Fakty - kadry

Artykuły - Kadry (13)

 • Niedbalstwo przyczyną katastrofy

  Niedbalstwo przyczyną katastrofy

  Mamy dowody niedbalstwa ze strony kadry dowódczej podczas przygotowań pokazów akrobacji lotniczych we Lwowie - oświadczył dzisiaj na konferencji prasowej w Kijowie prokurator generalny Ukrainy Swiatosław Piskun. - Istnieje wiele elementów, które świadczą o przestępczym niedbalstwie, niepoważnym stosunku do swoich obowiązków ze strony wojskowej kadry dowódczej, co doprowadziło do śmierci wielu ludzi podczas pokazów akrobacji lotniczych - rzekł prokurator. Dodał, że niedbalstwo wojskowych, to "przestępstwo szczególnego rodzaju". Poniedziałek to na Ukrainie dzień pamięci o 83 ofiarach zabitych w sobotniej katastrofie myśliwca Su-27 podczas pokazów lotniczych na lotnisku Skniłow.
 • Walery Łobanowski

  13 maja 2002 r. w szpitalu w Zaporożu zmarł Walery Łobanowski - legenda sowieckiego i ukraińskiego futbolu, trener kadry narodowej Ukrainy i najlepszego ukraińskiego klubu - Dynama Kijów. Przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu.
 • Deschamps zrezygnuje z kadry po Euro 2000

  Kapitan piłkarskiej reprezentacji Francji, Didier Deschamps po mistrzostwach Europy rezygnuje z występów w reprezentacji, donoszą dzisiejsze francuskie dzienniki.