Jurata

Artykuły - Jurata (14)

 • Sondaż Deutsche Bank: Polacy wybrali najbardziej luksusowe miejsca na świecie

  Sondaż Deutsche Bank: Polacy wybrali najbardziej luksusowe miejsca na świecie

  Są na świecie miejsca, gdzie doba hotelowa może kosztować kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a na wakacje przejeżdżają gwiazdy światowego kina czy zamożni z całego świata. Nie zawsze jednak trzeba mieć miliony na koncie, by móc odwiedzić takie zakątki. Jakie miejsca najbardziej kojarzą się Polakom z luksusem? To pytanie zadał Deutsche Bank w swoim najnowszym badaniu opinii*. W zestawieniu najbardziej ekskluzywnych wakacyjnych adresów znalazły się także krajowe lokalizacje.
 • Nad morzem nawet dwa razy drożej niż w Warszawie

  Nad morzem nawet dwa razy drożej niż w Warszawie

  Średnia cena ofertowa mieszkania na rynku wtórnym w Juracie jest blisko dwa razy wyższa niż na rynku warszawskim - wynika z analizy portalu nieruchomości Domy.pl. Wyższe od stołecznych są również przeciętne ceny mieszkań w Krynicy Morskiej, Sopocie i w Helu.
 • Polacy, obudźcie się! Nie mieszkacie w pałacach!

  Polacy, obudźcie się! Nie mieszkacie w pałacach!

  Maj nie przyniósł zauważalnych zmian na krajowym rynku mieszkaniowym. Utrudniony dostęp do kredytów, niepewna sytuacja na rynku pracy oraz niestabilność rynków finansowych skutecznie ograniczają popyt. Jednak i sprzedający odnajdują się w tych trudnych warunkach coraz częściej wystawiając oferty po niższych cenach i udzielając dodatkowych upustów - wynika ze wspólnego raportu portalu nieruchomości domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.
 • Apartamenty w Juracie - najdroższe w Polsce

  Apartamenty w Juracie - najdroższe w Polsce

  W pierwszej piątce najdroższych lokalizacji w kraju aż cztery miejsca zajmują kurorty. Najwięcej kosztują w Juracie - tam za metr kwadratowy używanego mieszkania trzeba zapłacić ponad 16 tys. zł - wynika z rankingu portalu Oferty.net.
 • Kite: W Juracie nie wiało, ale i tak było fajnie

  Kite: W Juracie nie wiało, ale i tak było fajnie

  Ostatnie tegoroczne zawody Pucharu Polski Ford Kite Cup odbyły się w Juracie przy pięknej, słonecznej pogodzie. Niestety, zabrakło najważniejszego składnika - wiatru o sile minimum 12 węzłów.
 • Prezydent poleciał do Juraty... rządowym samolotem

  Prezydent poleciał do Juraty... rządowym samolotem

  Obyło się bez czarteru. Lech Kaczyński poleciał rządowym samolotem do Juraty. Jak ustalił reporter RMF, Kancelaria Premiera tym razem bez problemu udostępniła mu rządowego Jaka-40. Co więcej, podróż głowy państwa nie jest służbowa.
 • Kancelaria Prezydenta: Karetka nie stacjonuje w Juracie

  W czasie pobytu prezydenta w rezydencji w Juracie nigdy nie stacjonuje tam karetka, jest obecna jedynie przy lądowaniu prezydenckiego samolotu - oświadczyła Kancelaria Prezydenta w odpowiedzi na artykuł "Dziennika" w tej sprawie.
 • W Juracie wszystko się wyjaśni?

  W Juracie wszystko się wyjaśni?

  Być może po planowanym w Juracie spotkaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem Donaldem Tuskiem zostanie wypracowany kompromis w sprawie ratyfikacji Traktatu z Lizbony - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Jurata przygotowana na przyjazd Busha

  Rezydencja prezydencka na Helu jest przygotowana na przyjazd amerykańskiego prezydenta George'a Busha. Wizycie amerykańskiego przywódcy towarzyszą najwyższe środki bezpieczeństwa, duże zainteresowanie mediów i piękna pogoda na Wybrzeżu.
 • Pliński z Żukowskim najlepsi w Juracie

  W ostatni weekend na plaży w Juracie po raz kolejny spotkali się zawodnicy rywalizujący w Beach Ball Tour 2004 - Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Tym razem nie zabrakło Daniela Plińskiego i Zbigniewa Żukowskiego, którzy zwyciężyli w całym turnieju potwierdzając swoje aspiracje do złotego medalu Mistrzostw Polski w 2004 roku.