kanalizacja

Artykuły - Kanalizacja (2)

Filmy - Kanalizacja (3)

  • Domowy sposób na zatkane rury - jak je udrożnić?

    Zatykające się rury to zmora każdego domu! Każdego dnia w rurach ląduje mnóstwo drobinek jedzenia, odpadków, śmieci czy włosów, przez co w parę chwil rury kanalizacyjne zatykają się, uniemożliwiając odpowiedni spływ lub choćby pozostawiając nieprzyjemny zapach. W sklepach można znaleźć mocne środki chemiczne, ale te nie nadają się do wszystkich typów instalacji, są też niebezpieczne i mogą wywoływać problemy ze zdrowiem, jeśli są nieprawidłowo używane. Jest jednak domowy sposób, by odetkać rury - przygotowaliśmy dla was krótki poradnik, jak to zrobić! Poznajcie nasz dziecinnie prosty sposób na udrażnianie rur w domu!
  • „Królestwo nieczystości”. Obrzydliwy świat miejskich ścieków

    Londyńscy kanalarze widzieli już niejedno. Nie dziwią ich ani rosnące w ściekach grzyby, ani mnożące się w nich owady, ani nietypowe znaleziska – wśród których są aplikatory do tamponów, prezerwatywy czy fragmenty garderoby. Największy wróg kanalarzy to jednak ogromne bryły odpadków sklejonych ściętym tłuszczem spożywczym. Każdego roku około 80 tysięcy takich bloków tworzy zatory w londyńskich kanałach. Bryły te trzeba rozbijać łopatą lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Gdyby ludzie zmienili swoje przyzwyczajenia i nie spłukiwali tłuszczu w zlewie lub toalecie, zaoszczędziliby kanalarzom bardzo nieprzyjemnej pracy.
  • Żadna praca nie hańbi... Ale ta jest obrzydliwa!

    Julio Cesar Cu ma nietypową pracę: nurkuje w kanałach ściekowych Meksyku, oczyszczając codziennie kilometry kanalizacji. Pływanie w śmieciach i odchodach to dla niego codzienność - ale zdarzają mu się też bardziej ekstremalne doświadczenia, jak na przykład... bliskie spotkania z ludzkimi zwłokami, ofiarami morderstw wrzuconymi do kanałów.