kalifornia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kalifornia (Film (1993) Reż.Dominic Sena) ,

Artykuły - Kalifornia (95)

 • Floryda "nie wchodzi już w grę"

  Floryda "nie wchodzi już w grę"

  Protesty Republikanów z Florydy zmusiły administrację prezydenta Donalda Trumpa do rezygnacji z planów sprzedaży koncesji na poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na szelfie morskim u wybrzeży tego stanu.
 • Kalifornia boryka się z "epidemią" bezdomności

  Kalifornia boryka się z "epidemią" bezdomności

  - Kalifornia boryka się z prawdziwą epidemią bezdomności. Ponad 120 tys. mieszkańców to bezdomni, a 66 proc. z nich żyje na ulicy, co jest w USA wskaźnikiem rekordowym. W samym Los Angeles liczba osób bezdomnych wzrosła w ciągu trzech lat ponad dwukrotnie.
 • Kalifornia: Potężna eksplozja gazu

  W miejscowości Fresno w Kalifornii doszło do potężnej eksplozji gazu. Płomienie sięgały 60 metrów.
 • Wzruszająca historia jednego zdjęcia

  Wzruszająca historia jednego zdjęcia

  Niezwykłe zdjęcie stało się hitem internetu. Jedna z użytkowniczek Twittera uwieczniła wyjątkową chwilę. Zdjęcie przedstawia moment, gdy w jednym z barów w Kalifornii pewien starszy mężczyzna je obiad, a na przeciwko leży fotografia jego żony.
 • Wielka Brytania: Zabójca z Kalifornii był Brytyjczykiem

  Zabójca sześciorga studentów w Santa Barbara w Kalifornii był Brytyjczykiem. Jak donoszą media, 22-letni Eliot Rodger był synem brytyjskiego filmowca Petera Rodgera, zatrudnionego przy realizacji serii filmów "Igrzyska Śmierci".
 • Dookoła Kalifornii: Wiggins wygrał drugi etap i został liderem

  Dookoła Kalifornii: Wiggins wygrał drugi etap i został liderem

  Bradley Wiggins (Sky) wygrał w Folsom drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Kalifornii - jazdę indywidualną na czas. Brytyjczyk objął prowadzenie w imprezie. 19. był jedyny Polak w stawce - Maciej Bodnar (Cannondale). Do zwycięzcy stracił 1.43 min.
 • Na Antarktydzie kiedyś panowały upały

  Na Antarktydzie kiedyś panowały upały

  Antarktyda jest dziś jednym z najbardziej niedostępnych rejonów świata. Dziś panują tam ekstremalnie niskie temperatury, a większość kontynentu pokrywa czapa lodowa. Nie zawsze tak jednak było - ok. 40-50 mln lat temu mogły panować tam upały. Klimat nadal ulega powolnym, ale nieustannym zmianom.
 • Rekordowe susze w Kalifornii. Jezioro Folsom niemal wyschło

  NASA opublikowała zdjęcia jeziora Folsom w pobliżu Sacramento w Kalifornii, które pokazują, jak bardzo susza dotknęła ten stan. Tamtejsze władze czekają na poprawę sytuacji, a mieszkańców dużych miast proszą o mniejsze zużywanie wody - co najmniej o 20 proc.
 • Katastrofalna susza w Kalifornii

  Katastrofalna susza w Kalifornii

  Naukowcy oceniają, że susza jakiej doświadcza obecnie Kalifornia jest najgorsza od ponad stu lat, co może odbić się na całym kraju, gdyż zapewnia połowę krajowej produkcji warzyw i owoców. W piątek pomoc dla stanu zadeklarował prezydent Barack Obama.
 • "Kill switch" we wszystkich kalifornijskich smartfonach?

  "Kill switch" we wszystkich kalifornijskich smartfonach?

  Kalifornijscy politycy chcą, aby wszystkie smartfony sprzedawane w obrębie stanu były wyposażone w funkcję zdalnego usuwania danych – czytamy na łamach serwisu Slashgear.

Filmy - Kalifornia (18)