kamienica

Artykuły - Kamienica (18)

 • Z historią za pan brat - mieszkanie w kamienicy

  Z historią za pan brat - mieszkanie w kamienicy

  Od kilku lat rośnie moda na mieszkania w kamienicy. Zwolennicy życia w starych, pamiętających minione epoki murach chlubią się, iż każdego dnia od samego poranka mogą obcować z historią. Mieszkanie w kamienicy oprócz zalet może mieć jednak również spore wady.
 • Mieszkanie w kamienicy? To może być okazja

  Mieszkanie w kamienicy? To może być okazja

  Mieszkania w kamienicach można podzielić na dwie grupy: te, których cena znajduje się zdecydowanie poniżej średniej oraz te na drugim końcu: zdecydowanie droższe od przeciętnych czterech kątów, przeznaczone dla osób dysponujących naprawdę grubym portfelem.
 • Kamienice na sprzedaż - gdzie jest ich najwięcej?

  Kamienice na sprzedaż - gdzie jest ich najwięcej?

  Około 6 tysięcy we Wrocławiu, podobna liczba w Łodzi, kolejne kilka tysięcy w Krakowie i Warszawie oraz Poznaniu. Duże miasta, to siłą rzeczy największe ośrodki z zabudową typu kamienice. Przedwojenne nieruchomości o zabytkowych elewacjach mogą być prawdziwym hitem inwestycyjnym. Za takimi obiektami rozglądają się deweloperzy.
 • Inwestycje w kamienice coraz popularniejsze

  Inwestycje w kamienice coraz popularniejsze

  Inwestycje w kamienice, zwłaszcza położone w ścisłych centrach miast, przy głównych, reprezentacyjnych ulicach stają się coraz popularniejsze. Ze względu na położenie nadają się na wynajem czy przestrzenie komercyjne.
 • Zainwestuj w kamienicę

  Zainwestuj w kamienicę

  Od około 10 lat trwa boom na inwestycje w kamienice. Potencjał tego typu nieruchomości odkryli zarówno deweloperzy jak i inwestorzy prywatni. Ci drudzy szukają okazji cenowych w postaci tanich mieszkań - często do remontu. Ci pierwsi remontują zabytkowe obiekty z myślą o biurach czy apartamentach.
 • 2C Partners zamierza nabyć za 1,42 mln zł kolejną kamienicę w Warszawie

  2C Partners, jedyna spółka specjalizująca się w rewitalizacji i restrukturyzacji kamienic notowana na warszawskiej giełdzie, planuje nabyć kamienicę przy ulicy Czapelskiej 24A na Pradze Południe.
 • Wiekowe kamienice odzyskują dawny blask

  Wiekowe kamienice odzyskują dawny blask

  Stare kamienice w centrach miast są nieodłączną częścią historii kultury i sztuki. Ich dekoracyjne fasady podkreślają kunszt rzemiosła sprzed 100 lat, które dziś dzięki rewitalizacji starych kamienic, przeżywa renesans. Odrestaurowane kamienice stanowią przeciwwagę dla ascetycznego stylu nowoczesnej architektury. Apartamenty i mieszkania umiejscowione w takich budynkach cieszą się dużą popularnością wśród osób szukających nieszablonowego lokum. Dlatego kompleksowe odnawianie kamienic jest ciekawym pomysłem na wzbogacenie oferty rynku pierwotnego. W naszym kraju można już znaleźć firmy deweloperskie, które prowadzą rewitalizację starych budynków wielorodzinnych.
 • Hiszpania: Dom za 10 euro

  Dom za 10 euro - za tyle będzie można wylosować 3-piętrową kamienicę nieopodal Castellon na wschodzie Hiszpanii.
 • RMF24: Po pożarze w Słupsku: Właściciel mieszkania nietrzeźwy

  Dwa promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Słupska, w którego mieszkaniu nad ranem wybuchł pożar. Strażacy przez kilka godzin gasili poddasze wielorodzinnej kamienicy.
 • Część zrujnowanej kamienicy w centrum ma zostać rozebrana

  W najbliższych dniach rozebrana ma być część zrujnowanej kamienicy przy ul. Słowackiego w centrum Katowic. Ponieważ budynek podczas wichur grozi zawaleniem, w czwartek zamknięto fragment przyległej ulicy.

Zdjęcia - Kamienica (0)

 • Polska Lokalna
  Wybuch butli z gazem w Jedlinie Zdrój
 • Polska Lokalna
  Wybuch butli z gazem w Jedlinie Zdrój
 • Polska Lokalna
  Wybuch butli z gazem w Jedlinie Zdrój
 • Polska Lokalna
  Wybuch butli z gazem w Jedlinie Zdrój
 • Polska Lokalna
  Wybuch butli z gazem w Jedlinie Zdrój
 • Polska Lokalna
  Wybuch butli z gazem w Jedlinie Zdrój

Filmy - Kamienica (4)

 • Potężny pożar kamienicy w centrum Szczecina. Ewakuowano 80 osób

  Kilkanaście zastępów straż pożarnej zmagało się z potężnym pożarem kamienicy w centrum Szczecina. Ewakuowano około 80 osób. Jedną starszą kobietę przewieziono do szpitala. (TVN24/x-news)
 • Ktoś usiłował podpalić kamienicę, gdzie mieszka poseł z rodziną? K. Brejza zawiadamia prokuraturę

  Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza zawiadomił policję o usiłowaniu zabójstwa swojej rodziny. W pobliżu jego kamienicy prawdopodobnie doszło do podpalenia. Minister spraw wewnętrznych zapowiada gruntowne zbadanie sprawy. Pożar wybuchł tuż przy remontowanej kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka poseł Brejza wraz z rodziną. Paliły się materiały budowlane składowane na podwórzu. Jak relacjonował poseł, płomienie sięgnęły okna pokoju, w którym spał jego roczny syn. Krzysztof Brejza doszukuje się związku zdarzenia ze swoją działalnością polityczną. Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa Inowrocław. - Prokurator przeprowadza czynności na miejscu zdarzenia, które polegają na przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa - poinformował prokurator Andrzej Nowak. Dodał, że decyzja o wszczęciu postępowania zostanie podjęta po wykonaniu czynności sprawdzających.
 • Designerskie mieszkanie zbudowane na gruzowisku

  Konstancja Mora Korytowska i Jurek Markowicz mieszkają w ponad 100-letniej kamienicy. Przed remontem ich mieszkanie wyglądało jak gruzowisko. - Od razu zakochaliśmy się w oknie i w wysokości tego miejsca - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Mora Korytowska. - Chcieliśmy urządzić całe mieszkanie po swojemu - dodał Markowicz. - Wszystko, co tylko mogliśmy, zrobiliśmy sami - podkreślił. Skąd pomysł na łóżko bez nóg, chowany stół, czy szklaną szybę w łazience? (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • "Co to się stanęło?"

  W pechową kamienicę uderzył piorun. Mieszkańcy nie mogą dojść do siebie: "Ale p...ło!"