Film - kamera

Artykuły - Kamera (11)

 • Kamera na rosyjskie reżyserki

  Kamera na rosyjskie reżyserki

  W ramach 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską znajdzie się sekcja "Kobiece Spojrzenie", w której prezentowane będą filmy rosyjskich reżyserek.
 • Polska wersja znanego show

  Polska wersja znanego show

  Telewizja MTV Polska przygotowuje właśnie rodzimą edycję niezwykle popularnego w USA reality show - "Moje słodkie urodziny", w którym kamera stacji odwiedzi najciekawsze imprezy urodzinowe nastolatków.
 • ENH: Pechowy początek festiwalu

  ENH: Pechowy początek festiwalu

  Pechowo zaczęła się dla Romana Gutka jubileuszowa edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty. Swój film "Nie opuszczaj mnie" z konkursu Nowe Filmy Polski wycofała Ewa Stankiewicz. Bohater najważniejszej retrospektywy Jean-Luc Godard wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawi się we Wrocławiu. Zawiódł też w sobotę nowy system rezerwacji wejściówek na seanse. Na szczęście zostały dobre filmy.
 • Off Plus Camera: Kamera na Chile

  Off Plus Camera: Kamera na Chile

  Zaprezentowane na festiwalu Off Plus Camera "Narodzenie" Sebastiana Lelio udowadnia, że chilijska kinematografia trzyma się mocno.
 • Kamera dla Claude'a Chabrola

  Kamera dla Claude'a Chabrola

  Francuski reżyser Claude Chabrol i niemiecki producent Günter Rohrbach otrzymają Kamery - specjalne wyróżnienia festiwalu w Berlinie za wkład w rozwój kinematografii.
 • Groźna kontuzja na lodzie

  Groźna kontuzja na lodzie

  Upadek na szyny, po których jeździ kamera, sprawił, że Aneta Kowalska, tancerka programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", doznała groźnej kontuzji i nie wystąpi w programie.
 • Złota Kamera dla Polańskiego

  Złota Kamera dla Polańskiego

  Złotą Kamerę dostał na XV festiwalu Artfilm na Słowacji reżyser Roman Polański. Nagrodę przyznano mu za całokształt twórczości.
 • Nakręcić film telefonem komórkowym

  Nakręcić film telefonem komórkowym

  Niewiele osób wie, że reżyser i operator Piotr Szczepański ("Generacja CKOD") jest laureatem pierwszego w naszym kraju konkursu filmów nakręconych przy użyciu telefonu komórkowego, który w 2005 roku odbył się przy Warszawskim Festiwalu Filmowym. Również w jego fabularnym debiucie "Aleja gówniarzy", który trafi do kin w marcu 2007 roku, zdjęcia z komórki stanowią ważny element narracyjny.
 • Co ujawnia zwiastun "Terminatora 3"?

  Co ujawnia zwiastun "Terminatora 3"?

  W Sieci pojawił się niedawno opis zwiastuna trzeciej części "Terminatora". Trailer pojawi się w amerykańskich kinach dopiero 18 grudnia, przed filmem "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", jednak niektórzy szczęśliwcy obejrzeli go już podczas próbnego pokazu w Atlancie, w stanie Georgia. Relacjonujący internauta wyznał, że krótki pokaz był dla niego bardzo zachęcający.
 • Samsung: Coś dla filmowych twórców

  Samsung: Coś dla filmowych twórców

  Odkryj przyjemność bycia reżyserem, scenarzystą i autorem zdjęć swego własnego filmu. Być może dzięki własnym talentom, popartym odpowiednim zapleczem technicznym już niedługo dołączysz do panteonu uznanych, filmowych gwiazd. Z pewnością pomoże Ci w tym kamera cyfrowa Samsung VP - DP590i.