Kajmany

Artykuły - Kajmany (12)

 • Prezydent podpisał umowy podatkowe z Kajmanami i ZEA

  Prezydent podpisał umowy podatkowe z Kajmanami i ZEA

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał wczoraj ustawę o ratyfikacji umowy o wymianie informacji podatkowych między Polską i Kajmanami oraz ustawę o ratyfikacji protokołu dot. zmian w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
 • Kajmany: Premier aresztowany w związku z podejrzeniem o korupcję

  Premier Kajmanów McKeeva Bush został we wtorek aresztowany pod zarzutem korupcji po wszczęciu kilku policyjnych śledztw w tej znanej jako raj podatkowy karaibskiej zamorskiej posiadłości Wielkiej Brytanii - poinformowały tamtejsze władze.
 • Raj podatkowy pozostanie rajem. Polacy bez wiz

  Raj podatkowy pozostanie rajem. Polacy bez wiz

  Kajmany - terytorium zależne Wielkiej Brytanii, trzy karaibskie wyspy będące rajem podatkowym - zrezygnowały z wprowadzenia 1 września br. taksy, która mogłaby zmienić charakter tego szóstego centrum finansowego świata. Zgromadzono tam 1,6 biliona dolarów aktywów z całego świata.
 • Kajmany przeciwko brutalnym grom

  Kajmany przeciwko brutalnym grom

  W październiku tego roku akcję niszczenia 'gier o zabijaniu' zorganizowano w Niemczech. Teraz przyszedł czas na niedużą wyspę położoną na południe od Kuby i protest przeciw brutalnym zachowaniom w postaci niszczenia gier oraz broni-zabawek.
 • Czy na pewno chcesz trafić do raju podatkowego?

  Czy na pewno chcesz trafić do raju podatkowego?

  Kajmany, Barbados, a może Samoa? Taki dylemat staje nie tylko przed żądnym wrażeń turystą - w czasie kryzysu zmierzy się z nim również przedsiębiorca, któremu zależy na ograniczeniu kosztów podatkowych. Czy raje podatkowe to rzeczywiście ziemia obiecana potencjalnych ofiar fiskusa?
 • Ministerstwo w pogoni za kajmanem

  Po trzech dniach poszukiwań ratownikom ukraińskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych udało się schwytać kajmana, który ukrywał się w stawie obok rafinerii w Odessie, nad Morzem Czarnym.
 • Chciał przemycić kajmana w walizce

  Żywego kajmana mierzącego 75 cm odkryli norwescy celnicy w walizce przewożonej w pociągu przez młodego Norwega. Właściciel bagażu wyjaśnił, że kupił to "zwierzę domowe" w Polsce - poinformowały dziś źródła norweskie.
 • Kajmany, Wyspy Dziewicze i klienci bez grosza

  Kajmany, Wyspy Dziewicze i klienci bez grosza

  Weavering Capital - fundusz hedge z siedzibą na Kajmanach i biurem w centrum Londynu - jest winien klientom 600 mln USD. Znajduje się w zarządzie komisarycznym od 19 marca bowiem upadł, chociaż z definicji miał inwestować z małym ryzykiem... Swoje dochodzenie prowadzi brytyjski nadzór finansowy.
 • Brazylia: Po powodziach - kajmany i węże

  Mieszkańcy stanu Amazonas (na północy Brazylii), niedawno doświadczeni przez tragiczne powodzie, są teraz nawiedzani przez kajmany - napisała we wtorek brazylijska prasa lokalna.
 • Huragan Paloma przybiera na sile

  Huragan Paloma przybiera na sile

  Huragan Paloma, który zaatakował Kajmany i zagraża też Kubie, osiągnął dziś kategorię czwartą na pięciostopniowej skali Saffira- Simpsona. Prędkość wiatru wzrosła do ponad 200 km/godz.

Filmy - Kajmany (1)

 • Szok! Tak wygląda miasto-gospodarz igrzysk 2016...

  Mieszkańcy jednej z faweli (dzielnic nędzy) w Rio de Janeiro codziennie narażają życie, by zdobyć wodę pitną, której niedobór – spowodowany suszą – jest w Brazylii coraz mocniej odczuwalny. Pozyskują ją nielegalnie z rury wodociągowej znajdującej się tuż nad kanałem zamieszkiwanym przez kajmany. Kiedy rzuci się im jedzenie, drapieżne gady przestają skupiać swoją uwagę na ludziach. Kajmany przybyły do miasta z pobliskiego rezerwatu. Pławią się w mętnych wodach kanału, atakując regularnie małe zwierzęta domowe. – Ludzie muszą żyć obok gadów, w dodatku w niehigienicznych warunkach. Oto rzeczywistość miasta-gospodarza igrzysk w 2016 r.! – denerwują się mieszkańcy Rio.