Fakty - kadry

Artykuły - Kadry (13)

 • W Płocku ruszył festiwal filmów studenckich "Młode Kadry"

  W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki rozpoczął się w czwartek Światowy Festiwal Filmów Studenckich Młode Kadry, na którym pokazanych zostanie 87 obrazów z 25 krajów. To czwarta edycja imprezy, podczas której prezentowane są dokonania młodych twórców, kształcących się w szkołach filmowych.
 • Reprezentant kraju włamał się na stronę magistratu

  Policjanci z Piekar Śląskich wytropili hakera, który kilka miesięcy temu włamał się na stronę internetową piekarskiego magistratu. Sprawca - którym okazał się 19-letni mieszkaniec Warszawy, reprezentant kadry narodowej w gimnastyce sportowej - zastąpił oryginalny baner reklamowy znakiem Ruchu Chorzów.
 • Postąpili haniebnie - Obama uderza w prezesów

  Postąpili haniebnie - Obama uderza w prezesów

  Prezydent Barack Obama ogłosił w środę ograniczenie - do 500 tys. dolarów rocznie - wynagrodzeń prezesów i kadry kierowniczej firm amerykańskich, które korzystają lub ubiegają się o znaczącą pomoc od rządu federalnego.
 • Muszą schudnąć do nowych mundurów

  Rosyjska armia wprowadziła nowy program treningowy dla wyższej kadry oficerskiej mający na celu uzyskanie przez nią sylwetki pozwalającej założyć nowe, zaprojektowane przez Valentina Yudashkina mundury - donosi portal ananova.
 • PAN nie dla pań

  PAN nie dla pań

  W polskiej nauce prym wiodą mężczyźni, im głównie przypadają najważniejsze nagrody i zaszczyty. Na najwyższych szczeblach hierarchii naukowej nierównowaga pomiędzy płciami należy u nas do największych w Europie.
 • Gosiewski dobiera kadry Tuskowi

  Gosiewski dobiera kadry Tuskowi

  Człowiek Gosiewskiego najbliższym współpracownikiem Tuska? To nie żart. Chodzi o wiceszefa sekretariatu Przemysława Gosiewskiego Pawła Szrota. Jak ustalił "Wprost", ustępujący wicepremier kilka dni przed dymisją załatwił mu posadę dyrektora generalnego kancelarii. A dyrektor generalny to jedna z najbardziej wpływowych i najlepiej zarabiających osób w kancelarii premiera: 11 tys. zł pensji, gabinet, sekretarka i służbowa limuzyna.
 • Polska zachęca rodaków do powrotu

  Polska zachęca rodaków do powrotu

  20 października ruszył pierwszy portal internetowy mający na celu zachęcić Polaków, którzy wyemigrowali za granicę w poszukiwaniu pracy do powrotu do Polski, gdzie pracodawcy odczuwają już znaczne braki dobrze wykwalifikowanej kadry. Początkowo portal będzie promowany w Wielkiej Brytanii i w Polsce, a następnie w pozostałych krajach UE - poinformowała agencja AB Link.
 • Kadry minister Kalaty

  Kadry minister Kalaty

  Życiowa partnerka posła Filipka i były redaktor faszyzującego pisma to nowi doradcy minister pracy Anny Kalaty - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Piechniczek: Błąd taktyczny Janasa

  Piechniczek: Błąd taktyczny Janasa

  Trener Paweł Janas popełnił błąd taktyczny w meczu polskiej reprezentacji w Ekwadorem. Takie wnioski po porażce wyciągnął były selekcjoner kadry Antoni Piechniczek, gość Kontrwywiadu Kamila Durczoka w RMF FM.
 • Neneman zasili kadry Marcinkiewicza?

  Jarosław Neneman, wiceminister finansów w rządzie Marka Belki, ponownie obejmie to stanowisko. On sam nie potwierdza tej informacji, choć nie zaprzecza. Przyznaje, że rozmawia o takiej propozycji.