kaganiec

Artykuły - Kaganiec (27)

 • Kaganiec na GUS - firmom będzie łatwiej

  Kaganiec na GUS - firmom będzie łatwiej

  Ustawa o statystyce publicznej nie musi być nudna - wszak dotyczy naszych danych osobowych i ciężarów nakladanych na nasze przedsiębiorstwa. Pod koniec lipca 2014 roku w Polsce w REGON zarejestrowanych było 4.094,5 tys. firm, o 345 więcej niż miesiąc wcześniej - wynika z danych GUS.
 • "Rzeczpospolita": Zmierz psa przed spacerem i inne absurdy

  "Rzeczpospolita": Zmierz psa przed spacerem i inne absurdy

  Rewolucja śmieciowa, którą od 1 lipca wprowadza ustawa o gospodarowaniu odpadami, pobudziła pomysłowość gmin w zbieraniu informacji o obywatelach oraz regulowaniu im życia - donosi "Rzeczpospolita".
 • Psia historia z happy endem

  Psia historia z happy endem

  Bardzo często ludzie myślą o hodowli psów: "jakie to super zajęcie! Takie łatwe, lekkie i przyjemne. Na dodatek ma się z tego kupę kasy."
 • Kaganiec na fundusze i lewary!

  Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej spotkają się dzisiaj w Brukseli, by wypracować nowe regulacje dla rynku funduszy hedgingowych, obwinianych o pogłębianie kryzysu finansowego ostatnich lat. W największym stopniu przepisy dotkną Wielkiej Brytanii - tam działa 80 proc. takich europejskich instytucji.
 • Będzie kaganiec na spekulantów

  Będzie kaganiec na spekulantów

  Ministrowie finansów krajów UE spróbują się we wtorek porozumieć ws. regulacji funduszy spekulacyjnych typu hedge funds i private equity, ale na przeszkodzie stoją zastrzeżenia Wielkiej Brytanii, która obawia się zbytniej ingerencji w działalność londyńskiego City.
 • Wreszcie kaganiec na naszego fiskusa?

  Wreszcie kaganiec na naszego fiskusa?

  Większość klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej.
 • Kaganiec na zarobki w bankach

  Kaganiec na zarobki w bankach

  12 największych zagranicznych banków operujących na rynku Wielkiej Brytanii zgodziło się na regulacje dotyczące pensji swoich pracowników. Wcześniej zaakceptowało je pięć najważniejszych rodzimych instytucji finansowych. Opracował je tamtejszy nadzór - Financial Services Authority. Wchodzą w życie w styczniu 2010 r.
 • Rząd nałoży kaganiec na internet?

  Rząd nałoży kaganiec na internet?

  Czy wprowadzony zostanie obowiązek rejestrowania blogów i prywatnych stron kolekcjonerskich, np. o filmach klasy B, starych samochodach czy sprzączkach do płaszczy? "Rzeczpospolita" tak ocenia zapisy projektu zmiany prawa prasowego przygotowane przez ministerstwo kultury.
 • Kaganiec na przemysł tytoniowy

  Kaganiec na przemysł tytoniowy

  Amerykański Kongres uchwalił ustawę upoważniającą rządową agencję do wprowadzenia znacznie ściślejszej kontroli produkcji i marketingu papierosów.
 • Kaganiec na spekulantów!

  Kaganiec na spekulantów!

  Komisja Europejska przedstawiła w środę propozycje mające na celu uregulowanie działalności funduszy spekulacyjnych typu hedge funds i private equity, krytykowanych za to, że nieodpowiedzialnym zachowaniem na rynku ponoszą część odpowiedzialności za obecny kryzys finansowy i gospodarczy.

Filmy - Kaganiec (1)

 • Czy agresywny pies musi nosić kaganiec?

  O czym może świadczyć agresywne zachowanie psa? Jak powinni reagować właściciele „złych” psów? Czy wszystkie psy powinny nosić kagańce? O tym opowiadał specjalista zachowań zwierząt Radek Ekwiński. (Dzień Dobry TVN/x-news)