Kamerdyner (film)

Artykuły - Kamerdyner (film) (21)

 • "Kamerdyner" w TVP. Ile osób widziało?

  "Kamerdyner" w TVP. Ile osób widziało?

  Wyemitowany w piątek, 1 listopada, w programie pierwszym Telewizji Polskiej "Kamerdyner" Filipa Bajona zgromadził średnio 2,7 mln widzów - podał prezes TVP Jacek Kurski.
 • Orły 2019: 7 statuetek dla "Zimnej wojny"

  Orły 2019: 7 statuetek dla "Zimnej wojny"

  Rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orzeł. Triumfowała „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, która otrzymała siedem statuetek – w tym za film, reżyserię, scenariusz i aktorkę pierwszoplanową. Zadowoleni powinni być także twórcy „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Film wyróżniono czterema statuetkami, w tym za pierwszoplanową i drugoplanową rolę męską.
 • Fryderyki 2019: Antoni Komasa-Łazarkiewicz "obcesowo pominięty"

  Fryderyki 2019: Antoni Komasa-Łazarkiewicz "obcesowo pominięty"

  "Fakt tak obcesowego pominięcia mnie odczuwam jako coś absurdalnego, dotkliwego i obraźliwego" - napisał na swym profilu na Facebooku Antoni Komasa-Łazarkiewicz, kompozytor muzyki do filmu "Kamerdyner", którą wyróżniono Fryderykiem w kategorii muzyka ilustracyjna.
 • Adam Woronowicz: Lubi grać złoczyńców

  Adam Woronowicz: Lubi grać złoczyńców

  Zdarzało mu się wcielać w skrajnie różne postaci: bezwzględnych gangsterów, skłonnych do najwyższego poświęcenia duchownych, znerwicowanych inteligentów. We wszystkich wypada wspaniale. W Boże Narodzenie, 25 grudnia, Adam Woronowicz kończy 45 lat.
 • "Kamerdyner" [recenzja]: Po naszemu

  "Kamerdyner" [recenzja]: Po naszemu

  Gdy polski film wchodzi do kin pod hasłem "dzieło epickie", natychmiast uruchamiają się w nas najgorsze skojarzenia. Na samą myśl o kolejnej "Bitwie pod Wiedniem" lub "1920. Bitwie Warszawskiej" skóra zaczyna się pocić, ręce drżeć, a oddech znacząco przyspiesza. Dlatego właśnie "Kamerdynera" Filipa Bajona trzeba uznać za zaskoczenie. Oto doczekaliśmy się "dzieła epickiego", które może "epickie" jest w rozumieniu "polskim", ale przynajmniej nie wywołuje zażenowania.
 • Gdynia 2018: Nieudany "Kamerdyner"

  Gdynia 2018: Nieudany "Kamerdyner"

  "Kamerdyner" Filipa Bajona uroczyście otworzył tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pozycja reżysera, temat produkcji, skala przedsięwzięcia - to wszystko tłumaczy, dlaczego filmem otwarcia został właśnie "Kamerdyner". Gdyby jeszcze tylko Filip Bajon stanął na wysokości zadania...
 • "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  Uroczysty pokaz "Kamerdynera", filmu Filipa Bajona o miłości i Kaszubach, zainaugurował w poniedziałek, 17 września, 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Łącznie podczas imprezy pokazanych zostanie ponad 130 filmów, w tym 50 w trzech konkursach. Wydarzenie potrwa do soboty, 22 września.
 • Uroczysta premiera "Kamerdynera"

  Uroczysta premiera "Kamerdynera"

  Epicka opowieść o miłości, która rozwija się wbrew konwenansom na tle wielkiej historii - to "Kamerdyner", najnowszy film Filipa Bajona. Rozpisany na kilkadziesiąt lat obraz o skomplikowanych losach Kaszubów, Niemców i Polaków, miał we wtorek, 11 września, w Warszawie swoją premierę.
 • "Kamerdyner" filmem otwarcia 43. FPFF w Gdyni

  "Kamerdyner" filmem otwarcia 43. FPFF w Gdyni

  "Kamerdyner" otworzy 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nowy film Filipa Bajona to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Właśnie ukazał się zwiastun filmu. Uczestnicy uroczystej inauguracji w Teatrze Muzycznym w Gdyni zobaczą również kilkuminutową animację "Masterclass", wyprodukowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
 • Kortez "Stare drzewa": Nowa piosenka do filmu "Kamerdyner"

  Kortez "Stare drzewa": Nowa piosenka do filmu "Kamerdyner"

  Kortez, specjalnie na potrzeby filmu "Kamerdyner" Filipa Bajona, nagrał nowy utwór "Stare drzewa". W teledysku nakręconym do piosenki możemy zobaczyć aktora Sebastiana Fabijańskiego. Premiera filmu zaplanowana została na 21 września.

Filmy - Kamerdyner (film) (2)