kamienice

Artykuły - Kamienice (21)

 • Mieszkania w kamienicach coraz popularniejsze

  Mieszkania w kamienicach coraz popularniejsze

  Polacy coraz częściej interesują się mieszkaniami w kamienicach - wynika z danych serwisu ogłoszeniowego Homla.pl. Lokale mieszkalne w zabytkowych budynkach przyciągają kupujących i najemców licznymi zaletami, przede wszystkim lokalizacją, metrażem i ceną. Kamienice są także atrakcyjne dla inwestorów, deweloperów i przedsiębiorców.
 • Kamienice na sprzedaż - gdzie jest ich najwięcej?

  Kamienice na sprzedaż - gdzie jest ich najwięcej?

  Około 6 tysięcy we Wrocławiu, podobna liczba w Łodzi, kolejne kilka tysięcy w Krakowie i Warszawie oraz Poznaniu. Duże miasta, to siłą rzeczy największe ośrodki z zabudową typu kamienice. Przedwojenne nieruchomości o zabytkowych elewacjach mogą być prawdziwym hitem inwestycyjnym. Za takimi obiektami rozglądają się deweloperzy.
 • Najdroższe kamienice w Polsce - ile kosztują?

  Najdroższe kamienice w Polsce - ile kosztują?

  Kamienice w dobrych lokalizacjach stanowią obecnie jeden z najatrakcyjniejszych typów nieruchomości - zarówno pod inwestycje mieszkaniowe, jak i komercyjne. Deweloperzy w dużych miastach chętnie realizują projekty rewitalizacyjne z myślą o nowych funkcjach takich nieruchomości. Z kolei inwestorzy pod wynajem szukają mieszkań do remontu w dobrych lokalizacjach.
 • Zainwestuj w kamienicę

  Zainwestuj w kamienicę

  Od około 10 lat trwa boom na inwestycje w kamienice. Potencjał tego typu nieruchomości odkryli zarówno deweloperzy jak i inwestorzy prywatni. Ci drudzy szukają okazji cenowych w postaci tanich mieszkań - często do remontu. Ci pierwsi remontują zabytkowe obiekty z myślą o biurach czy apartamentach.
 • Nietypowe wykorzystanie dużych mieszkań w kamienicach

  Nietypowe wykorzystanie dużych mieszkań w kamienicach

  Mieszkanie w kamiennicy, ze względu na swój wyjątkowy klimat, można wykorzystać na wiele sposobów. Wynajem pod plany filmowe i telewizyjne, kancelarię prawną czy showroom ubrań i dodatków - to tylko niektóre z możliwości. Takiemu komercyjnemu zastosowaniu sprzyja lokalizacja kamienic, które zazwyczaj znajdują się w centrach miast lub dzielnic, z dostępem do komunikacji, rozrywki, gastronomii.
 • Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Utrzymuje się wysoka koniunktura na rynku nieruchomości zabytkowych w Polsce. Wartość transakcji dokonywanych rok rocznie ocenia się na około 75 mln zł, jednak wraz z tymi, przeprowadzanymi w segmencie historycznych obiektów komercyjnych może być ona wielokrotnie większa.
 • "Czyściciele kamienic" wreszcie będą mieć trudniej. Nowe przepisy poprawią sytuację lokatorów

  "Czyściciele kamienic" wreszcie będą mieć trudniej. Nowe przepisy poprawią sytuację lokatorów

  Stare kamienice w centrach największych polskich miast są łakomym kąskiem dla inwestorów i to pomimo ich nieraz fatalnego stanu technicznego. Dlatego wbrew zwykle skomplikowanej sytuacji prawnej i dużym nakładom, jakie trzeba będzie w przyszłości ponieść, stają się one przedmiotem transakcji.
 • "Nowe" stare mieszkania w kamienicach

  "Nowe" stare mieszkania w kamienicach

  Myśląc o zakupie mieszkania w ścisłym centrum miasta lub w najstarszych jego dzielnicach, trzeba liczyć się z tym, że jedyny wybór to kamienica lub nowoczesny apartamentowiec. Stare kamienice często odstraszają nabywców mieszkań swoim wyglądem. Jednak czy zawsze mieszkanie w takim miejscu musi się wiązać z zaniedbaną klatką schodową, ciągłymi remontami i wszechobecnym brudem? Niekoniecznie.
 • Lokatorzy ze starych kamienic od 2016 roku mogą trafić na bruk

  Lokatorzy ze starych kamienic od 2016 roku mogą trafić na bruk

  Gminy również po 31 grudnia 2015 r. powinny zapewniać mieszkania zastępcze osobom, które muszą opuścić dotychczasowe lokum ze względu na remont lub rozbiórkę budynku należącego do prywatnego właściciela.
 • Polacy mieszkają w przestarzałych mieszkaniach

  Polacy mieszkają w przestarzałych mieszkaniach

  Tak jak z czasem zmieniają się trendy w modzie, a co roku nowy sezon przynosi nowe kroje, tak również, choć jednak zdecydowanie wolniej, zmieniają się trendy na rynku mieszkaniowym. Mieszkania, które 20, 10 albo nawet kilka lat temu wpisywały się w obowiązujące kanony i spełniały wszelkie wymogi mieszkańców dzisiaj nie przystają już do obowiązujących norm.

Filmy - Kamienice (3)

 • "Całkowicie ufałam mężowi. Jeśli mówił, że jedziemy coś podpisać, to podpisywałam". Przesłuchania komisji weryfikacyjnej

  "Nie wiem, nie pamiętam" - te słowa padały dziś wielokrotnie przed komisją weryfikacyjną. W siedzibie warszawskiej prokuratury zeznawali Danuta i Marian Robełek oraz Mirosław Bieniek. Wiceprzewodniczący komisji tłumaczył, że świadkowie "blisko współpracowali przy reprywatyzacji wielu warszawskich nieruchomości". Zaledwie 2 tygodnie temu małżeństwo Robełek wpłaciło na rzecz miasta ponad 6 milionów złotych za bezprawną reprywatyzację kamienicy przy Mokotowskiej 40. Jak tłumaczył Marian Robełek, w czasie nabywania przez niego roszczeń do nieruchomości „nie były mu znane żadne okoliczności, które świadczyłyby o nieprawidłowościach lub uchybieniach w procesie wydawania decyzji reprywatyzacyjnych. Wcześniej zeznawała Danuta Robełek, żona Mariana Robełka. Jak przekonywała jednak, nie miała ona żadnej wiedzy na temat reprywatyzacji. - Miałam całkowite zaufanie do męża. W związku z tym, jak mnie poprosił, że jedziemy podpisać umowę, to byłam z nim i podpisywałam – mówiła Danuta Robełek. (TVN24/x-news)
 • Handlarz roszczeniami reprywatyzacyjnymi w Warszawie zatrzymany przez CBA. "Ten biznesmen zajmuje się tym od lat"

  Znany kupiec roszczeń do warszawskich nieruchomości Marek M. został zatrzymany przez CBA. Jak informuje Prokuratura Krajowa, zatrzymanie ma związek z nieprawidłowościami przy warszawskiej reprywatyzacji. Jego nazwisko pojawia się przy ponad 80 nieruchomościach związanych z reprywatyzacją. - Prokuratura regionalna we Wrocławiu zamierza przedstawić mu zarzuty przywłaszczenia praw majątkowych do nieruchomości położonych w Warszawie przy ulicy Opoczyńskiej oraz przy nieruchomości Folwark Służewiec i oszustwa na szkodę dwóch pokrzywdzonych przy skupie nieruchomości położonej przy ulicy Dynasy – wyjaśniła Ewa Bialik z prokuratury krajowej. (TVN24/x-news)
 • Właściciele kamienic pozbywają się lokatorów! Dlaczego?

  Wyludniają się zabytkowe dzielnice wielu europejskich miast. Zjawisko to niepokoi szczególnie w Barcelonie. Właściciele kamienic na Starym Mieście pozbywają się stałych lokatorów, żeby mieszkania wynająć turystom. W ciągu ostatnich 10 lat liczba stałych mieszkańców Dzielnicy Gotyckiej zmniejszyła się o 40 procent.