kanapka

Artykuły - Kanapka (29)

 • Kolacja na smaczny sen

  Kolacja na smaczny sen

  Porcja kaszki, kanapka, a może naleśniki? Jeśli nie wiesz, co podać dziecku na wieczorny posiłek, mamy dla ciebie kilka propozycji.
 • Zdrowa kanapka kontra śmieciowe jedzenie

  Zdrowa kanapka kontra śmieciowe jedzenie

  Wśród dzieci szerzy się epidemia otyłości i nadwagi. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że w Europie otyłość dotyka jednego na trzech chłopców i jedną na pięć dziewczynek w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, już 22 proc. z nich cierpi na otyłość i nadwagę. Trudno całkowicie zakazać dzieciom jedzenia batoników, chipsów, frytek i hamburgerów, warto jednak poznać kilka trików, dzięki którym przygotujemy dla naszych dzieci pełnowartościowe śniadanie do szkoły. Jak ugryźć ten temat? Sprawdzamy w ramach kampanii Chleb Dobry.
 • Zamiast kanapki z szynką

  Zamiast kanapki z szynką

  Drobna zmiana, a tyle korzyści. Wystarczy porcję mięsa czerwonego lub przetworzonego zastąpić orzechami lub fasolą, by szanse na uniknięcie zawału czy udaru znacznie wzrosły.
 • Kreatywne śniadanie: Kanapka myszka

  Kreatywne śniadanie: Kanapka myszka

  Jak zachęcić niejadka do jedzenia? Apetycznie wyglądającym posiłkiem!
 • Cała prawda o Polakach: Jesteśmy kanapkożercami!

  Cała prawda o Polakach: Jesteśmy kanapkożercami!

  Na polskich stołach królują kanapki. Takie są wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Millward Brown - według danych 95 proc. Polaków ma zwyczaj spożywania ich raz dziennie.
 • Kanapką w australijską premier

  Kanapką w australijską premier

  Premier australijskiego rządu Julia Gillard nie jest chyba lubiana przez uczniów. Po raz drugi w tym miesiącu, podczas jej wizyty w szkole, w jej kierunku rzucono kanapkę.
 • Kopernik twórcą kanapki? Naukowi żatownisie trzymają sie mocno!

  Mikołaj Kopernik to pionier epidemiologii i zwyczaju smarowania chleba masłem - ten dowcip był tylko zabawą dwójki uczonych, ale do dziś niektórzy sądzą, że jest prawdą. Naukowe żarty mogą wywołać zamieszanie, ale też demaskować nieuczciwość i ignorancję.
 • Możesz kupić kawior z... automatu

  Możesz kupić kawior z... automatu

  Nie papierosy, nie kawa, nie batoniki, a... kawior można kupić w amerykańskim stanie Kalifornia w automatach. To prawdziwie towar luksusowy, ale mimo wszystko nie brakuje chętnych. Pierwsza ładowanie zostało opróżnione w ciągu... trzech dni!
 • Wilczy apetyt - jak nie zjeść konia z kopytami?

  Wilczy apetyt - jak nie zjeść konia z kopytami?

  Zapewne bardzo wielu czytelników doskonale zna problem tzw. wilczego głodu. Pojawia się zwykle wieczorami lub późną nocą, kiedy po ciężkim dniu pracy mamy ochotę pochłonąć całą zawartość lodówki...
 • Smakuj życie powoli

  Smakuj życie powoli

  Według raportu TNS "Slow life i życie w pośpiechu" połowa Polaków przyznaje, że spożywa posiłki "jak wypadnie", a aż 17 proc. "stara się zjeść jak najszybciej".

Filmy - Kanapka (9)

 • Pies zakończył służbę w policji. W nagrodę dostał lodową kanapkę

  Pies Bruno z oddziału K-9 policji w Oro Valley odchodzi na emeryturę po 7 latach działania. Zwierzak był przeszkolony w zakresie taktyk patrolowych i wykrywania narkotyków. Gdy jego opiekun otrzymał o informację z podziękowaniami dla Brunona i zwolnieniu psa ze służby, dał mu lodową kanapkę na pożegnanie. (STORYFUL/x-news)
 • Nie zadzieraj z głodnym wielbłądem

  Para głodnych wielbłądów zaatakowała mężczyznę siedzącego w samochodzie w Dubaju. Zwierzęta próbowały zabrać kromkę chleba, którą ofiara trzymała w ręku. Jeden z wielbłądów włożył swoją głowę do pojazdu przez otwarte okno i rozpoczął walkę z mężczyzną. Kiedy był już blisko zdobycia kanapki, do środka wtargnął drugi wielbłąd, który wykorzystał zamieszanie i zabrał smakołyk. (STORYFUL/x-news)
 • Boczek czy sen? Urocza dziewczynka zasypia nad kanapką

  Zjeść czy spać? Taki dylemat miała ta urocza dziewczynka przy kolacji. Na szczęście udało się to pogodzić. (STORYFUL/x-news)
 • Wyborna kanapka curry z camembertem

  Szukasz propozycji na proste i jednocześnie oryginalne danie? Kanapka curry z camembertem to połączenie orientalnych smaków z kremowym francuskim serem. To nie tylko sposób na szybką kolację na ciepło. Kanapka curry z camembertem to także rewelacyjna przekąska imprezowa, która zachwyci twoich gości.