Julia Tymoszenko

Synonimy:
tymoszenko,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Julia Tymoszenko (634)

 • Partia Tymoszenko inicjuje referendum w sprawie członkostwa Ukrainy w NATO

  Partia Tymoszenko inicjuje referendum w sprawie członkostwa Ukrainy w NATO

  Partia Batkiwszczyna inicjuje referendum w sprawie przystąpienia Ukrainy do NATO - ogłosiła w sobotę przywódczyni ugrupowania, była premier Julia Tymoszenko. Aby doszło do referendum Batkiwszczyna musi zebrać 3 mln podpisów pod swoją inicjatywą.
 • Rzeczniczka Tymoszenko: Życiu byłej premier grozi niebezpieczeństwo

  Rzeczniczka Tymoszenko: Życiu byłej premier grozi niebezpieczeństwo

  Życiu kandydatki na prezydenta Ukrainy Julii Tymoszenko zagraża niebezpieczeństwo - oświadczyła jej rzeczniczka Maryna Soroka. Takie sygnały sztab wyborczy byłej premier otrzymał od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) - poinformowała.
 • ​Ukraina: Tymoszenko za przedterminowymi wyborami parlamentarnymi

  ​Ukraina: Tymoszenko za przedterminowymi wyborami parlamentarnymi

  Kandydatka partii Batkiwszczyna na prezydenta Ukrainy Julia Tymoszenko opowiedziała się we wtorek za przedterminowymi wyborami parlamentarnymi i dała do zrozumienia, że nie zrezygnuje z kandydowania na rzecz Petro Poroszenki. Prosił ją o to wcześniej Witalij Kliczko, lider partii UDAR.
 • Tymoszenko: Zachód nie może być wspólnikiem w zbrodniach Putina

  Tymoszenko: Zachód nie może być wspólnikiem w zbrodniach Putina

  Zachód nie może stać się partnerem prezydenta Rosji Władimira Putina w zbrodniach popełnianych w stosunku do Ukrainy i wobec międzynarodowego ładu światowego - mówi była premier Ukrainy Julia Tymoszenko w wywiadzie dla wtorkowego "Financial Timesa".
 • CKW zarejestrowała kandydatury Poroszenki i Tymoszenko

  CKW zarejestrowała kandydatury Poroszenki i Tymoszenko

  Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy zarejestrowała kandydatury byłego szefa dyplomacji Petra Poroszenki oraz byłej premier Julii Tymoszenko w wyborach prezydenckich wyznaczonych na 25 maja. W sumie zarejestrowano już 14 kandydatów.
 • Tymoszenko: Jako prezydent nie oddam ani centymetra ukraińskiej ziemi

  Tymoszenko: Jako prezydent nie oddam ani centymetra ukraińskiej ziemi

  B. premier Ukrainy Julia Tymoszenko zapewniła, że jeśli wygra wybory prezydenckie, to nie odda ani centymetra ukraińskiej ziemi. Partia Batkiwszczyna wysunęła w sobotę jej kandydaturę na prezydenta.
 • Tymoszenko? Nie, dziękujemy

  Tymoszenko? Nie, dziękujemy

  W końcu maja Ukraińcy wybiorą nowego prezydenta. Chce nim zostać także Julia Tymoszenko. Jej gwiazda jednak zbladła.
 • Tymoszenko: Janukowycz stał się instrumentem walki z Ukrainą

  Tymoszenko: Janukowycz stał się instrumentem walki z Ukrainą

  Wiktor Janukowycz stał się instrumentem walki z niepodległą Ukrainą - oświadczyła dziś była premier tego kraju Julia Tymoszenko, komentując rozpowszechnioną w mediach odezwę obalonego prezydenta, który po ucieczce z Ukrainy ukrył się w Rosji.
 • Tymoszenko: Żyję skromnie i będę tak żyć

  Tymoszenko: Żyję skromnie i będę tak żyć

  Julia Tymoszenko pokazała działaczom społecznym swój dom. Mieści się on nad Dnieprem, pod Kijowem, w elitarnej miejscowości Koncza Zaspa. - Żyję skromnie i będę tak żyć - podkreśla.
 • Tymoszenko pokazała willę działaczom z Majdanu

  Tymoszenko pokazała willę działaczom z Majdanu

  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zaprosiła działaczy do swojej willi, która znajduje się w Koncha-Zaspa, elitarnej dzielnicy w płd-wsch. okolicy Kijowa. Wizyta odbywała się w ramach ich działalności w organizacji "Bez ogrodzenia".

Filmy - Julia Tymoszenko (3)

 • Julia Tymoszenko zostaje w więzieniu

  Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy nie poparła w głosowaniu żadnego z sześciu projektów ustaw, zezwalających na wypuszczenie z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko. Za głosowały zgodnie wszystkie ugrupowania opozycyjne. Przeciw byli przedstawiciele władz. Tymoszenko, charyzmatyczna liderka Pomarańczowej Rewolucji i polityczna przeciwniczka urzędującego prezydenta Wiktora Janukowycza, odbywa karę 7 lat więzienia. Zdaniem świata zachodniego, przyczyny uwięzienia byłej szefowej ukraińskiego rządu były stricte polityczne.
 • Europa czy Rosja? Co dalej z Ukrainą?

  Rada Najwyższa Ukrainy nie poparła w głosowaniu żadnego z sześciu projektów ustaw zezwalających na wypuszczenie z więzienia byłej premier tego kraju, Julii Tymoszenko. Uwolnienia Tymoszenko domagała się od Kijowa Unia Europejska, uzależniając od pomyślnego przebiegu głosowania podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Tymoszenko, charyzmatyczna liderka Pomarańczowej Rewolucji i polityczna przeciwniczka urzędującego prezydenta Wiktora Janukowycza, odbywa karę 7 lat więzienia. Zdaniem świata zachodniego, przyczyny uwięzienia byłej szefowej ukraińskiego rządu były stricte polityczne. Unijni przywódcy dali do zrozumienia, że nie zamierzają podpisać porozumienia o wolnym handlu i współpracy politycznej z Ukrainą, jeśli Tymoszenko pozostanie w więzieniu.
 • To koniec dobrych stosunków UE z Ukrainą?

  Proces Julii Tymoszenko zostanie uznany przez świat za politycznie umotywowany - uważa eurodeputowany Graham Watson. Na linii Kijów-Bruksela już iskrzy: pod znakiem zapytania stanęła umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z UE. /źródło: The NewsMarket/