Kambodża

Artykuły - Kambodża (61)

 • Na kambodżańską wioskę spadły "fragmenty UFO"

  Na kambodżańską wioskę spadły "fragmenty UFO"

  W ubiegłym tygodniu mieszkańców małej wioski w Kambodży obudziły fragmenty metalu spadające z nieba. Do tej pory nie ustalono, skąd one pochodzą, a niektórzy łączą ze zdarzeniem cywilizacje pozaziemskie.
 • ​Kambodża: Opozycja wzywa do odrzucenia wyniku wyborów

  ​Kambodża: Opozycja wzywa do odrzucenia wyniku wyborów

  Opozycja wzywa, by wynik głosowania w wyborach Kambodży został całkowicie odrzucony przez społeczność międzynarodową - podał Reuters w poniedziałek. Rządząca Kambodżańska Partia Ludowa (PPC) premiera Hun Sena ogłosiła, że wygrała niedzielne wybory parlamentarne.
 • W Kambodży odnaleziono niesamowity posąg

  W Kambodży odnaleziono niesamowity posąg

  ​Dżungle północnej Kambodży są wypełnione relikwiami z czasów Imperium Khmerskiego, które można podziwiać w świątyni Angkor Wat. Nikt z archeologów nie spodziewał się tego, co niedawno odnaleziono.
 • Będzie wzrost minimalnej płacy w sektorze odzieżowym w Kambodży

  Będzie wzrost minimalnej płacy w sektorze odzieżowym w Kambodży

  ​Władze Kambodży poinformowały w czwartek, że od przyszłego roku minimalne miesięczne wynagrodzenie pracowników sektora tekstylnego zostanie podniesione do równowartości 153 USD - ze 140 dolarów obecnie. Sektor odzieżowy i obuwniczy przynosi rocznie 6 mld dol. USA.
 • 25 lat więzienia za zakażenie wirusem HIV wioski

  25 lat więzienia za zakażenie wirusem HIV wioski

  Praktykujący jako lekarz na kambodżańskiej wsi mężczyzna, oskarżony o zakażenie wirusem HIV praktycznie wszystkich mieszkańców, został skazany w czwartek na 25 lat więzienia przez sąd na zachodzie kraju.
 • 1,5-metrowa dżdżownica? Nowy gatunek płaza

  1,5-metrowa dżdżownica? Nowy gatunek płaza

  W kambodżańskich lasach deszczowych odkryto nowy gatunek zwierzęcia. To beznogi płaz przypominający dżdżownicę.
 • Ponad 100 mieszkańców wioski zaraziło się HIV. Przyczyna: Brudne igły

  Ponad 100 mieszkańców wioski zaraziło się HIV. Przyczyna: Brudne igły

  Premier Kambodży Hun Sen zażądał wszczęcia dochodzenia w sprawie masowego zarażenia wirusem HIV w jednej z wiosek w północnej części kraju - donosi serwis CNN.
 • Kambodża: Policja otworzyła ogień do protestujących

  Kambodżańska policja otworzyła w piątek ogień do protestujących pracowników zakładów odzieżowych na przedmieściach Phnom Penh - poinformowały światowe agencje. Według policji co najmniej trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne.
 • W Kambodży znaleziono miasto ukryte pod tropikalnym lasem

  W Kambodży znaleziono miasto ukryte pod tropikalnym lasem

  Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney odkryli w rejonie Angkor - średniowiecznego królestwa Khmerów - nieznane miasto Mahendraparvata sprzed 1200 lat. Struktura ukryta była pod tropikalnym lasem w Kambodży. O archeologii bez łopaty czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Ten sposób leczenia ma setki lat

  Ten sposób leczenia ma setki lat

  Potrafią przepędzić złe duchy oddechem, znają rzadkie zioła i przyrządzają leki przypominające mikstury czarnoksiężników. Czy naprawdę są skuteczni?

Filmy - Kambodża (10)