Julia Kijowska

Artykuły - Julia Kijowska (19)

 • Julia Kijowska: Między tragedią i namiętnością

  Julia Kijowska: Między tragedią i namiętnością

  Przy okazji pracy nad filmem "Żelazny most", Julia Kijowska musiała zrozumieć świat śląskich kobiet, które są żonami górników. Życie jej bohaterki komplikuje romans z przyjacielem męża, a później katastrofa w kopalni.
 • Julia Kijowska: Poza granicę komfortu

  Julia Kijowska: Poza granicę komfortu

  - Nie byliśmy gotowi, żeby rzucić wszystko i iść z pomocą do obozów [dla imigrantów] na granicach Europy. Chcieliśmy dalej cieszyć się naszą kawą i zadbaną dzielnicą, w której mieszkamy (...) Chcieliśmy jednak uczciwie wyjść poza granice własnego komfortu i zmierzyć się, po swojemu, z dramatem, który dzieje się na naszych "zamkniętych" oczach - aktorka Julia Kijowska opowiada o osobistym projekcie filmowym "Via Carpatia". Film w reżyserii Kaspra Bajona i Klary Kochańskiej trafi na ekrany kin 23 listopada.
 • ​Julia Kijowska otrzymała nagrodę Złotego Żuka

  ​Julia Kijowska otrzymała nagrodę Złotego Żuka

  Polska aktorka Julia Kijowska otrzymała w poniedziałek, 22 stycznia, w Sztokholmie nagrodę Złotego Żuka za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową w szwedzkim filmie "Truskawkowe dni".
 • "Sługi boże": Gdzie czai się zło?

  "Sługi boże": Gdzie czai się zło?

  Już 16 września do kin wejdą "Sługi boże" - kryminał Mariusza Gawrysia z Bartłomiejem Topą, Julią Kijowską i Małgorzatą Foremniak w rolach głównych. Premiera obrazu odbędzie się tuż przed jego pokazami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie wraz z piętnastoma innymi produkcjami będzie walczył o Złote Lwy w ramach konkursu głównego.
 • Julia Kijowska: Nowa Krystyna Janda

  Julia Kijowska: Nowa Krystyna Janda

  Znana z ról w filmach "W ciemności", "Drogówka" i "Pod Mocnym Aniołem" Julia Kijowska obchodzi w środę, 16 maja, 35. urodziny. Dzięki zadziornej ekranowej charyzmie aktorka nazywana jest następczynią Krystyny Jandy.
 • Julia Kijowska: Tajemnice trzeba pielęgnować

  Julia Kijowska: Tajemnice trzeba pielęgnować

  Gwiazda filmów Wojtka Smarzowskiego, Julia Kijowska, powraca na duże ekrany. W "Czerwonym Pająku" - jak wcześniej w "Pod Mocnym Aniołem" - też odwiedza Kraków i odgrywa ważną rolę w życiu bohatera, któremu grozi upadek. Z tą różnicą, że w thrillerze Marcina Koszałki pociąg do alkoholu zastępuje rosnąca żądza krwi. "Gdyby kobiecy głos w świecie brzmiał donośniej, mężczyźni popełnialiby nieco mniej błędów" - mówi aktorka.
 • Julia Kijowska na premierze "Czerwonego pająka"

  Julia Kijowska na premierze "Czerwonego pająka"

  Julia Kijowska pojawiła się na warszawskiej premierze reżyserskiego debiutu Marcina Koszałki - "Czerwony pająk" - w oryginalnym makijażu.
 • Julia Kijowska: Kręcę komedię romantyczną z Wojtkiem Smarzowskim!

  Julia Kijowska: Kręcę komedię romantyczną z Wojtkiem Smarzowskim!

  "Mój film jest poruszającą historią dwóch miłości - do kobiety i do wódki" - mówi reżyser "Pod Mocnym Aniołem". Tę pierwszą w obrazie Wojtka Smarzowskiego uosabia dziewczyna w żółtej sukience, brawurowo odegrana przez Julię Kijowską.
 • Kredyt, mieszkanie, dziecko i wstrząs

  Kredyt, mieszkanie, dziecko i wstrząs

  Małżeństwo trzydziestolatków kupuje na kredyt mieszkanie i decyduje się na dziecko; to historia z pozoru zwyczajna, jednak cały świat tej pary zaczyna się nagle burzyć - mówi o filmie "Miłość" Julia Kijowska, która zagrała w nim wspólnie z Marcinem Dorocińskim.
 • Ślubne zdjęcia Dorocińskiego i Kijowskiej

  Ślubne zdjęcia Dorocińskiego i Kijowskiej

  Już w najbliższy piątek (15 marca) w kinach pojawi się "Miłość", film w reżyserii nominowanego do Oscara Sławomira Fabickiego.

Zdjęcia - Julia Kijowska (2)

Filmy - Julia Kijowska (6)

 • "Czerwony pająk": Julia Kijowska o roli Danki [EPK]

 • Julia Kijowska: Bogusław Linda dał mi nieźle w kość

  Rola Blanche w spektaklu „Tramwaj zwany pożądaniem” to ogromny krok w mojej aktorskiej karierze – uważa Julia Kijowska. Od premiery wiosną tego roku spektakl zbiera niezwykle entuzjastyczne recenzje krytyków i publiczności, a pierwsza rola Kijowskiej na deskach teatru porównywana jest do debiutu teatralnego Krystyny Jandy. Julia Kijowska cieszy się z sukcesu sztuki i współpracy ze znakomitą ekipą Teatru Ateneum, zwłaszcza z Bogusławem Lindą. Jej zdaniem Linda, jako reżyser, potrafi dać aktorom w kość ale jest też dla nich źródłem ogromnej inspiracji twórczej. Spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem” w reżyserii Bogusława Lindy miał premierę w marcu 2014 roku. Od tego czasu zbiera niezwykle entuzjastyczne recenzje zarówno od krytyków jak i publiczności. Chwalona jest szczególnie brawurowa gra aktorska Julii Kijowskiej, która wciela się w rolę Blanche du Bois. Zdaniem krytyki występ młodej aktorki na deskach Teatru Ateneum to najważniejszy debiut teatralny od czasu Krystyny Jandy. – Jestem bardzo miło zaskoczona, bo dużo osób przychodzi na spektakl. Jest zainteresowanie. Świetnie jest móc grać dla takiej widowni, pełnej widowni. Dla ludzi, którzy czasami nawet stoją pod ścianami. To jest w ogóle dla mnie zupełnie wyjątkowe. Wspaniały zespół, super koledzy, bardzo się z tego cieszę – mówi Julia Kijowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
 • Julia Kijowska: Kobieta w świecie alkoholików

  Nad tym, czy nałóg jest silniejszy od uczucia, zastanawia się Julia Kijowska, jedna z niewielu kobiet w męskim świecie filmów Wojtka Smarzowskiego.
 • Julia Kijowska: Trzeźwa wśród pijanych

  O kreowaniu postaci bez imienia i odwadze w podejmowaniu aktorskich wyborów opowiada Julia Kijowska, która po występie w "Drogówce" Wojtka Smarzowskiego gra jedną z głównych ról w jego "Pod Mocnym Aniołem".