juncker

Artykuły - Juncker (25)

 • Planu Junckera - małe firmy pozyskały 5 mld zł

  Planu Junckera - małe firmy pozyskały 5 mld zł

  Już prawie 26 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw zyskało prawie 5 mld zł wsparcia w ramach Planu Junckera; w I kw. 2019 r. zanotowano największy przyrost pod względem liczby zawartych umów od początku wdrażania Planu w Polsce - poinformowało MIiR.w strategicznych, aby zakazać stosowania urządzeń Huawei 5G ze względów bezpieczeństwa.
 • Juncker przyznaje: Milczenie UE było błędem

  Juncker przyznaje: Milczenie UE było błędem

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że jednym z błędów popełnionych w UE podczas jego kadencji było to, że w 2016 r. przed referendum ws. brexitu blok milczał w tej sprawie. Jego zdaniem UE powinna wtedy odpowiedzieć na "kłamstwa" w tej kwestii.
 • Juncker: Nie obawiam się zwycięstwa Le Pen

  Juncker: Nie obawiam się zwycięstwa Le Pen

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie widzi potrzeby tworzenia planu awaryjnego dla UE. Przewodniczący uważa, że nawet jeśli wybory we Francji wygra kandydat eurosceptyczny taki jak Marine Le Pen, Unia jest wystarczająco silna, by przetrwać.
 • Juncker i Soros omówią kroki prawne przeciwko węgierskiej ustawie

  Juncker i Soros omówią kroki prawne przeciwko węgierskiej ustawie

  Węgierskie przepisy, które uderzają w założony przez Georga Sorosa uniwersytet będą tematem przyszłotygodniowych konsultacji amerykańskiego filantropa i finansisty z przewodniczącym Komisji Europejskiej. W spotkaniu w Brukseli weźmie udział też kilku unijnych komisarzy.
 • Juncker pozwany przez brytyjską organizację

  Juncker pozwany przez brytyjską organizację

  Organizacja reprezentująca brytyjskich imigrantów w innych krajach Unii pozwała szefa Komisji Europejskiej przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Brytyjczycy skarżą Jean-Claude'a Junckera za to, że bezprawnie wykluczył wszelki dialog o warunkach Brexitu, zanim Londyn formalnie nie rozpocznie rokowań.
 • "Strefa euro zrobi wszystko, by utrzymać rating EFSF"

  "Strefa euro zrobi wszystko, by utrzymać rating EFSF"

  Szef eurogrupy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker zapewnił, że strefa euro jest zdeterminowana, by za wszelką cenę utrzymać najwyższy rating AAA Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF).
 • Juncker ostrzega przed rozszerzeniem kryzysu euro

  Juncker ostrzega przed rozszerzeniem kryzysu euro

  Premier Luksemburga i szef eurogrupy Jean-Claude Juncker ostrzegł w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Sueddeutsche Zeitung", że kryzys zadłużenia w strefie euro może rozszerzyć się na Włochy i Belgię.
 • Dodatkowe 65 mld euro dla Grecji? Euro mocno w górę

  Po tym, jak Grecji zaczęła grozić rebelia i przejęcie włazy przez wojsko, a obywatele zaczęli masowo wycofywać środki z banków, UE wreszcie podjęła temat drugiego bailoutu dla Aten. Wartość dodatkowej pomocy finansowej ma sięgnąć 65 mld euro.
 • Europie nie wolno pozwolić upaść

  Europie nie wolno pozwolić upaść

  Do końca 2012 roku kraje UE powinny zakończyć ratyfikację planowanej nowelizacji Traktatu z Lizbony, prowadzącej do ustanowienia trwałego mechanizmu antykryzysowego dla państw strefy euro - oświadczyła wczoraj Bundestagu kanclerz Niemiec Angela Merkel.
 • Polska korzysta z istnienia euro

  Polska korzysta z istnienia euro

  Strefa euro jest otwartym klubem. Polski rząd pozostaje na kursie w kierunku euro, uzależniając złożenie formalnego wniosku o przystąpienie od rozwoju sytuacji ekonomicznej. Debata będzie dotyczyła najbardziej dogodnego momentu wejścia - ocenia Jean-Claude Juncker, przewodniczący Eurogrupy.

Filmy - Juncker (4)

 • J.C. Juncker: Zmianę czasu trzeba zlikwidować

  - Wyborcy w 2019 r. nie będą na nas patrzeć przychylnym wzrokiem, jeżeli dwa razy w roku będą musieli zmieniać czas. Zmianę czasu trzeba zlikwidować – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w czasie wystąpienia przed Parlamentem Europejskim. (EBS/x-news)
 • Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte

  Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte.
 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.
 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.