Film - kadry

Artykuły - Kadry (13)

 • Młode Kadry: Rozdano nagrody

  Młode Kadry: Rozdano nagrody

  7 równorzędnych nagród głównych przyznano twórcom uczestniczącym w zakończonym w sobotę w Płocku 5. Światowym Festiwalu Filmów Studenckich Młode Kadry 2010. W konkursie wzięło udział 50 obrazów z 22 krajów.
 • Ojciec Rydzyk szkolił kadry TVN

  Ojciec Rydzyk szkolił kadry TVN

  Najpierw powstało Radio Maryja, potem telewizja Trwam, a wyższa uczelnia dopełniła imperium ojca Tadeusza Rydzyka. Miały się w niej kształcić kadry dla mediów zakonnika, ale okazuje się, że absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pracują w... TVN.
 • Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  W dniach 8-12 lipca w Cieszynie odbędzie się 4. edycja Festiwalu Filmowego Wakacyjne Kadry. W programie imprezy znalazło się 20 tegorocznych polskich premier filmów fabularnych, m.in. "Tatarak" Andrzeja Wajdy, "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej czy "Afonia i pszczoły" Jakuba J. Kolskiego.
 • Szyc i Brodzik najlepsi w Cieszynie

  Szyc i Brodzik najlepsi w Cieszynie

  Najlepszymi aktorami zakończonego w niedzielę w Cieszynie festiwalu "Wakacyjne kadry" wybrani zostali Borys Szyc i Joanna Brodzik.
 • Wybierz ulubiony serial

  Wybierz ulubiony serial

  Cieszyński festiwal "Wakacyjne Kadry" postanowił w tym roku poddać konkursowej ocenie seriale telewizyjne. Swoich kandydatów zgłosiły już telewizje: TVP 1, TVP 2, POLSAT i TVN.
 • Cieszyn. Film. Festiwal

  Cieszyn. Film. Festiwal

  W dniach 7-15 lipca w Cieszynie odbędzie się druga edycja festiwalu filmowego "Wakacyjne Kadry". Atrakcją tegorocznej imprezy jest przegląd dokumentów Jacka Bławuta.
 • Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  Druga edycja festiwalu filmowego "Wakacyjne kadry" odbędzie się w lipcu w Cieszynie. Pokazanych zostanie prawie pół tysiąca filmów, organizatorzy spodziewają się 25 tys. widzów. Festiwalowym jury będzie publiczność, która wybierze najlepszy polski film fabularny ostatnich kilku lat i najlepszy serial telewizyjny.
 • Napisz scenariusz filmowy

  Napisz scenariusz filmowy

  Telewizja Kino Polska ogłasza konkurs na scenariusz fabularnego filmu krótkometrażowego (15 minut). Nagrodą jest wyprodukowanie filmu przez stację oraz opieka medialna i artystyczna w trakcie jego realizacji.
 • "Jasminum" i "Kurc" najlepsze w Cieszynie

  "Jasminum" i "Kurc" najlepsze w Cieszynie

  "Jasminum" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego został uznany za najlepszy film fabularny zakończonego w niedzielę, 16 lipca w Cieszynie Festiwalu Filmowego "Wakacyjne kadry". Główny laur wśród dokumentów przypadł Borysowi Lankoszowi za film "Kurc". Nagrody - Złote Podkowy - przyznawała publiczność.
 • Ruszyły "Wakacyjne Kadry"

  Ruszyły "Wakacyjne Kadry"

  Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara zainaugurował oficjalnie w środę w Cieszynie (12 lipca) I Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry". Orkiestra Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka przypomniała publiczności kompozycje z kilku filmów, do których muzykę napisał polski kompozytor, między innymi: "Draculi" Francisa Forda Coppoli oraz "Pana Tadeusza" i "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy.