Julia Pitera

Synonimy:
pitera, Pitera Julia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Julia Pitera (418)

 • RMF: Wniosek o zawieszenie Julii Pitery gotowy

  RMF: Wniosek o zawieszenie Julii Pitery gotowy

  Dopiero w przyszłym tygodniu władze Platformy Obywatelskiej zajmą się sprawą Julii Pitery. Od kilku lat europarlamentarzystka uchyla się od wykonania prawomocnych wyroków sądów. Termin wyznaczony na zamknięcie sprawy przez szefa PO Grzegorza Schetynę minął kilka dni temu.
 • Donald Tusk przybywa na ratunek PO w krytycznych momentach

  Donald Tusk przybywa na ratunek PO w krytycznych momentach

  "Tajne" spotkanie Donalda Tuska z premier Ewą Kopacz może świadczyć o tym, że przewodniczący Rady Europejskiej pełni w PO funkcję patrona, który pojawia się w krytycznych momentach, by wspierać partię - ocenia w rozmowie z Interią dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Monitor Wpadek: Julia Pitera przejęzyczała się (?) na wizji

  Monitor Wpadek: Julia Pitera przejęzyczała się (?) na wizji

  Dlaczego PO traci wyborców? "Jeżeli ludziom powtarza się permanentnie, że drogi nie są budowane, a ludzie po nich jednocześnie jeżdżą, widzą, że są budowane, i tych dwóch rzeczy sobie nie kore... nie kolelują" - tłumaczyła w TVP Info Julia Pitera.
 • "Rzeczpospolita": "S" uderzy w europosłów

  "Rzeczpospolita": "S" uderzy w europosłów

  W precedensowej i brutalnej akcji "Solidarność" spróbuje utrącić część kandydatów do europarlamentu - twierdzi "Rzeczpospolita".
 • Pitera: 1 września bez szkoły? To ostrzeżenie przed eurosceptykami i PiS

  Pitera: 1 września bez szkoły? To ostrzeżenie przed eurosceptykami i PiS

  - Słowa premiera o dzieciach, które mogą nie pójść do szkoły 1 września, to retoryka polityczna słuszna w sytuacji, kiedy cześć polityków kwestionuje naszą obecność w UE. To ostrzeżenie, żeby w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wybierać eurosceptyków. To ostrzeżenie także przed PiS, bo to posłanka Pawłowicz mówi o fladze UE, że to "szmata europejska". - Prezes PiS często zmienia maski, nie odciął się od słów posłanki Pawłowicz. Nie wiem, jakie są jego poglądy dotyczące UE - mówi Julia Pitera, kandydatka PO do europarlamentu w Kontrwywiadzie RMF FM. 1 września bez szkoły, wojna? "Gdybyśmy kwestionowali naszą obecność w UE, to obawiam się, że taki scenariusz byłby możliwy - ostrzega Pitera w RMF FM.
 • Julia Pitera drwi z Antoniego Macierewicza

  Julia Pitera drwi z Antoniego Macierewicza

  Julia Pitera w Radiu ZET wyśmiała Antoniego Macierewicza za słowa o trzech osobach, które przeżyły zamach i zostały odwiezione do szpitala. - Czekam tylko na moment, kiedy Antoni Macierewicz powie, że jest Napoleonem i będziemy musieli tłumaczyć, że Antoni Macierewicz nie jest Napoleonem - mówiła posłanka PO w rozmowie z Moniką Olejnik.
 • Pitera: Gowin nadużył swojej funkcji. Klub PO musi wyciągnąć konsekwencje

  Pitera: Gowin nadużył swojej funkcji. Klub PO musi wyciągnąć konsekwencje

  - Na razie nie mamy sygnałów, żeby była możliwość dymisji ministra Gowina, ale premier, co najmniej, powinien przeprowadzić z nim rozmowę - uważa Julia Pitera, gość Przesłuchania w RMF FM. - Jarosław Gowin przed wczorajszymi głosowaniami ws. związków partnerskich wykorzystał do wypowiedzenia swojego osobistego zdania czas przewidziany dla członka Rady Ministrów. Nadużył swojej funkcji. Jeśli minister sprawiedliwości chce prezentować swoje osobiste zdanie, powinien zamiast w ławach rządowych, zasiąść w poselskich - podkreśla. - Klub PO musi wyciągnąć konsekwencje - dodaje.
 • Pitera: Doniesienia o metodach CBA nie są nowością

  Pitera: Doniesienia o metodach CBA nie są nowością

  Metody działania CBA nie powinny zaskakiwać. Posłanka PO Julia Pitera mówiła w radiowej Trójce, że coraz bardziej bulwersujące szczegóły na temat akcji tej służby w sprawie doktora Mirosława G. były znane od lat. Była minister w Kancelarii Premiera wyraziła nadzieję, że planowana reforma służb specjalnych uporządkuje również działalność CBA.

Filmy - Julia Pitera (29)

 • Julia Pitera o aferze ws. KNF: Śledztwo prokuratury nie wystarczy

  Julia Pitera, europosłanka PO, była szefowa polskiego oddziału Transparency International komentuje aferę ws. Komisji Nadzoru Finansowego w wywiadzie dla Interii w Parlamencie Europejskim. Ocenia także wystąpienie kanclerz Angeli Merkel na sesji PE i mówi o rezolucji ws. Jugendamtów.
 • Pitera o głosowaniu za rezolucją: Rząd sprawia, że chwieje się równowaga demokratyczna

  "Jak Polska wchodziła do UE, to wchodziła do niej nie dlatego, że chciała pieniędzy. (…) Polska dlatego wchodziła do UE, że Unia była gwarantem bezpieczeństwa i ostatecznie decydowała o zerwaniu wpływów rosyjskich. W momencie, w którym obecny polski rząd burzy - prowadząc do tego, że równowaga demokratyczna zaczyna się chwiać, to dla mnie nie ma innej możliwości" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Julia Pitera komentując swoje głosowanie w PE za rezolucją ws. praworządności w Polsce.
 • Pitera o rozmowach z PiS przy jednym stole: Nie jestem psychiatrą, nie będę prowadziła psychoanalizy. Jesteśmy dwoma różnymi światami

  "Ja nie jestem psychiatrą, nie będę prowadziła psychoanalizy. PiS jest przekonany, że robi dobrze, PiS jest przekonany, że robi najlepiej, PiS jest przekonany, że troszczy się o Polskę i Polaków" - tak na propozycję Marcina Zaborskiego dotyczącą tego, aby opozycja usiadła do stołu z partią rządzącą i zaczęła rozmawiać odpowiedziała w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Julia Pitera. Europosłanka PO dodała, że partie to dwa różne światy. "To oni powinni się do opozycji zwracać z większym szacunkiem i ewentualnie próbować nawiązać kontakty, a nie opozycja błagać partię rządzącą, żeby zechcieli z nami porozmawiać" - wyjaśnił gość RMF FM. Na pytanie o to, czy nadszedł czas na dyskusję o podniesieniu pensji ministrów i wiceministrów, Pitera odpowiedziała: "Czas na dyskusję o zasadach wynagradzania za pracę. Problem z ministrami i wiceministrami jest taki, że pensje sekretarzy stanu są powiązane z pensjami poselskimi. (...) W momencie, w którym podniesiemy pensje sekretarzom stanu, musimy podnieść posłom, bo to jest ustawowo powiązane". Zdaniem europosłanki, konieczna jest zmiana zasad płacenia wszystkim ludziom, bo "problem w Polsce polega na tym, że pensje są wieloskładnikowe". Na pytanie, dlaczego Platforma Obywatelska nie podniosła pensji pracownikom resortów, wyjaśniła: "Bo się wszyscy boją, że na pierwszej stronie jakiegoś brukowca ukaże się artykuł, gdzie na okładce jest starszy pan, który za odpowiednie honorarium, powiem, że to jest takie straszne, bo oni wydali gdzieś tam tyle, co ja zarabiam w cały rok". Platforma bała się takiej odpowiedzi? – pytał Zaborski. "Wszyscy politycy się boją" – stwierdziła Pitera. W Popołudniowej rozmowie europosłanka PO pytana była także o to, jak głosowała ws. Zdzisława Krasnodębskiego, który został wiceprzewodniczącym PE. "To było tajne głosowanie, ja nie powiem (jak głosowałam - przyp. red.). Jedno mogę stwierdzić: wynik pana Krasnodębskiego był skandalicznie niski: 270 głosów na 750 posłów,
 • Pitera w Popołudniowej rozmowie RMF (20.10.17)

  Pitera w Popołudniowej rozmowie RMF (20.10.17)