Kanclerz Angela Merkel

Artykuły - Kanclerz Angela Merkel (57)

 • Rozczarowujący wynik partii Merkel. Kanclerz wciąż nieugięta

  Rozczarowujący wynik partii Merkel. Kanclerz wciąż nieugięta

  Wynik swej partii CDU w wyborach do regionalnego parlamentu w Berlinie za rozczarowujący - uznała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Szefowa CDU przejęła odpowiedzialność za porażki, zaznaczając, że zmiana polityki migracyjnej byłaby sprzeczna z konstytucją.
 • Merkel po rozmowie z Ciprasem: Grecja gotowa do współpracy

  Merkel po rozmowie z Ciprasem: Grecja gotowa do współpracy

  Niemiecka kanclerz Angela Merkel zapowiedziała w czwartek w Brukseli, że Grecja jest gotowa do intensywnej pracy nad porozumieniem z trzema instytucjami, nadzorującymi jej program pomocowy. Wyraziła nadzieję na postęp w rozmowach w najbliższym czasie.
 • Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i Komisja Europejska chcą przyśpieszyć proces cyfryzacji gospodarki w UE, aby pobudzić wzrost gospodarczy i tworzyć nowe miejsca pracy - zapowiedzieli w tym tygodniu kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande i szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Davos: Kryzys finansowy w Europie jest pod kontrolą

  Davos: Kryzys finansowy w Europie jest pod kontrolą

  Kryzys finansowy w Europie jest już pod kontrolą - uważa niemiecka kanclerz. Angela Merkel jest specjalnym gościem drugiego dnia Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.
 • Merkel krytykuje cudzoziemców wyłudzających świadczenia socjalne

  Merkel krytykuje cudzoziemców wyłudzających świadczenia socjalne

  Kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla dziennika "Neue Pasauer Presse" skrytykowała obywateli z innych krajów UE, którzy wyłudzają w Niemczech świadczenia socjalne. Rząd przygotował projekt ustawy przewidującej kary dla nieuczciwych obcokrajowców.
 • Unia energetyczna: Merkel popiera pomysł Tuska

  Unia energetyczna: Merkel popiera pomysł Tuska

  Kanclerz Angela Merkel popiera pomysł premiera Donalda Tuska ws. unii energetycznej. W Berlinie powiedziała, że zasadniczo się z nim zgadza. Ostro skrytykowała postawę Putina i zapowiedziała możliwość dalszych sankcji.
 • Handel w cieniu EBC i BOE

  Wprawdzie kanclerz Angela Merkel przyznała na dzisiejszej konferencji prasowej, iż Niemcy nie będą żądać od Cypru wypełnienia dodatkowych kryteriów w zamian za przyznanie pomocy finansowej, to zaznaczyła, że "rozmowy są dalekie od zakończenia". Tymczasem niemiecka prasa pisze dzisiaj, iż Cypr nie ma szans w najbliższym czasie na uzyskanie pomocy, gdyż do takiej decyzji brakuje większości w Bundestagu.
 • Merkel: UE musi mieć większą kontrolę nad budżetami

  Niemiecka kanclerz Angela Merkel opowiedziała się w czwartek za przyznaniem instytucjom UE większych kompetencji do kontroli i interwencji w narodowe budżety państw członkowskich. Przyznała, że wiele krajów UE nie akceptuje tej propozycji.
 • Europejski nadzór bankowy bez pośpiechu - Merkel

  Zbyt pośpieszne tworzenie europejskiego nadzoru bankowego nie pomoże strefie euro odzyskać wiarygodności - oceniła we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel podczas dorocznej konferencji Związku Niemieckiego Przemysłu w Berlinie.
 • Berlin trzyma Europę w kryzysie?

  Berlin trzyma Europę w kryzysie?

  Od pięciu lat kanclerz Angela Merkel narzuca Europie sposób walki z kryzysem. Skutek? Europa przegrała wszystko, co było do przegrania, a Unia stoi na skraju rozpadu.