Kajetan Poznański

Artykuły - Kajetan Poznański (7)

 • Kajetan Poznański chciał być dziennikarzem? "Polityka" zdradza, o czym pisał

  Kajetan Poznański chciał być dziennikarzem? "Polityka" zdradza, o czym pisał

  Interesowała go postać Hanibala Lectera i historia kanibalizmu. Kajetan Poznański, obecnie poszukiwany za brutalne morderstwo, przejawiał wcześniej dziennikarskie aspiracje. Tygodnik "Polityka" publikuje fragmenty jego tekstów.
 • ​Kajetan Poznański był stażystą "Polityki"

  Redakcja "Polityki" ujawniła, że poszukiwany za dokonanie brutalnego morderstwa Kajetan Poznański był na stażu w ich tygodniku.
 • TVN24: Nowe doniesienia ws. Kajetana Poznańskiego

  TVN24: Nowe doniesienia ws. Kajetana Poznańskiego

  Z najnowszych ustaleń śledczych wynika, że Kajetan Poznański prawdopodobnie zaplanował zabójstwo Katarzyny J., ale dalej nieznany jest motyw działania mężczyzny. W mieszkaniu, które wynajmował podejrzany o brutalne morderstwo, znaleziono fragment kości zwierzęcia - wynika z informacji, które TVN24 przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
 • Policja o poszukiwaniach Kajetana Poznańskiego

  Policja o poszukiwaniach Kajetana Poznańskiego

  ​Kajetan Poznański, podejrzany o morderstwo 30-letniej Katarzyny J. w Warszawie, jest poszukiwany nie tylko Europejskim Nakazem Aresztowania, ale również przez Interpol. - Ponad 190 krajów dostaje informację, że ta osoba jest poszukiwana przez stronę polską. Należy ją zatrzymać i przekazać - informuje kom. Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji.
 • Ekspert: Kajetan Poznański może popełnić samobójstwo

  Ekspert: Kajetan Poznański może popełnić samobójstwo

  Tą zbrodnią żyje cała Polska. Kajetan Poznański brutalnie zamordował Katarzynę J., a następnie okaleczył zwłoki młodej kobiety, między innymi odcinając głowę i podpalając korpus. Mężczyzny szuka policja, wystawiono też za nim Europejski Nakaz Aresztowania. - Co się wydarzy dalej? Może popełnić samobójstwo, bo spełnił się w zbrodni – uważa profesor Brunon Hołyst z Katedry Postępowania Karnego i Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego.
 • Brunon Hołyst dla "Faktu": Kajetan Poznański może znowu kogoś zamordować

  Brunon Hołyst dla "Faktu": Kajetan Poznański może znowu kogoś zamordować

  Jest bardzo zdeterminowany i jeżeli ktoś stanie mu na drodze, to bez skrupułów może go zabić - analizuje zachowanie, poszukiwanego od kilku dni przez policję, Kajetana Poznańskiego ekspert ds. kryminalistyki Brunon Hołyst.
 • RMF24: Kajetan Poznański wciąż jest w Polsce

  RMF24: Kajetan Poznański wciąż jest w Polsce

  Poszukiwany listem gończym za brutalne morderstwo w Warszawie Kajetan Poznański nie opuścił kraju i jeździ po Polsce - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Chodzi o mężczyznę podejrzanego o dokonanie 3 lutego brutalnego morderstwa w mieszkaniu na Woli. Ciało zamordowanej kobiety zostało podpalone w mieszkaniu wynajmowanym przez Kajetana Poznańskiego na Żoliborzu.

Filmy - Kajetan Poznański (1)

 • Kajetan Poznański pod lupą. "Możliwy ciąg dalszy zbrodni"

  Zdaniem Dariusza Lorantego, byłego policyjnego negocjatora, zbrodnia Kajetana Poznańskiego będzie jedną z najgłośniejszych zbrodni. - Możliwe, że będzie ciąg dalszy, ponieważ czegoś tak brutalnego jeszcze nie było - mówi. W przeciwieństwie do wielu, Loranty uważa, że zbrodnia została dokonana z premedytacją. - Przygotował, zaplanował i dokonał - wymienia były policjant. Jego zdaniem, zjawisko przemieszczania zwłok jest stosowane przez przestępców w celu ukrycia ciała. W tym wypadku jest zupełnie inaczej. - Sprawca myślał bardzo logicznie, możliwe, że zwłoki były mu do czegoś potrzebne - dodaje. Według psychologów, Kajetan Poznański to z pewnością człowiek z zaburzeniami, kierujący się chorą fascynacją. Możliwe, że brak konsekwencji w zacieraniu śladów, to objaw chęci przyznania się do dokonanej zbrodni. (Świat się Kręci/TVP)