kalkulator

Artykuły - Kalkulator (49)

 • Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

  Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

  Kalkulator OC to szybki i wygodny sposób na sprawdzenie, ile zapłacimy za OC. Jednak niektóre osoby niechętnie podają dane wymagane przez kalkulator. Czy sprawdzanie ile kosztuje OC za pomocą kalkulatora bez podawania wszystkich danych albo podając dane niezgodne z prawdą ma sens?
 • Kalkulator, który potrafi więcej niż myślisz

  Kalkulator, który potrafi więcej niż myślisz

  Na kanale YouTube użytkownika Neutrino pojawił się krótki film przedstawiający modyfikacje standardowego kalkulatora Casio w niemalże wielofunkcyjne urządzenie. Materiał jednak szybko zniknął z serwisu.
 • Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

  Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

  Tylko doradcy mogą obliczyć prawidłową wysokość świadczenia osobom chcącym przejść na emeryturę. Narzędzia internetowe udostępnione przez zakład podają mało wiarygodne wyniki.
 • Od 2015 budowanie domu będzie prostsze

  Od 2015 budowanie domu będzie prostsze

  W 2015 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo Budowlane. Nowe zapisy mają działać na korzyść prywatnych inwestorów i zachęcić ich do rozpoczęcia inwestycji budowlanych. W nowych zapisach prawnych zniesiono kilka najbardziej uciążliwych obowiązków inwestora i uproszczono niektóre formalności. Kalkulatory Budowlane sprawdziły najważniejsze zmiany i wskażemy korzyści wynikające z nowych zapisów prawa budowlanego.
 • Jaka jest idealna waga człowieka?

  Jaka jest idealna waga człowieka?

  Ile powinien ważyć człowiek? Nie ma na to pytanie jednej, gotowej odpowiedzi. Są za to przeróżne wzorce i internetowe kalkulatory, rzekomo podające rozwiązanie na tacy. Tymczasem, żeby przekonać się, ile powinieneś tak naprawdę ważyć, wcale nie musisz stosować żadnych dziwnych wynalazków.
 • Nowy kalkulator Google może jeszcze więcej

  Nowy kalkulator Google może jeszcze więcej

  Firma Google zaprezentowała nowe oblicze swojego wbudowanego w wyszukiwarkę, naukowego kalkulatora.
 • Kalkulator dla tych, którzy lubią liczyć

  Kalkulator dla tych, którzy lubią liczyć

  Kalkulatory mają ułatwiać nam życie, czasami jednak używamy ich aż do przesady. Ze zwykłego lenistwa wklepujemy do niego nawet najprostsze działania.
 • Pradziadek komputera od środka

  Pradziadek komputera od środka

  Dziś maszyny pomagające w liczeniu są praktycznie cały czas pod ręką. Każdy telefon potrafi wykonywać obliczenia, w niemal każdym domu i biurze znajduje się komputer, a kalkulator można kupić w kiosku za kilka złotych. Cofnijmy się jednak do czasów, gdy mianem kalkulatorów nazywano mechaniczne urządzenia liczące, które dziś zupełnie odeszły w niepamięć.
 • Prąd: URE wzywa, załap się na tańszą taryfę

  Prąd: URE wzywa, załap się na tańszą taryfę

  Urząd Regulacji Energetyki uruchomił internetowy kalkulator taryf elektroenergetycznych. Dzięki niemu można policzyć koszty zakupu i dostarczenia energii elektrycznej do naszych mieszkań.
 • Mateusz Bartczak: Włączył im się kalkulator

  Gol Mateusza Bartczaka z 74. minuty meczu z Lechem Poznań dał Zagłębiu Lubin wygraną 1-0. Pomocnik Zagłębia zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie, a taki plon strzelecki nie zdarzył mu się w żadnym z dwunastu poprzednich sezonów w Ekstraklasie.