Kalkulator BMI - Waga Idealna

Artykuły - Kalkulator BMI - Waga Idealna (2)

 • Kiedy waga kłamie?

  Kiedy waga kłamie?

  Ani waga, ani wskaźnik BMI nie oddają w pełni informacji na temat naszej masy ciała - wskazuje specjalista fitness, Jean-Claude Vacassin. Trener przyznaje, że to, co wskazuje nasza waga łazienkowa, może bywać mylące.
 • Najciekawsze aplikacje fitness na smartfony

  Najciekawsze aplikacje fitness na smartfony

  Jeśli z różnych przyczyn do tej pory nie udało nam się poprawić sylwetki, warto o tym pomyśleć jak najszybciej. W tym celu możemy skorzystać z pomocy wirtualnego asystenta, jakim jest smartfon. Twój Android lub iPhone oraz kilka przydatnych aplikacji świetnie sprawdzą się w roli osobistego trenera, dietetyka i kucharza, którzy pomogą Ci wypracować szczupłą sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy.

Filmy - Kalkulator BMI - Waga Idealna (1)

 • BMI nie zawsze pokaże nam prawdę

  BMI wyliczamy dzieląc masę ciała przez wzrost w metrach do kwadratu. Bardzo prosto można więc zobaczyć, czy nasza waga jest w normie czy też nie. Tak wygląda teoria, a w praktyce, nawet jeżeli BMI pokazuje, że mamy nadwagę wcale nie musimy jej mieć. Tak samo osoby, które mają prawidłowy BMI mogą mieć trochę za dużo tkanki tłuszczowej. Jak to jest? - Kalkulatory, które są w internecie, te wszystkie obliczenia, które sobie robimy, są bardzo dobre przy monitorowaniu spadku lub wzrostu masy ciała. To też nie są dokładne wyliczenia, np. dla kulturysty BMI może wyjść bardzo duże i może się okazać, że kulturysta, który ma dużą masę mięśniową może według norm wychodzić jako osoba, która ma otyłość. To oczywiście nie jest prawdą, bo kulturysta ma więcej tkanki mięśniowej. Dla sportowców BMI nie jest dobrym wskaźnikiem – mówi Magdalena Siuba-Strzelińska, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia.