kandydaci

Artykuły - Kandydaci (328)

 • Każdy może ubiegać się o kandydowanie do Sejmu z list Kukiza

  Każdy może ubiegać się o kandydowanie do Sejmu z list Kukiza

  Paweł Kukiz zaprasza "wszystkich ludzi dobrej woli, chcących zmieniać Polskę" do startu w wyborach parlamentarnych z list KWW KUKIZ'15 do Sejmu RP.
 • Kolejni kandydaci do emerytur mundurowych

  Kolejni kandydaci do emerytur mundurowych

  Trybunał Konstytucyjny zajął się uprawnieniami emerytalnymi celników. Celnicy są - według skarżących - służbą mundurową, a nie zostali objęci przywilejami, jakie mają np. policjanci czy pogranicznicy, co narusza m.in. konstytucyjną zasadę równości.
 • Przyszły pracownik nie musi odpowiadać na wszystkie pytania

  Przyszły pracownik nie musi odpowiadać na wszystkie pytania

  W trakcie naboru pracodawcy gromadzą wiele różnych informacji o kandydatach do pracy. Większość z nich przekazują sami zainteresowani, starając się w kompleksowy i korzystny sposób przedstawić swoją ofertę. Niekiedy jednak to przyszli pracodawcy przejawiają większą inicjatywę w pozyskiwaniu danych o kandydacie, przekraczając czasami dopuszczalną prawem granicę pozyskiwania informacji.
 • Jak się cenią kandydaci?

  Jak się cenią kandydaci?

  Niektóre grupy osób poszukujących pracy mają tendencję do zawyżania lub zaniżania swoich oczekiwań finansowych - wynika z rozmów z rekruterami, które przeprowadził portal Pracuj.pl. Okazuje się też, że swoją wartość na rynku pracy kandydaci wyceniają biorąc pod uwagę nie tylko wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale również sytuację życiową.
 • Kandydaci na papieża

  Kandydaci na papieża

  Od kiedy Benedykt XVI podjął decyzję o abdykacji, nie milkną spekulacje na temat jego następcy. Kto zostanie kolejnym papieżem? Prezentujemy sylwetki najpoważniejszych kandydatów.
 • Kandydaci na prezydenta USA - ranking

  Kandydaci na prezydenta USA - ranking

  Mamy dopiero początek roku, a w Stanach Zjednoczonych już opublikowano ranking kandydatów, mających największe szanse w następnych amerykańskich wyborach prezydenckich, które odbędą się za niecałe cztery lata.
 • Rada Naczelna PSL wybrała kandydatów Piechocińskiego

  Rada Naczelna PSL wybrała kandydatów Piechocińskiego

  Wszyscy kandydaci do NKW PSL zgłoszeni prezesa Stronnictwa Janusza Piechocińskiego zostali poparci przez Radę Naczelną partii, która obraduje w sobotę w Warszawie - poinformował dziennikarzy Tomasz Jędrzejczak, współpracownik szefa PSL.
 • Władze PSL mają w sobotę wskazać kandydata partii do rządu

  Władze PSL mają w sobotę wskazać kandydata partii do rządu

  W sobotę władze PSL mają zdecydować, kto wejdzie do rządu po odejściu b. prezesa partii Waldemara Pawlaka. Według nowego szefa ludowców Janusza Piechocińskiego są trzy warianty. Jeden z nich przewiduje, że to on znajdzie się w Radzie Ministrów. Władze PSL mają też rozmawiać o umowie koalicyjnej.
 • NSA oddalił skargi ostatniego kandydata niepowołanego na sędziego

  NSA oddalił skargi ostatniego kandydata niepowołanego na sędziego

  Skargami kandydatów, których Lech Kaczyński nie powołał w latach 2005-2008 na stanowisko sędziego, powinien zająć się Sąd Najwyższy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając w środę skargi ostatniego z dziesięciu kandydatów.
 • Białoruś: Zarejestrowano 362 kandydatów w wyborach

  Okręgowe komisje wyborcze na Białorusi zarejestrowały 362 kandydatów w jesiennych wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu, a 124 osobom odmówiono rejestracji - poinformowała w czwartek szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna.

Filmy - Kandydaci (4)

 • Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (23.05.18)

  „SLD będzie wystawiał kandydatów, albo popierał kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich, i robimy to konsekwentnie (…). Warszawa jest najtrudniejsza, trzeba powoli to ustalić. W piątek Rada Warszawy podejmie ostateczna decyzję w sprawie kandydata SLD na prezydenta Warszawy. Andrzej Celiński jest jednym kandydatem, wczoraj pojawiła się możliwość rozmowy z Katarzyną Piekarską” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty. „Wszyscy namawiają mnie do współpracy z opozycją (…) Jak z nią nie współpracuję (…) to wszyscy mówią: jesteś po prostu wredny, nie możesz tego robić. (…) Na Boga, dajcie mi robić swoją politykę!” – dodał przewodniczący SLD, mówiąc o współpracy w ramach całej opozycji. „Jestem politykiem, który jak powie i ustali coś po negocjacjach, to nie oszuka” – podkreślił Czarzasty. Jak zaznaczył, nie ma "poważnych rozmów" o poparciu kandydatury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. „Uznaję to, że lider największej partii opozycyjnej powinien kreować, proponować różne rozwiązania, potencjalnie różne porozumienia” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Włodzimierz Czarzasty odnosząc się do roli Grzegorza Schetyny jako lidera ugrupowań przeciwnych PiS. Jak zaznaczył szef SLD, z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej „nie rozmawiał od grudnia”. „Idę dosyć konsekwentnie z SLD od dwóch lat własną drogą – i bardzo jest mi z tym dobrze” – ocenił. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o trwający w Sejmie protest opiekunów i osób z niepełnosprawnością. „My uczestniczymy we wszystkich protestach z tym związanych. Chodzimy pod Sejmem, chodzimy naokoło. Jak są manifestacje, to jesteśmy” – stwierdził. Był sceptyczny, jeśli chodzi o odwiedzanie okupujących korytarz sejmowy. „Czy to jest tak, że oni chcą, żeby ich odwiedzano, czy po prostu wiele osób chce ich odwiedzać?” – pytał Czarzasty.
 • Wybory prezydenckie we Francji w pigułce

  Wybory prezydenckie we Francji w pigułce.
 • Debata kandydatów na wiceprezydentów USA

  Kandydaci na wiceprezydenta w listopadowych wyborach w USA, Demokrata Tim Kaine i Republikanin Mike Pence, starli się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego w Farmville w stanie Wirginia w swej pierwszej i jedynej w czasie kampanii debacie telewizyjnej.
 • Debata: Kandydaci o polityce społecznej

  Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski podczas debaty na żywo w TVP przedstawili swoje stanowiska w sprawie polityki społecznej.