kandydat

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kandydat (Film (2004)[The Manchurian Candidate] Reż.Jonathan Demme) ,

Artykuły - Kandydat (778)

 • Szałamacha: Podwyższanie kwoty wolnej od podatku rozpoczniemy od przyszłego roku

  Kandydat PiS na szefa resortu finansów zapewnił, że nie ma planów likwidacji OFE. Na spotkaniu z dziennikarzami Paweł Szałamacha przyznał jednak, że jest sceptyczny co do zasad ich funkcjonowania.
 • Atrakcyjność przestaje być argumentem podczas rekrutacji

  Atrakcyjność przestaje być argumentem podczas rekrutacji

  Sytuacja na rynku pracy sprawia, że atrakcyjne kobiety i przystojni mężczyźni nie są już tak często faworyzowani w procesach rekrutacyjnych.
 • Kandydat na prezesa koncernu naftowego skazany

  Kandydat na prezesa koncernu naftowego skazany

  Na trzy lata więzienia został skazany we Włoszech były dyrektor generalny państwowego koncernu energetycznego ENEL, Paolo Scaroni. Został uznany za winnego zatruwania środowiska przez elektrownię na północy kraju. Wyrok, choć pierwszej instancji, pośrednio godzi w premiera Matteo Renziego, który zamierzał powołać skazanego menedżera na prezesa koncernu naftowego ENI.
 • Polski kandydat do Trybunału UE na piątkę

  Polski kandydat do Trybunału UE na piątkę

  Pozytywna ocena dla polskiego kandydata na jedno z najważniejszych stanowisk w unijnym Trybunale Sprawiedliwości. Takie są nieoficjalne informacje Polskiego Radia.
 • Profil na Facebooku przedłużeniem CV. Przyszli pracodawcy w sieci sprawdzają kandydatów do pracy

  Profil na Facebooku przedłużeniem CV. Przyszli pracodawcy w sieci sprawdzają kandydatów do pracy

  Firmy rekrutacyjne regularnie korzystają z informacji publikowanych przez kandydatów na portalach społecznościowych. Często publikowane zdjęcia i posty mogą zaważyć na ostatecznej decyzji przyszłego pracodawcy o przyjęciu do pracy. Dlatego eksperci radzą, by z rozwagą tworzyć swoje profile na portalach społecznościowych. Podstawą jest takie ustawienie prywatności konta, żeby mieć kontrolę nad informacjami, aby przyszły - lub obecny - pracodawca nie miał do nich dostępu.
 • Spotkanie przez telefon

  Spotkanie przez telefon

  Każdy, kto wysyła dokumenty aplikacyjne, oczekuje telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną do siedziby firmy. Coraz częściej zdarza się jednak, że zanim przedsiębiorstwo zaprosi na spotkanie osobę aplikującą, przeprowadza wstępną rozmowę kwalifikacyjną przez telefon.
 • Pracodawcy chcą wiedzieć o pracowniku coraz więcej

  Pracodawcy chcą wiedzieć o pracowniku coraz więcej

  Firmy będą zabiegać o możliwość dostępu do historii kredytowej osób starających się o pracę i informacji o tym, czy były one karane. Specjaliści mają wiele wątpliwości.
 • Kardynał Norberto Rivera Carrera z Meksyku

  Kardynał Norberto Rivera Carrera z Meksyku

  Kardynał Norberto Rivera Carrera, arcybiskup miasta Meksyk, ma 70 lat.
 • A ty masz punkty za pochodzenie?

  A ty masz punkty za pochodzenie?

  Dyplomy, kursy, staże, języki - to już za mało, żeby zdobyć dobrą pracę. Dziś liczy się jeszcze to, z jakiego jesteś domu. Dopiero to ustawia cię w życiu.
 • Prof. Gliński rozmawiał z władzami PSL

  Prof. Gliński rozmawiał z władzami PSL

  Kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński rozmawiał w czwartek z władzami PSL. Szef tej partii, wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że ludowcy będą przeciw wnioskowi PiS o wotum nieufności. Ocenił, że misja Glińskiego jest "romantyczna i ma niewielkie szanse".

Filmy - Kandydat (14)

 • G. Schetyna: K. Ujazdowski kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

  Będę rekomendował wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ujazdowski ma dołączyć także do gabinetu cieniu PO. Schetyna informując o poparciu Platformy dla kandydatury Ujazdowskiego wyraził nadzieję, że przejmie on „cały dorobek i aktywność pani prof. Alicji Chybickiej". – Chcielibyśmy, żeby wykorzystał pracę pani profesor – powiedział Schetyna. W Platformie rozważano wystawienie posłanki Alicji Chybickiej na prezydent Wrocławia. Jej sztab zlecił przeprowadzenie sondażu w listopadzie 2017 roku. Chybicka osiągnęła w nim wynik 61 proc., co dałoby jej zwycięstwo w pierwszej turze. Jednak w styczniu 2018 roku, posłanka z Wrocławia znalazła się w grupie parlamentarzystów, którzy świadomie nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektami dotyczącymi aborcji. Szef partii na Dolnym Śląsku senator Jarosław Duda przyznał wtedy, że zachowanie Chybickiej było niewłaściwe. Ujazdowski poinformował, że „nie zgłasza akcesu do członkostwa w PO”, ale chce intensywnie uczestniczyć w pracach programowych tej partii. Krytykował m.in. powierzenie Stanisławowi Piotrowiczowi z PiS, który był prokuratorem w okresie PRL, funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).
 • Mogherini: Turcja jest wciąż kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej

  Mogherini: Turcja jest wciąż kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej.