„Kamienie na szaniec”

Artykuły - „Kamienie na szaniec” (25)

 • Artur Żmijewski: Ojciec z "Kamieni na szaniec"

  Artur Żmijewski: Ojciec z "Kamieni na szaniec"

  - Zazdroszczę, że nasi bohaterowie mogą być w takim momencie swojego życia. To jest dla nich wielka szansa, wielka przygoda - mówi Artur Żmijewski, który w filmie "Kamienie na szaniec" zagrał ojca jednego z głównych bohaterów tej opowieści, czyli "Rudego".
 • Robert Gliński stawia na młodych aktorów

  Robert Gliński stawia na młodych aktorów

  Robert Gliński zdecydował się do swojego najnowszego filmu "Kamienie na szaniec" zaangażować głównie młodych, nieznanych aktorów. Według reżysera nowe twarze są polskiemu kinu bardzo potrzebne, przynoszą one bowiem świeżość i tajemnicę. Obraz trafi na ekrany kin 7 marca.
 • Premiera "Kamieni na szaniec"

  Premiera "Kamieni na szaniec"

  Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką oraz minister kultury Bogdan Zdrojewski zasiedli na widowni podczas poniedziałkowej, uroczystej premiery filmu "Kamienie na Szaniec" w Teatrze Narodowym w Warszawie.
 • "Kamienie na szaniec": Miłość w czasach wojny

  "Kamienie na szaniec": Miłość w czasach wojny

  Okrucieństwo wojny nie było w stanie zdusić w nich miłości. Trzej bohaterowie Kamieni na szaniec potrafili bezgranicznie kochać nie tylko Ojczyznę, ale i kobiety stojące u ich boku. Dziewczyny Zośki, Rudego i Alka poznamy lepiej już 7 marca, kiedy na ekrany kin wejdzie nowy film Roberta Glińskiego.
 • Marcel Sabat: Nowy idol Polek?

  Marcel Sabat: Nowy idol Polek?

  W walentynki do kin weszła komedia romantyczna "Facet (nie)potrzebny od zaraz" z udziałem Marcela Sabata, a w marcu zobaczymy 24-letniego aktora w dramacie wojennym "Kamienie na szaniec". Młody debiutant przyznaje, że nie miałby nic przeciwko temu, aby zostać idolem Polek. Nie to jest jednak jego główny cel, dla którego wybrał zawód aktora.

Filmy - „Kamienie na szaniec” (4)

 • Bohaterowie „Kamieni na szaniec”: Chcieliśmy odbrązowić Zośkę, Rudego i Alka

  W obsadzie nowego filmu "Kamienie na szaniec" znaleźli się głównie debiutanci. Reżyser filmu Robert Gliński odtwórców głównych ról szukał w szkołach teatralnych i filmowych. Udział w projekcie był dla młodych aktorów bardzo emocjonalnym przeżyciem, do którego przygotowywali się przez wiele miesięcy. – Szczególnie zależało nam na ukazaniu tych bohaterów od ludzkiej strony, odbrązowieniu ich. Udało mi się znaleźć kilka bardzo cennych materiałów, na przykład list „Rudego” do „Alka” - mówi Kamil Szeptycki, odtwórca roli „Alka”. Dla Tomasza Ziętka, odtwórcy roli „Rudego”, najważniejszym etapem przygotowania do pracy była lektura książek związanych z tematyką Szarych Szeregów oraz AK. – Najpierw przygotowaliśmy się do scen katowania. Uczyłem się języka niemieckiego, żeby płynnie porozumiewać się z niemieckimi aktorami i jak najlepiej zagrać - wspomina. – Przez cały czas mentalnie żyliśmy z naszymi bohaterami. Czytaliśmy książki, oglądaliśmy filmy, dyskutowaliśmy z reżyserem. Wymienialiśmy się poglądami, informacjami, a potem przyszedł żmudny okres prób od rana do wieczora – dodaje Marcel Sabat, filmowy „Zośka”.
 • Artur Żmijewski jako ojciec bohatera wojennego

  Artur Żmijewski w filmie "Kamienie na szaniec" gra role ojca "Rudego", jednego z głównych bohaterów tej ekranizacji jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. Trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy, harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć.
 • "Kamienie na szaniec" - fragment filmu

  Ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. Znakomity reżyser, wybitni aktorzy, poruszająca historia i przesłanie nigdy nie tracące na aktualności. "Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo." Oto dewiza jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko.
 • Marcel Sabat widzi się w roli idola Polek

  Do kin weszła komedia romantyczna „Facet (nie)potrzebny od zaraz” z udziałem Marcela Sabata. W marcu zobaczymy 24-letniego aktora w dramacie wojennym „Kamienie na szaniec”. Młody debiutant przyznaje, że nie miałby nic przeciwko temu, aby zostać idolem Polek. Nie to jest jednak jego główny cel, dla którego wybrał zawód aktora.