Juvenia Kraków

Artykuły - Juvenia Kraków (26)

 • PP Ekstraligi rugby. Trofeum dla Ogniwa

  PP Ekstraligi rugby. Trofeum dla Ogniwa

  Ogniwo Sopot zdobyło Puchar Polski Klubów Ekstraligi rugby. W sobotnim finale tych rozgrywek pokonało w Łodzi Juvenię Kraków 35:3 (18:3).
 • Ekstraliga rugby. Start w połowie sierpnia, ogłoszono terminarz

  Ekstraliga rugby. Start w połowie sierpnia, ogłoszono terminarz

  Derby Trójmiasta między Ogniwem Sopot a Arką Gdynia powinny być jednym z najciekawszych meczów inauguracyjnej kolejki ekstraligi, którą Polski Związek Rugby zaplanował na weekend 15/16 sierpnia. Runda jesienna zakończy się 25 października.
 • Rugby. Juvenia wróciła, wygrała i awansowała

  Rugby. Juvenia wróciła, wygrała i awansowała

  Rugbiści Juvenii Kraków pewnie wygrali swój pierwszy mecz po trwającej ponad trzy miesiące przerwie. W sobotę, na własnym boisku pokonali zespół Edach Budowlanych Lublin 45:24 (31:12) w ramach rywalizacji o Puchar Polski Klubów Ekstraligi. Pierwszy, zaplanowany mecz krakowian z siedlecką Pogonią został odwołany przez rywali i prawdopodobnie zostanie sklasyfikowany jako walkower, a to oznacza, że Smoki 11 lipca zagrają w finale z Ogniwem Sopot.
 • Ekstraliga rugby. Juvenia w czwartek ma wrócić do treningów

  Rugbiści ekstraligowej Juvenii Kraków w czwartek wznowią treningi na boisku zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Drugi trener "Smoków" Łukasz Kościelniak nie kryje, że obostrzenia rządowe dot. organizacji ćwiczeń bardzo utrudniają ich przeprowadzenie.
 • Ekstraliga rugby. Gracze Juvenii z RPA i Wenezueli zostali w Polsce

  Ekstraliga rugby. Gracze Juvenii z RPA i Wenezueli zostali w Polsce

  Zawodnicy Juvenii Kraków pochodzący z RPA i Wenezueli mimo pandemii koronawirusa i decyzji o przedwczesnym zakończeniu rywalizacji w ekstralidze rugby nie wyjechali z Polski. Są oni zadowoleni, że mogą w tym trudnym okresie być w naszym kraju.
 • Ekstraliga rugby. Podrażnione Ogniwo mierzy w finał

  "Słabsza runda jesienna, w której ponieśliśmy dwie porażki, podrażniła nas. Cel minimum to czołowa dwójka i gra w finale" - powiedział dyrektor Ogniwa Sopot Bartosz Olszewski. Po ośmiu kolejkach broniący tytułu sopoccy rugbiści zajmują w ekstralidze drugą pozycję.
 • Ekstraliga rugby. Trener Juvenii: Mam ból głowy kogo wybrać do gry

  Ekstraliga rugby. Trener Juvenii: Mam ból głowy kogo wybrać do gry

  Aż 35 zawodników trener ekstraligowej drużyny rugby Juvenii Kraków Konrad Jarosz zabierze na krótkie zgrupowanie przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Jak przyznał ma "ból głowy" kogo wystawić w niedzielnym meczu przeciwko Skrze Warszawa.
 • Historyczny sukces, Juvenia srebrna na Dubai Sevens

  Historyczny sukces, Juvenia srebrna na Dubai Sevens

  Fenomenalny wynik, fantastyczna postawa i pochwały zbierane od trenerów i zawodników z całego świata. Juvenia Kraków wywalczyła drugie miejsce w 50. edycji Emirates Airline Dubai Rugby Sevens. Młode Smoki występujące w turnieju U19 International przebiły się do wielkiego finału i dopiero tam uległy zespołowi Peregrines z RPA 14:22. Tym samym krakowianie napisali nowy, piękny rozdział historii polskiego rugby.
 • Rugby. Juvenia Kraków w ćwierćfinale Dubai Sevens

  Rugby. Juvenia Kraków w ćwierćfinale Dubai Sevens

  W drugim dniu Emirates Airline Dubai Rugby Sevens, Juvenia Kraków rozegrała tylko jeden mecz. Jeden, ale najważniejszy, bo decydujący o jej dalszych losach w 50. edycji tego prestiżowego turnieju. Podopieczni Łukasza Kościelniaka zdali egzamin na piątkę z plusem. Po zaciętym spotkaniu pokonali Northern Gladiators z RPA 26:17 (14:17) i awansowali do ćwierćfinału.
 • Ekstraliga rugby. Juvenia pokazała pazur i postraszyła lidera w Łodzi

  Ekstraliga rugby. Juvenia pokazała pazur i postraszyła lidera w Łodzi

  Juvenia Kraków uległa w meczu wyjazdowym Master Pharm Budowlanym Łódź 23:29 (6:21). Do domu Smoki zabrały jednak defensywny punkt bonusowy, który pozwolił im awansować na pozycję wicelidera rozgrywek. Fenomenalna druga połowa nie wystarczyła by pokonać doświadczoną drużynę aktualnych wicemistrzów kraju.

Filmy - Juvenia Kraków (2)