Kamil Szeptycki

Artykuły - Kamil Szeptycki (2)

 • Kamil Szeptycki obchodzi 25. urodziny

  Kamil Szeptycki obchodzi 25. urodziny

  W środę, 27 stycznia, 25. urodziny obchodzi jeden z najlepiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia - Kamil Szeptycki.
 • "Kamienie na szaniec": Debiutanci na ekranie

  "Kamienie na szaniec": Debiutanci na ekranie

  Debiutujący w pierwszoplanowych rolach aktorzy Kamieni na szaniec to nowe gorące nazwiska w polskim filmie. Marcel Sabat, Tomasz Ziętek i Kamil Szeptycki to młodzi aktorzy, których talent, już w marcu, będzie można podziwiać w jednej z najbardziej oczekiwanych premier tego roku.

Zdjęcia - Kamil Szeptycki (6)

Filmy - Kamil Szeptycki (1)

 • Bohaterowie „Kamieni na szaniec”: Chcieliśmy odbrązowić Zośkę, Rudego i Alka

  W obsadzie nowego filmu "Kamienie na szaniec" znaleźli się głównie debiutanci. Reżyser filmu Robert Gliński odtwórców głównych ról szukał w szkołach teatralnych i filmowych. Udział w projekcie był dla młodych aktorów bardzo emocjonalnym przeżyciem, do którego przygotowywali się przez wiele miesięcy. – Szczególnie zależało nam na ukazaniu tych bohaterów od ludzkiej strony, odbrązowieniu ich. Udało mi się znaleźć kilka bardzo cennych materiałów, na przykład list „Rudego” do „Alka” - mówi Kamil Szeptycki, odtwórca roli „Alka”. Dla Tomasza Ziętka, odtwórcy roli „Rudego”, najważniejszym etapem przygotowania do pracy była lektura książek związanych z tematyką Szarych Szeregów oraz AK. – Najpierw przygotowaliśmy się do scen katowania. Uczyłem się języka niemieckiego, żeby płynnie porozumiewać się z niemieckimi aktorami i jak najlepiej zagrać - wspomina. – Przez cały czas mentalnie żyliśmy z naszymi bohaterami. Czytaliśmy książki, oglądaliśmy filmy, dyskutowaliśmy z reżyserem. Wymienialiśmy się poglądami, informacjami, a potem przyszedł żmudny okres prób od rana do wieczora – dodaje Marcel Sabat, filmowy „Zośka”.