Fakty - kamerun

Artykuły - Kamerun (10)

 • "Dogłębne śledztwo" w sprawie katastrofy kolejowej

  "Dogłębne śledztwo" w sprawie katastrofy kolejowej

  Prezydent Kamerunu zapowiedział "dogłębne śledztwo" w sprawie katastrofy kolejowej w miejscowości Eseka. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 75 osób.
 • Liczba ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 70

  Liczba ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 70

  Liczba ofiar katastrofy kolejowej w Kamerunie w środkowej Afryce wzrosła do siedemdziesięciu Ponad sześćset osób jest rannych. W piątek wieczorem przepełniony skład wykoleił się, spadł z nasypu i przewrócił się. Do wypadku doszło koło miasta Eseka, położonego w odległości około 120 kilometrów na zachód od stolicy, Jaunde. Pociąg jechał do miasta Douala, które jest gospodarczym centrum kraju.
 • ​USA wysyła wojsko do Kamerunu, by pomóc w walce z Boko Haram

  ​USA wysyła wojsko do Kamerunu, by pomóc w walce z Boko Haram

  Amerykański prezydent Barack Obama ogłosił, że USA wyślą 300 żołnierzy do Kamerunu, by pomogli tamtejszym władzom w walce z islamistyczną organizacją Boko Haram. Mają oni wspierać Kameruńczyków działaniami wywiadowczymi i operacjami rozpoznawczymi w regionie.
 • Zamach bombowy w Kamerunie. 19 osób nie żyje

  Zamach bombowy w Kamerunie. 19 osób nie żyje

  Co najmniej 19 osób zginęło, a ponad 60 jest rannych po samobójczym zamachu na północy Kamerunu, do którego doszło w sobotę - poinformowały źródła wojskowe.
 • KOmory - KAmerun. Internauci kpili z zakazów

  Internauci kpili z zakazów i mimo ciszy szyfrem obstawiali wynik wyborów. Podczas drugiej tury ekscytowali się fikcyjnym pojedynkiem KOmory - KAmerun, informuje "Rzeczpospolita".
 • Kamerun: Papież odprawił mszę w dniu swoich imienin

  Kamerun: Papież odprawił mszę w dniu swoich imienin

  Benedykt XVI podczas dzisiejszej mszy na stadionie w stolicy Kamerunu Jaunde zaapelował do mieszkańców Afryki o "nadzieję wbrew nadziei".
 • Kamerun: Papież spotkał się z muzułmanami

  Kamerun: Papież spotkał się z muzułmanami

  Podczas spotkania z delegacją muzułmanów w stolicy Kamerunu Jaunde Benedykt XVI powiedział dziś rano, że prawdziwa religia "odrzuca wszelkie formy przemocy i totalitaryzmu" i to, jak dodał, "nie tylko dla zasad wiary, ale także na podstawie prawego rozumu".
 • Kamerun: Papież boi się wypaczenia liturgii

  Kamerun: Papież boi się wypaczenia liturgii

  W przemówieniu do biskupów Kamerunu w stolicy kraju Jaunde Benedykt XVI powiedział w środę, że żywiołowy i radosny charakter mszy w Kościele afrykańskim nie może prowadzić do wypaczenia katolickiej liturgii.
 • Kamerun: Porywacze grożą zabiciem zakładników

  Grupy rebelianckie z kameruńskiego półwyspu Bakassi powiadomiły, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione w ciągu trzech dni, zabiją wszystkich uprowadzonych ze statku francuskiego koncernu naftowego Total.
 • Kamerun: Odnaleziono wrak samolotu

  Kamerun: Odnaleziono wrak samolotu

  Ekipy ratownicze odnalazły w dżungli na południu Kamerunu szczątki rozbitego samolotu kenijskich linii lotniczych - poinformowała lokalna rozgłośnia radiowa. Na pokładzie maszyny, która rozbiła się w nocy z piątku na sobotę w chwilę po starcie z lotniska w Duali, było 114 pasażerów.