kampania

Artykuły - Kampania (474)

Filmy - Kampania (14)

 • "Utajona kampania w stolicy trwa już od tak dawna, że aż pan Hermeliński zaczął się niepokoić"

  To niedopuszczalne, ale nie jesteśmy w stanie tego skutecznie zabronić - tak szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński skomentował dla RMF FM działania kandydatów na prezydenta Warszawy przed startem kampanii wyborczej. Wątpliwości tych nie podzielają posłowie opozycji, w których zgodnej opinii Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski nie przekroczyli jeszcze granicy agitacji wyborczej. Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej, zauważa, że samo wezwanie do debaty, sformułowane przez obu kandydatów, nie oznacza jeszcze rozpoczęcia kampanii wyborczej. Zdaniem Jana Grabca z PO, Patryk Jaki rozpoczął swoją kampanię już kilkanaście miesięcy temu, jako przewodniczący komisji badającej warszawską reprywatyzację. Jakub Stefaniak z PSL przewrotnie zauważył natomiast, że "utajona" kampania trwa już od dawna i nasiliła się w ostatnich dniach do tego stopnia, że "nawet pan Hermeliński zaczął się niepokoić, że sztaby tak się rozpędziły".
 • Kampania prezydencka we Francji: Macron walczy o głosy klasy robotniczej

  Uważany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w wiosennych wyborach prezydenckich we Francji - Emmanuel Macron odwiedził przedmieścia Paryż, ubiegając się o głosy francuskiej klasy robotniczej. Macron w czasie swojej wizyty odwiedził szkołę, spotkał się z lokalną społecznością oraz rozmawiał z przedstawicielami rady miejskiej.
 • Marine Le Pen rozpoczyna kampanię prezydencką

  Marine Le Pen liderka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego rozpoczyna kampanię prezydencką. Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 23 kwietnia 2017.
 • Nieobecność Clinton. Obama przewodzi kampanii kandydatki demokratów

  Pod nieobecność Hillary Clinton twarzą kampanii prezydenckiej kandydatki demokratów stał się obecny prezydent USA - Barack Obama.