kakao

Artykuły - Kakao (95)

 • Szczepionka i pogoda zapewniają wsparcie surowcom

  Szczepionka i pogoda zapewniają wsparcie surowcom

  Rynki światowe odczuwają równocześnie negatywne oddziaływanie wzrostu liczby zakażeń koronawirusem i pozytywny wpływ możliwości udostępnienia szczepionki w przyszłym roku. Mimo iż ceny energii i metali przemysłowych, które najwięcej skorzystają na zwiększonej mobilności i ożywieniu gospodarczym, poszły w górę, największe zyski do pewnego stopnia odnotowywać będzie sektor rolny.
 • Spożywanie kawy i czekolady przyczynia się do ekspansji malarii

  Spożywanie kawy i czekolady przyczynia się do ekspansji malarii

  Według najnowszych badań, wiele ulubionych potraw i napojów - jak kawa, czekolada i soja - może zwiększać rozwój malarii.
 • Ciekawa sytuacja na rynku soft commodities

  Ciekawa sytuacja na rynku soft commodities

  W ostatnich tygodniach w centrum uwagi inwestorów był chiński koronawirus i jego wpływ na popyt na kluczowe surowce. Ceny ropy naftowej oraz miedzi znajdowały się pod presją podaży, a notowania złota utrzymywały się niedaleko tegorocznych maksimów.
 • Rynek ropy wstrząśnięty atakiem na rafinerie Aramco

  Rynek ropy wstrząśnięty atakiem na rafinerie Aramco

  Dramatyczny miniony tydzień na rynku ropy spowodował, że kontrakty terminowe na ropę Brent odnotowały rekordowy wzrost, a następnie poszły w dół w związku z dalszymi obawami o wzrost gospodarczy i popyt. Złoto zyskało na wartości, jednak znajduje się w najwęższym przedziale od dwóch miesięcy pomimo podwyższonego ryzyka geopolitycznego, drugiego cięcia amerykańskich stóp procentowych w bieżącym cyklu oraz deprecjacji dolara. Uwagę inwestorów przyciągnęły rozmowy na niższym szczeblu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami dotyczące handlu; rynek po cichu liczy na przełom, kiedy w przyszłym miesiącu rozpoczną się negocjacje na wyższym szczeblu.
 • Ceny kakao - czekolada będzie tania!

  Ceny kakao - czekolada będzie tania!

  Miłośnicy czekolady nie powinni się martwić przynajmniej w najbliższym czasie. Cena kakao pozostaje niska, poniżej 2 300 USD za tonę.
 • Jedz czekoladę zanim... zniknie na dobre

  Jedz czekoladę zanim... zniknie na dobre

  Za 30 lat czekolady może zabraknąć. Taka informacja z pewnością nie ucieszy jej miłośników. 12 kwietnia ten słodki przysmak celebrował swoje święto.
 • Kakao liderem wzrostów na rynkach surowców w 2018 roku

  Kakao liderem wzrostów na rynkach surowców w 2018 roku

  Nie ulega wątpliwości, że 2018 rok na rynkach wielu surowców i towarów był słaby, a dla części z nich wręcz fatalny. Mocno przecenione zostały surowce energetyczne, głównie za sprawą zniżek w końcówce roku. Sucha pogoda na Wybrzeżu Kości Słoniowej wpłynęła na wzrost cen kakao.
 • Kakao i platyna w centrum uwagi

  Kakao i platyna w centrum uwagi

  Zdaniem analityków surowcowych poza ropą naftową ciekawe rzeczy dzieją się na innych surowcach. Ostatnie dni na rynku platyny były niezwykle ciekawe pod kątem technicznym. Natomiast, poprzedni tydzień na rynku kakao był emocjonujący.
 • Stworzono kakaowce modyfikowane genetycznie

  Stworzono kakaowce modyfikowane genetycznie

  Każdego roku 20-30 proc. cennych strąków kakao jest zabijanych przez chorobę. Amerykańscy naukowcy znaleźli sposób na genetyczną modyfikację drzew kakaowca, dzięki którym będą one odporniejsze na choroby.
 • Napięta sytuacja w światowym handlu ma swoje konsekwencje

  Napięta sytuacja w światowym handlu ma swoje konsekwencje

  Napięcia w światowym handlu przyczyniły się do masowych spadków cen głównych surowców. Ryzyko eskalacji odwetowej wojny handlowej może negatywnie wpłynąć na prognozy dotyczące globalnego wzrostu, a w efekcie na popyt na surowce. Zdaniem ekspertów, spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem w maju może stanowić przełom niezbędny do zmniejszenia ryzyka ewentualnego konfliktu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim.

Filmy - Kakao (5)

 • Kiedy najlepiej pić kawę? Ciekawostki, które mają duże znaczenie

  Budzimy się z myślą o niej, robimy dla niej przerwę w pracy i wciąż szukamy najlepszego sposobu na jej przyrządzenie. Kawa ma dużo więcej zalet niż wad, więc jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Prawdziwi kawosze o kawie wiedzą wszystko, ale czy na pewno?
 • Czekolada będzie tania

  Miłośnicy czekolady nie powinni się martwić przynajmniej w najbliższym czasie. Cena kako pozostaje niska, poniżej 2 300 USD za tonę. Wprawdzie cena rosła w ostatnich miesiącach, ale ten wzrost nie był duży i zakończył się, ponieważ produkcja kako jest nadal wysoka.
 • Omlet kakaowy - jak go zrobić?

  Omlety, które zwykle przyrządzamy, są dosyć monotonne, a jedyną dla nich odmianą są różne sosy i polewy - zazwyczaj owocowe. Jeśli szukacie odmiany dla samego, klasycznego omleta z jajek, spróbujcie przyrządzić omlet w wersji kakaowej - dzięki temu uzyska niesamowity, czekoladowy posmak i kolor, które zachwycą wszystkich - nie tylko najmłodszych!
 • Z tych ziaren powstaje najlepsza czekolada na świecie!

  Te kabosy skrywają ziarna, z których powstanie najlepsza czekolada na świecie. W prowincji Umbanga w północnej części Madagaskaru rosną delikatne i wymagające odmiany kakaowca. Uprawom sprzyja klimat – chroni rośliny przed chorobami i pleśnią. Tu nie stosuje się pestycydów.