kalectwo

Artykuły - Kalectwo (8)

 • Niebezpieczny dmuchaniec. Dziecko zostało kaleką

  Niebezpieczny dmuchaniec. Dziecko zostało kaleką

  Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko firmie wynajmującej dmuchańce podczas imprez plenerowych. Uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej został kaleką, po uderzeniu w głowę metalowym elementem zabawki "bungee run". Do zdarzenie doszło dwa lata temu, podczas pikniku "Warzywa i owoce w szkole", który odbywał się w podwrocławskiej szkole.
 • Pokonał kalectwo

  Pokonał kalectwo

  ​Camden Whiddon, to pochodzący z Teksasu czterolatek, który urodził się bez rąk i nóg. Zmagający się z kalectwem maluch dokonał niedawno czegoś, co wydawało się niemożliwe. Dzięki pomocy rodziców i terapeutów, dziecko nauczyło się samodzielnie przemieszczać.
 • Urodził się bez rąk, osiągnął wszystko, o czym marzył

  Urodził się bez rąk, osiągnął wszystko, o czym marzył

  Oto Richie Parker. Ma 30 lat, pracuje jako inżynier. Potrafi obsługiwać komputer, kuchenkę mikrofalową, a nawet szlifierkę. Opanował też jazdę na rowerze oraz prowadzenie samochodu. "Co w tym nadzwyczajnego?" - spytacie zapewne. Otóż to, że Richie... nie ma rąk.
 • Pezet wyznaje: "Mam poważny problem"

  Pezet wyznaje: "Mam poważny problem"

  Warszawskiemu hiphopowcowi grozi nawet kalectwo.
 • Sparaliżowany przez reality show

  Sparaliżowany przez reality show

  Samuel Koch, Niemiec, który miał groźny wypadek podczas sobotniego (4 grudnia) show w telewizji ZDF, jest częściowo sparaliżowany i możliwe, że do końca życia pozostanie kaleką. Poinformował o tym we wtorek dziennik "Bild".
 • Matka kalekiego syna skarży Polskę w Strasburgu

  Matka kalekiego syna skarży Polskę w Strasburgu

  Sprawą, której od dekady nie są w stanie rozwiązać polskie sądy, zajmie się Trybunał w Strasburgu. O matce, która pozywa Polskę za kalectwo dziecka czytamy w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Michałowi grozi kalectwo

  Michałowi grozi kalectwo

  Bracia różni jak ogień i woda. Kostek (Adam Cywka) okradł własną matkę, a Michał (Krzysztof Respondek), robi wszystko, by jej to wynagrodzić... Jednemu z braci Jeleniów - bohaterów "Barw szczęścia" - grozi jednak kalectwo.
 • Każdy ma swoje Kilimandżaro

  Pogodzili się ze swoją niepełnosprawnością i czerpią z życia pełnymi garściami. Nie boją się trudnych wyzwań. Wręcz przeciwnie. Sami wychodzą im naprzeciw. Zamiast wegetacji wybrali wielką przygodę. Na co dzień robią wszystko, by ci, których spotkał podobny los, uwierzyli w siebie i dali sobie szansę. Bo kalectwo to naprawdę nie koniec świata.

Filmy - Kalectwo (1)