kangury

Artykuły - Kangury (30)

 • Fantastyczna praca! Można zarobić 322 000 zł w pół roku

  Fantastyczna praca! Można zarobić 322 000 zł w pół roku

  Australia oferuje wyjątkowo atrakcyjne zajęcia dla sześciu osób. Najlepsi kandydaci będą mogli przez pół roku zarobić 78 tysięcy euro.
 • NBP: Nowa moneta kolekcjonerska z wizerunkiem kangura Walabia Bennetta

  NBP: Nowa moneta kolekcjonerska z wizerunkiem kangura Walabia Bennetta

  Narodowy Bank Polski wprowadzi w poniedziałek do obiegu monetę kolekcjonerską z wizerunkiem kangura Walabia Bennetta. Tego samego dnia w Australii zostanie wyemitowana moneta z podobizną kangura olbrzymiego.
 • Cztery kangury zagryzione przez psy w sarajewskim zoo

  Bezpańskie psy, które wdarły się w środę rano do zoo na obrzeżach Sarajewa, zagryzły cztery kangury i raniły piątego, zanim strażnikom udało się je przegonić - poinformował pracujący tam weterynarz Vedad Skapulj.
 • DNA kangura zsekwencjonowane

  Międzynarodowy zespół, w którym znaleźli się naukowcy z Australii, USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i Niemiec, odkrył ponadto 1,5 tys. genów receptorów węchu kangura, dzięki którym zmysł ten jest u tych zwierząt tak wspaniale rozwinięty.
 • Pojedynek z kangurem na miotłę i pięści

  Pojedynek z kangurem na miotłę i pięści

  Rozzłoszczony wielki kangur zaatakował 94-letnią Phyllis Johnson w mieście Charleville w stanie Queensland na północnym wschodzie Australii. Starsza pani broniła się miotłą - napisał dziennik "The Independent" w swym wydaniu internetowym.
 • Kangur zaatakował 94-latkę. Policja użyła gazu pieprzowego

  Australijscy policjanci byli zmuszeni użyć gazu pieprzowego przeciwko rozwścieczonemu kangurowi, który zaatakował 94-letnią kobietę w przydomowym ogródku w Charleville w stanie Queensland - poinformowała policja we wtorek.
 • Uwaga na kangury!

  Uwaga na kangury!

  Wyobraźcie sobie, że budzi was poranne słońce. Przeciągacie się nieśpiesznie w swoim śpiworze, za oknem, jak okiem sięgnąć, czerwona ziemia.
 • "Kręgi makowe" dziełem kangurów na haju

  "Kręgi makowe" dziełem kangurów na haju

  Na Tasmanii walabie - kuzyni kangurów - dobierają się do plantacji maku uprawianego na potrzeby lecznicze. Jak się okazuje, zawarte w maku opium działa nie tylko na ludzi, ale i na torbacze.
 • Francja: Z parku uciekło 15 kangurów

  15 kangurów uciekło w sobotę z położonego pod Tuluzą parku tematycznego, poświęconego Australii - poinformowały francuskie media.
 • Za kangury do paki

  Za kangury do paki

  Trzech Singapurczyków trafiło w zeszłym tygodniu do więzienia za obrazę sądu. W Sądzie Najwyższym Singapuru pojawili się bowiem w t-shirtach z kangurami w togach.

Filmy - Kangury (3)