Julia Pitera

Synonimy:
pitera, Pitera Julia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Julia Pitera (418)

 • RMF: Wniosek o zawieszenie Julii Pitery gotowy

  RMF: Wniosek o zawieszenie Julii Pitery gotowy

  Dopiero w przyszłym tygodniu władze Platformy Obywatelskiej zajmą się sprawą Julii Pitery. Od kilku lat europarlamentarzystka uchyla się od wykonania prawomocnych wyroków sądów. Termin wyznaczony na zamknięcie sprawy przez szefa PO Grzegorza Schetynę minął kilka dni temu.
 • Donald Tusk przybywa na ratunek PO w krytycznych momentach

  Donald Tusk przybywa na ratunek PO w krytycznych momentach

  "Tajne" spotkanie Donalda Tuska z premier Ewą Kopacz może świadczyć o tym, że przewodniczący Rady Europejskiej pełni w PO funkcję patrona, który pojawia się w krytycznych momentach, by wspierać partię - ocenia w rozmowie z Interią dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Monitor Wpadek: Julia Pitera przejęzyczała się (?) na wizji

  Monitor Wpadek: Julia Pitera przejęzyczała się (?) na wizji

  Dlaczego PO traci wyborców? "Jeżeli ludziom powtarza się permanentnie, że drogi nie są budowane, a ludzie po nich jednocześnie jeżdżą, widzą, że są budowane, i tych dwóch rzeczy sobie nie kore... nie kolelują" - tłumaczyła w TVP Info Julia Pitera.
 • "Rzeczpospolita": "S" uderzy w europosłów

  "Rzeczpospolita": "S" uderzy w europosłów

  W precedensowej i brutalnej akcji "Solidarność" spróbuje utrącić część kandydatów do europarlamentu - twierdzi "Rzeczpospolita".
 • Pitera: 1 września bez szkoły? To ostrzeżenie przed eurosceptykami i PiS

  Pitera: 1 września bez szkoły? To ostrzeżenie przed eurosceptykami i PiS

  - Słowa premiera o dzieciach, które mogą nie pójść do szkoły 1 września, to retoryka polityczna słuszna w sytuacji, kiedy cześć polityków kwestionuje naszą obecność w UE. To ostrzeżenie, żeby w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wybierać eurosceptyków. To ostrzeżenie także przed PiS, bo to posłanka Pawłowicz mówi o fladze UE, że to "szmata europejska". - Prezes PiS często zmienia maski, nie odciął się od słów posłanki Pawłowicz. Nie wiem, jakie są jego poglądy dotyczące UE - mówi Julia Pitera, kandydatka PO do europarlamentu w Kontrwywiadzie RMF FM. 1 września bez szkoły, wojna? "Gdybyśmy kwestionowali naszą obecność w UE, to obawiam się, że taki scenariusz byłby możliwy - ostrzega Pitera w RMF FM.
 • Julia Pitera drwi z Antoniego Macierewicza

  Julia Pitera drwi z Antoniego Macierewicza

  Julia Pitera w Radiu ZET wyśmiała Antoniego Macierewicza za słowa o trzech osobach, które przeżyły zamach i zostały odwiezione do szpitala. - Czekam tylko na moment, kiedy Antoni Macierewicz powie, że jest Napoleonem i będziemy musieli tłumaczyć, że Antoni Macierewicz nie jest Napoleonem - mówiła posłanka PO w rozmowie z Moniką Olejnik.
 • Pitera: Gowin nadużył swojej funkcji. Klub PO musi wyciągnąć konsekwencje

  Pitera: Gowin nadużył swojej funkcji. Klub PO musi wyciągnąć konsekwencje

  - Na razie nie mamy sygnałów, żeby była możliwość dymisji ministra Gowina, ale premier, co najmniej, powinien przeprowadzić z nim rozmowę - uważa Julia Pitera, gość Przesłuchania w RMF FM. - Jarosław Gowin przed wczorajszymi głosowaniami ws. związków partnerskich wykorzystał do wypowiedzenia swojego osobistego zdania czas przewidziany dla członka Rady Ministrów. Nadużył swojej funkcji. Jeśli minister sprawiedliwości chce prezentować swoje osobiste zdanie, powinien zamiast w ławach rządowych, zasiąść w poselskich - podkreśla. - Klub PO musi wyciągnąć konsekwencje - dodaje.
 • Pitera: Doniesienia o metodach CBA nie są nowością

  Pitera: Doniesienia o metodach CBA nie są nowością

  Metody działania CBA nie powinny zaskakiwać. Posłanka PO Julia Pitera mówiła w radiowej Trójce, że coraz bardziej bulwersujące szczegóły na temat akcji tej służby w sprawie doktora Mirosława G. były znane od lat. Była minister w Kancelarii Premiera wyraziła nadzieję, że planowana reforma służb specjalnych uporządkuje również działalność CBA.

Filmy - Julia Pitera (31)

 • Julia Pitera: Nie ubiegam się o mandat europosła

  "Nie ubiegam się o mandat europosła" - mówi Julia Pitera, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Dziś mam ten przywilej, że mówiąc, iż nie będę startowała, nie muszę tę decyzji uzasadniać. Wiele czynników się na nią złożyło" - dodaje obecna europosłanka PO. Zapewnia, że ta decyzja zapadła jakiś czas temu i nie ma nic wspólnego z rozdzielaniem miejsc na listach. "Jeśli chodzi o politykę polską, biorę pod uwagę to, że się zaangażuję - jesienią. Barw partyjnych nie zmieniam" - deklaruje Pitera. Żaden rząd, który wygra wybory, nie cofnie tego dodatku socjalnego, jakim jest 500 plus - uważa Pitera. To zostało wprowadzone do systemu, a to, że PiS używa tego argumentu, że jak wybierzecie kogoś innego, to nie będzie, jest najlepszym dowodem, jakie intencje towarzyszyły temu projektowi. Nie było tam miłości do dzieci. To był wyłącznie kij bejsbolowy, żeby okładać przeciwników - ocenia europosłanka PO. Według Pitery 500 plus nie można sprowadzać do tego, że jest to antidotum na wszystko. To, czego w Polsce brakuje, to system wyrównywania szans dla dzieci, musimy precyzyjnie określać, co jest wsparciem socjalnym, a co jest wyrównywaniem szans - twierdzi. Jeśli chodzi o panią Zalewską, mogę tylko wyrazić swoje zadowolenie, że nie zrujnuje systemu oświaty w UE, bo są to sprawy wewnątrz krajów członkowskich - tak Pitera w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM komentuje start szefowej MEN w wyborach do PE. Trzeba jak wszędzie w parlamencie dobrze zorganizować swoją pracę. Posłowie PiS będą mieli lekki kłopot, ponieważ Parlament Europejski pracuje na zasadzie ucierania stanowisk. Tam nie urządza się takich brewerii jak u nas na komisjach, nie wciska się poprawek w ostatniej chwili. Tam jest bardzo precyzyjnie ustalony kalendarz - zauważa obecna europosłanka PO. Nie broniłam Jugendamtów - zapewnia Pitera. Obnażyłam kłamstwo, które mówił m.in. pan minister Wójcik (wiceminister sprawiedliwości - przyp. red.) - okazało się, że nie mają żadnych danych dotyczących liczby dzieci, że liczb
 • Pitera o Jugendamtach: Komisja Europejska nie ma uprawnień by badać ich działania

  Julia Pitera, europarlamentarzystka Platformy Obywatelskiej pytana przez dziennikarkę Interii - Agnieszkę Maj, ocenia działania niemieckiego Jugendamtu. - W Polsce również dochodzi do wielu naruszeń w tych kwestiach. Ponadto, jako przedstawiciele Unii Europejskiej nie mamy kompetencji by badać sposób działania Jugendamtów - mówi europosłanka.
 • Julia Pitera o aferze ws. KNF: Śledztwo prokuratury nie wystarczy

  Julia Pitera, europosłanka PO, była szefowa polskiego oddziału Transparency International komentuje aferę ws. Komisji Nadzoru Finansowego w wywiadzie dla Interii w Parlamencie Europejskim. Ocenia także wystąpienie kanclerz Angeli Merkel na sesji PE i mówi o rezolucji ws. Jugendamtów.
 • Pitera o głosowaniu za rezolucją: Rząd sprawia, że chwieje się równowaga demokratyczna

  "Jak Polska wchodziła do UE, to wchodziła do niej nie dlatego, że chciała pieniędzy. (…) Polska dlatego wchodziła do UE, że Unia była gwarantem bezpieczeństwa i ostatecznie decydowała o zerwaniu wpływów rosyjskich. W momencie, w którym obecny polski rząd burzy - prowadząc do tego, że równowaga demokratyczna zaczyna się chwiać, to dla mnie nie ma innej możliwości" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Julia Pitera komentując swoje głosowanie w PE za rezolucją ws. praworządności w Polsce.