Film - kadry

Artykuły - Kadry (13)

 • Festiwalowa wojna między Cieszynem a Wrocławiem?

  Festiwalowa wojna między Cieszynem a Wrocławiem?

  12 lipca w Cieszynie startuje pierwsza edycja Festiwalu Filmowego "Wakacyjne Kadry" pod patronatem "Dziennika Zachodniego". Impreza zajęła miejsce największego polskiego przeglądu "Era Nowe Horyzonty", który przez cztery lata odbywał się w Cieszynie, jednak jego twórca Roman Gutek dogadał się z Wrocławiem i przeniósł tam swoją imprezę (odbędzie się w dniach 20-30 lipca) - czytamy w "Dzienniku Zachodnim".
 • Nowy festiwal filmowy w Cieszynie

  Nowy festiwal filmowy w Cieszynie

  Specjalne nagrody za montaż filmowy oraz warsztaty montażu dla widzów znalazły się w programie pierwszej edycji festiwalu "Wakacyjne Kadry", który w połowie lipca odbędzie się w Cieszynie. Festiwal rozpocznie się 12 lipca i potrwa pięć dni. "Wakacyjne Kadry" będą konkursowym przeglądem aktualnej polskiej twórczości filmowej i telewizyjnej, a wśród obrazów ubiegających się o nagrody znajdą się fabularne debiuty i premiery, filmy dokumentalne i animowane oraz etiudy studenckie.
 • Dwie wieże pozostaną w "Spider-Manie"

  Dwie wieże pozostaną w "Spider-Manie"

  W Sydney, w Australii, we wtorek 2 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa twórców "Spider-Mana", filmowej ekranizacji kultowego komiksu. Sam Raimi, reżyser obrazu, oświadczył, że kontrowersyjne sceny, w których po ścianie World Trade Center wspina się tytułowy bohater, człowiek-pająk, nie zostaną wycięte. Twórca poinformował także, iż dzień wcześniej podpisał kontrakt na realizację drugiej części obrazu.