Kamil Durczok

Artykuły - Kamil Durczok (150)

 • Kamil Durczok skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata

  Kamil Durczok skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata

  Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalski skazał we wtorek Kamila Durczoka na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dziennikarz w 2019 r., będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na drodze krajowej nr 1.
 • Sąd ogłosi we wtorek wyrok w procesie Kamila Durczoka

  Sąd ogłosi we wtorek wyrok w procesie Kamila Durczoka

  Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim we wtorek ma ogłosić wyrok w procesie Kamila Durczoka, który w 2019 r. będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Prokuratura zażądała dla oskarżonego kary 2,5 roku pozbawienia wolności.
 • Kamil Durczok przed sądem za jazdę po pijanemu. "To nie miało prawa się zdarzyć"

  Kamil Durczok przed sądem za jazdę po pijanemu. "To nie miało prawa się zdarzyć"

  W środę przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się proces dziennikarza Kamila Durczoka, który w 2019 roku będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na drodze krajowej nr 1. "Staję przed wysokim sądem z pełną świadomością tego, że za to, co zrobiłem, muszę ponieść karę, powinienem ją ponieść i tę karę poniosę" – powiedział dziennikarz, który przeprosił za swoje zachowanie. Grozi mu do 12 lat więzienia.
 • Kamil Durczok nie zostanie aresztowany, ma wpłacić 200 tys. poręczenia

  Kamil Durczok nie zostanie aresztowany, ma wpłacić 200 tys. poręczenia

  Podejrzany o oszustwo i sfałszowanie weksla Kamil Durczok będzie odpowiadał z wolnej stopy - zdecydował w środę Sąd Okręgowy w Katowicach, który rozpoznawał zażalenie prokuratury na brak aresztu. Zastosował inne środki - m.in. 200 tys. zł poręczenia majątkowego i dozór policji.
 • Kamil Durczok nie trafi do aresztu

  Kamil Durczok nie trafi do aresztu

  Powaga czynu zarzucanego Kamilowi Durczokowi jest bezdyskusyjna, jednak prokuratura nie wykazała, że podejrzany mógłby utrudniać śledztwo i tylko aresztowanie jest w stanie zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania - tak katowicki sąd uzasadnił odmowę aresztowania dziennikarza.
 • Sąd nie zastosował środków zapobiegawczych wobec Kamila Durczoka

  Sąd nie zastosował środków zapobiegawczych wobec Kamila Durczoka

  Katowicki sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanego o oszustwo i podrobienie weksla dziennikarza Kamila Durczoka, nie zastosował wobec niego żadnych innych środków zapobiegawczych - poinformował PAP mec. Karol Rużyło.
 • Kamil Durczok nie trafi do aresztu

  Kamil Durczok nie trafi do aresztu

  Znany dziennikarz Kamil Durczok nie trafi do aresztu - taką decyzję podjął w środę, 14 sierpnia, Sąd Okręgowy w Piotrkowie Tryb. Tym samym podtrzymał decyzję sądu I instancji, który nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie aresztował mężczyzny.
 • Kamil Durczok nie trafi do aresztu

  Kamil Durczok nie trafi do aresztu

  Nie będzie aresztu dla znanego dziennikarza Kamila Durczoka, podejrzanego m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości - zdecydował w poniedziałek, 29 lipca, piotrkowski sąd.
 • Koniec związku Kamila Durczoka i Julii Oleś?

  Koniec związku Kamila Durczoka i Julii Oleś?

  50-letni dziś Kamil Durczok przez wiele lat cieszył się dużą sympatią telewidzów. Okres jego największej popularności przypadł na lata 2006-2015, gdy pracował w stacji TVN.
 • Kamil Durczok kontra byli dziennikarze "Wprost": Jest wyrok sądu!

  Kamil Durczok kontra byli dziennikarze "Wprost": Jest wyrok sądu!

  Zakończył się proces w głośnej sprawie Kamila Durczoka. Byli dziennikarze "Wprost" i wydawca mają zapłacić dziennikarzowi 150 tys. złotych zadośćuczynienia.

Zdjęcia - Kamil Durczok (10)

 • film.interia.pl
  Kamil Durczok nie zostanie aresztowany
 • film.interia.pl
  Kamil Durczok nie zostanie aresztowany
 • film.interia.pl
  Kamil Durczok nie zostanie aresztowany
 • film.interia.pl
  Kamil Durczok nie zostanie aresztowany
 • film.interia.pl
  Kamil Durczok nie zostanie aresztowany
 • film.interia.pl
  Kamil Durczok wygrał proces z tygodnikiem "Wprost"

Filmy - Kamil Durczok (2)

 • Wydawca „Wprost”: Decyzja o publikacji materiałów na temat Kamila Durczoka była słuszna

  Rozumiem decyzję redakcji „Wprost” o publikacji materiałów na temat Kamila Durczoka – mówi wydawca tygodnika Michał M. Lisiecki. Cieszy go szybka reakcja TVN i rozwiązanie trudnej sprawy z byłym już szefem „Faktów”. Lisiecki podkreśla, że wolność prasy jest dla niego wartością nadrzędną, a „Wprost” to jedyna wśród polskich mediów redakcja, która ma odwagę podejmować trudne i kontrowersyjne tematy. – Tygodnik „Wprost” jest niedużą redakcją, ale jedyną, która ma odwagę podejmować bardzo trudne tematy. Wierzymy w wolność mediów, biorąc na siebie ciężar krytyki, którą dostajemy nie tylko ze środowiska, lecz także często od czytelników. W Polsce wartością są wolne media, nawet jeżeli musimy ponieść konsekwencje ogromnej krytyki, jaka nas spotyka, często buntu środowiska, to ta debata powinna się odbywać i jesteśmy na tę krytykę gotowi – mówi Michał M. Lisiecki, wydawca „Wprost” i współzałożyciel Round Table Mixer.
 • Medioznawca o sprawie Kamila Durczoka: Niech zajmie się tym sąd

  Kamil Durczok nie jest już pracownikiem TVN. Komisja stacji badająca oskarżenia tygodnika „Wprost” orzekła, że doszło do niestosownych zachowań wobec trzech pracowników i w trybie natychmiastowym rozwiązała z dziennikarzem umowę. Prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że trzeba jeszcze poczekać na rozstrzygnięcie sprawy przez sąd. – Znaliśmy się z Kamilem Durczokiem, spotykaliśmy na konferencjach przy okazji różnych spotkań dotyczących mediów, był naszym gościem w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie wcześniej pracowałem. Wiem, że jest nerwowy, ma prawo do wyrażenia swoich opinii. Nie można go jednak niszczyć, tak jednoznacznie atakując. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że jest to osoba publiczna i że wymaga się od niej bardzo wiele. Dajmy czas na to, żeby sprawą zajął się sąd. Myślę, że dowody nie są wyssane z palca, są wiadomości SMS, które sąd może sprawdzić u operatora danej sieci, chyba, że zostały sfingowane. – mówi prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński.