Już dziś taki terminal, to dodatkowe usługi, które często nie są wykorzystywane - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Mieczysław Groszek, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. - I ich liczba powinna szybko rosnąć.