kac

Artykuły - Kac (56)

 • Jak uniknąć noworocznego kaca?

  Jak uniknąć noworocznego kaca?

  Jeśli chcesz uniknąć porannego bólu głowy pierwszego stycznia, a masz w planach huczną, sylwestrową imprezę, pamiętaj o kilku zasadach. Efekt cię zaskoczy!
 • Pięć sposobów na kaca

  Pięć sposobów na kaca

  Warto je znać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się nam przydać. Skutecznie pomogą złagodzić nieprzyjemne dolegliwości i objawy zatrucia alkoholem.
 • Alkohol niewywołujący kaca powstanie w ciągu pięciu lat

  Alkohol niewywołujący kaca powstanie w ciągu pięciu lat

  Już wkrótce kac może stać się przeszłością. Według naukowców, syntetyczny alkohol, który jest pozbawiony skutków ubocznych, może trafić na rynek w ciągu najbliższych 5 lat.
 • ​Lekarstwo na kaca: Po 10 latach opracował "eliksir trzeźwości"

  ​Lekarstwo na kaca: Po 10 latach opracował "eliksir trzeźwości"

  Spróbował wszystkiego - łącznie ze skokiem ze spadochronem i kąpielą w ekstremalnie niskich temperaturach. Kanadyjski dziennikarz Shaughnessy Bishop-Stall twierdzi, że dekada prowadzenia pozwoliła mu opracować lekarstwo na kaca.
 • Niebawem może pojawić się prawdziwy lek na kaca

  Niebawem może pojawić się prawdziwy lek na kaca

  Chociaż człowiek spożywa alkohol od zarania dziejów, to wciąż nie uporaliśmy się ze stanem, który występuje po upojeniu. Czasem to zwykłe ćmienie w głowie, drażliwość żołądka i ogólne nieprzyjemne samopoczucie, jednak w skrajnych przypadkach może to być także ostre zatrucie alkoholowe. Mimo to nadal trudno o innowacyjny lek na przedawkowanie alkoholu.
 • Im więcej lat, tym gorszy kac. Dlaczego tak się dzieje?

  Im więcej lat, tym gorszy kac. Dlaczego tak się dzieje?

  W chwili, gdy czytacie te słowa zapewne udało ci się dojść do siebie po szaleństwach sylwestrowej nocy. Pytanie brzmi: dlaczego powrót do formy był tak długi i tak bolesny?
 • Alkohol, który nie uzależnia i nie powoduje kaca wkrótce na rynku?

  Alkohol, który nie uzależnia i nie powoduje kaca wkrótce na rynku?

  Już wkrótce syntetyczny alkohol, który nie powoduje kaca, może zrewolucjonizować rynek. Alcosynth został opracowany z zamiarem ratowania życia.
 • Witold Orłowski: Bal jest. Czeka nas kac. Rząd nie przejmuje się rachunkiem, który przyjdzie zapłacić

  Witold Orłowski: Bal jest. Czeka nas kac. Rząd nie przejmuje się rachunkiem, który przyjdzie zapłacić

  - Podwyżka płacy minimalnej jest trochę zbyt duża jak na nasze możliwości. Spowoduje, że szara strefa zacznie być bardziej szara, bardziej opłacalna - mówi o zapowiedziach podniesienia w przyszłym roku płacy minimalnej do 2 tys. złotych, gość Kontrwywiadu RMF FM, ekonomista i członek Narodowej Rady Rozwoju prof. Witold Orłowski.
 • Lody na kaca. Rewolucja w imprezowaniu?

  Lody na kaca. Rewolucja w imprezowaniu?

  "Trzymaj się!", tak brzmi po przetłumaczeniu nazwa lodów "Gyeondyo-bar", które mają pomóc w leczeniu kaca. Czy będzie to rewolucja w podejściu do imprezowania?
 • Kac nie odstrasza przed piciem

  Kac nie odstrasza przed piciem

  Ból głowy, mdłości, suchość w ustach, tupot białych mew - to przykre efekty nadmiernego spożycia alkoholu. I co? I nic... Nie są one na tyle straszne, aby mogły zniechęcać do dalszego spożywania - potwierdzają badania naukowe.

Filmy - Kac (14)

 • Czy kac to choroba?

  Niemiecki sąd uznał, że kac to choroba. W studiu „Dzień Dobry TVN” lekarz Tomasz Hendzel wyjaśnił, czym jest kac i czym różni się od zatrucia alkoholem. Dlaczego rożne osoby różnie reagują na spożycie alkoholu i czy rodzaj pitego trunku ma na to wpływ? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak pozbyć się kaca i co zrobić, żeby nas nie dopadł?

  Zbyt duże spożycie alkoholu powoduje kaca. Jak się go pozbyć albo co zrobić, żeby nas nie dopadł? Przed spożyciem alkoholu należy: wyspać się, bo alkohol szybciej atakuje zmęczonych, najeść się, bo to spowolni wchłanianie się alkoholu. Jeśli już jest za późno i budzisz się z kacem to: weź prysznic - pobudź ciało i umysł. Trzeba odpowiednio nawodnić organizm. Najlepsza jest woda, izotoniki, soki owocowe, sok pomidorowy, sok z kiszonych ogórków i kawa. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z x-bank gallery.
 • Jak zrobić koktajl na kaca?

  Całonocne balowanie nie służy nikomu z nas - zmęczeni, z obolałą głową, niewyspani, trudno nam powrócić do normalnego rytmu. Napoje wyskokowe wypłukują z nas ważne mikro- i makroelementy, dlatego - by pozbyć się uciążliwego kaca - trzeba je uzupełnić! Idealnie sprawdza się prosty koktajl, który posmakuje w tej szczególnej chwili, ale też pomoże odzyskać sprawność najbardziej zmęczonym zawodnikom! Zobaczcie, jak prosto zrobić skuteczny koktajl na kaca!
 • Jak zapobiec poimprezowym dolegliwościom, czyli skuteczne sposoby, dzięki którym kolejny dzień będzie bardziej znośny

  Nadmierne spożywanie alkoholu jest główną przyczyną złego samopoczucia następnego dnia po imprezie. Jednak istnieje kilka zasad, które pomogą go przetrwać i zniwelować nieprzyjemne objawy. Jest to możliwe pod warunkiem, że zostaną one zastosowane zgodnie z zaleceniami. Aby nie przesadzić z alkoholem na imprezie, a przede wszystkim zapobiec dolegliwościom, które mogą w konsekwencji się pojawić, należy przedsięwziąć pewne kroki już przed wyjściem na zaplanowane spotkanie w gronie znajomych. Zapobiegną one negatywnym efektom w trakcie imprezy. – Trzeba pamiętać, aby nie wychodzić na taką okazję z pustym żołądkiem, czyli należy zjeść posiłek. Powinien on zawierać białko i tłuszcz. Skomponowany z takich składników jest dłużej trawiony i alkohol, który będziemy wypijać podczas przyjęcia, będzie dzięki temu wolniej trafiał do krwiobiegu, mówi Alicja Kalińska, dietetyk. Bardzo istotne jest również, jakie napoje pijemy pomiędzy drinkami. Najlepiej jest korzystać z wody, soków owocowych lub owocowo-warzywnych. Natomiast należy zrezygnować z napojów kolorowych, gdyż zawierają dwutlenek węgla, który podrażnia przewód pokarmowy i zwiększa szybkość wchłaniania alkoholu. – Przed wyjściem postawmy sobie w sypialni, na stoliczku, szklankę z wodą, najlepiej z sokiem z cytryny. I kiedy wrócimy do domu, wypijmy ją. Pomoże nam ona zniwelować lub zmniejszyć ból głowy, a także suchość w ustach, czyli silne pragnienie, które będziemy odczuwać następnego dnia po przebudzeniu, radzi Alicja Kalińska. Nie bez znaczenia jest także pierwszy posiłek, który spożywamy po wstaniu z łóżka. Powinien być lekkostrawny i dostarczyć nie tylko białko, ale przede wszystkim glukozę, która odżywi nasz mózg.